Resultater 2015

Resultater for søndag 13/9-2015

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


Klasseoversigt
28Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
2920 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A
3040 cm - Hest & Pony B0 - A
3150 cm. - Hest & Pony B0 - A
3260 cm. - Hest & Pony B0 - A
3370 cm.- Hest & Pony B0 - A
3480 cm.- Hest & Pony B0 - A
3590 cm - Hest & Pony B0 - A
39Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - Pony B0 - A
40ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony B12 - A
40ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony B12 - B
40ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony B12 - C
41Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - Hest B0 - A
42ØSR Klubmesterskab 2015 - Hest B12 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


28 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

75

CARAMELLINA

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

75,790

0,000

H

3

3

54

BARBADOS BLUE XX (DEN)

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

79,250

0,000

H

3

4

104

SØNDERVANGS LEOPOLD

Line Gregersen

Ukendt

80,700

0,000

H

3

8

64

HOLLYWOOD - 3

Sissel Isabel Gødvad Børgesen

Storkøbenhavns Rideklub

85,610

0,000

H

3

7

58

PEPSI - 3

Carla Andersen

ØstSjællands Rideklub

95,060

0,000

H

3

6

7

PLUTO - 3

Ea Rebbe

Fladså Rideklub

97,150

0,000

H

3

5

41

HOLLYWOOD - 3

Anna Weiss

Midtsjællands Rideklub

99,080

0,000

H

3

1

94

PEPSI - 3

Milla Josefina Wichmann Duus

Sportsrideklubben

131,790

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


29 20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

75

CARAMELLINA

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

66,010

0,000

H

3

6

82

HANNIBAL

Sophie Richardt

Viemose Rideklub

71,440

0,000

H

3

9

41

HOLLYWOOD - 3

Anna Weiss

Midtsjællands Rideklub

72,450

0,000

H

3

3

54

BARBADOS BLUE XX (DEN)

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

75,930

0,000

H

3

5

64

HOLLYWOOD - 3

Sissel Isabel Gødvad Børgesen

Storkøbenhavns Rideklub

78,800

0,000

H

3

4

104

SØNDERVANGS LEOPOLD

Line Gregersen

Ukendt

88,470

0,000

H

3

8

46

NO SONIC

Marie Hansen

Viemose Rideklub

89,100

0,000

H

3

7

7

PLUTO - 3

Ea Rebbe

Fladså Rideklub

95,240

0,000

H

3

1

94

PEPSI - 3

Milla Josefina Wichmann Duus

Sportsrideklubben

127,200

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


30 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

82

HANNIBAL

Sophie Richardt

Viemose Rideklub

69,740

0,000

H

3

1

96

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

72,870

0,000

H

 

2

18

FLORIAN - 2

Emma Rebbe

Fladså Rideklub

62,320

4,000

H

 

3

46

NO SONIC

Marie Hansen

Viemose Rideklub

78,820

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


31 50 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

18

FLORIAN - 2

Emma Rebbe

Fladså Rideklub

59,100

0,000

H

3

2

60

BUCK

Sophie Pilemand Lund

Karlslunde Rideklub

59,480

0,000

H

 

3

1

SØLVMOSEGÅRDS DIAMANT

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

109,450

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


32 60 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

11

2

SØLVMOSEGÅRDS ANITA

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

49,390

0,000

H

3

2

1

SØLVMOSEGÅRDS DIAMANT

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

56,000

0,000

H

3

7

50

MY TOPAZ XX (DEN)

Cecilie Nielsen

Karlslunde Rideklub

58,480

0,000

H

3

1

103

GRÆSMARKENS PIRO - 2

Louise Frahm

Ringsted Rideklub

60,020

0,000

H

3

6

43

ROOST DISCOVERY - 1

Regitze Rejnholt Larsen

Darupgaards Rideklub

60,470

0,000

H

3

5

34

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

60,910

0,000

H

3

3

61

JIVA - 2

Sophie Pilemand Lund

Karlslunde Rideklub

63,580

0,000

H

3

4

24

STJERNE - 3

mie egeskov jensen

Hashøj Rideklub

69,080

0,000

H

 

9

66

JIVA - 2

Emma Forsingdal Dalsgaard

Karlslunde Rideklub

62,980

4,000

H

 

10

76

LUKAS

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

69,290

4,000

H

 

8

60

BUCK

Sophie Pilemand Lund

Karlslunde Rideklub

58,450

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


33 70 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

9

34

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

55,500

0,000

H

3

11

50

MY TOPAZ XX (DEN)

Cecilie Nielsen

Karlslunde Rideklub

55,940

0,000

H

3

4

66

JIVA - 2

Emma Forsingdal Dalsgaard

Karlslunde Rideklub

56,760

0,000

H

3

3

105

IRISH SUPREME - 1

Maise Marie Gaardsøe

Ukendt

56,940

0,000

H

3

5

76

LUKAS

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

58,960

0,000

H

3

2

103

GRÆSMARKENS PIRO - 2

Louise Frahm

Ringsted Rideklub

61,810

0,000

H

3

8

24

STJERNE - 3

mie egeskov jensen

Hashøj Rideklub

66,320

0,000

H

3

7

16

SHIVAS REGAL - 2

Sille Luna Fischer

Karlslunde Rideklub

66,450

0,000

H

 

1

2

SØLVMOSEGÅRDS ANITA

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

52,340

4,000

H

 

10

43

ROOST DISCOVERY - 1

Regitze Rejnholt Larsen

Darupgaards Rideklub

60,430

4,000

H

 

6

3

SØLVMOSEGÅRDS PAGAZZO

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

94,730

12,000

H

Udgået

12

67

KRONBORGS CARDANO

Emma Forsingdal Dalsgaard

Karlslunde Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


34 80 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

95

COCHI

Eva Wichmann Duus

Sportsrideklubben

56,850

0,000

H

3

11

17

COCIO (ARRAGON)

Sille Luna Fischer

Karlslunde Rideklub

59,580

0,000

H

3

6

16

SHIVAS REGAL - 2

Sille Luna Fischer

Karlslunde Rideklub

63,180

0,000

H

 

1

3

SØLVMOSEGÅRDS PAGAZZO

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

57,180

4,000

H

 

12

98

SØLVMOSEGÅRDS BABETTE

Hanne Hyldahl Lund

Karlslunde Rideklub

58,600

4,000

H

 

8

22

TEQUILA

Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

60,040

4,000

H

 

5

105

IRISH SUPREME - 1

Maise Marie Gaardsøe

Ukendt

62,100

4,000

H

 

3

97

SØLVMOSEGÅRDS GIPSY QUEEN

Sara Skovgaard Christensen

Rønnede Sportsrideklub

69,490

4,000

H

 

7

5

GRIBSVADS STARLIGHT

Cecilie Thorud

Rideklubben Epona

76,400

4,000

H

 

9

62

VICTORIA

jeanne hougaard

Rideklubben Strøgården

83,560

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


35 90 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

12

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

58,970

0,000

H

3

3

5

GRIBSVADS STARLIGHT

Cecilie Thorud

Rideklubben Epona

59,170

0,000

H

 

5

17

COCIO (ARRAGON)

Sille Luna Fischer

Karlslunde Rideklub

57,000

4,000

H

 

1

95

COCHI

Eva Wichmann Duus

Sportsrideklubben

57,200

4,000

H

 

2

97

SØLVMOSEGÅRDS GIPSY QUEEN

Sara Skovgaard Christensen

Rønnede Sportsrideklub

59,140

4,000

H

 

7

62

VICTORIA

jeanne hougaard

Rideklubben Strøgården

64,480

4,000

H

 

6

22

TEQUILA

Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

57,340

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


39 Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - Pony B0 - A
Start 1 40 cm. 2-4 50 cm. 5-6 60 cm. 7-8 70 cm. 9 85 cm. 10 90 cm
Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

28

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

49,720

0,000

H

3

8

42

KEIZE'S LITTLE LADY - 2

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

51,210

0,000

H

3

9

99

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

51,320

0,000

H

3

10

37

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

52,300

0,000

H

3

7

57

SUPREME COMMANDER - 1

Cecilie Rex Thestrup

ØstSjællands Rideklub

53,230

0,000

H

3

6

74

ENGTOFTS VICTOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

58,540

0,000

H

3

5

20

ALADIN - 3

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

59,230

0,000

H

3

3

87

ENGTOFTS TØSEN - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

60,640

0,000

H

 

4

21

ENGTOFTS SIGURD - 2

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

80,860

4,000

H

Udgået

1

32

APPEAL - 1

Katharina Randløv Blaabjerg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


40 ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony B12 - A
Start 1-2 LD. Start 3 LC
Antal plac.: 1 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

28

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

48,340

0,000

H

       

 

 

48,290

0,000

H2

       

 

 

29,240

0,000

1

 

3

20

ALADIN - 3

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

49,620

0,000

H

       

 

 

50,000

0,000

H2

       

 

 

26,800

4,000

1

 

2

87

ENGTOFTS TØSEN - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

51,340

4,000

H

       

 

 

52,350

0,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


40 ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony B12 - B
Start 1-3 LD. Start 4 LB. Start 5 LA*. Start 6 LA**
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

42

KEIZE'S LITTLE LADY - 2

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

47,450

0,000

H

       

 

 

47,280

0,000

H2

       

 

 

27,940

0,000

1

2

6

37

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

52,220

0,000

H

       

 

 

47,840

0,000

H2

       

 

 

27,710

4,000

1

Udgået

2

21

ENGTOFTS SIGURD - 2

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

61,530

0,000

H

       

 

 

56,440

0,000

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

 

5

99

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

49,950

0,000

H

 

1

96

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

52,650

4,000

H

       

 

 

53,450

0,000

H2

 

3

74

ENGTOFTS VICTOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

75,070

4,000

H

       

 

 

56,250

0,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


40 ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony B12 - C
Start 1-3 LD. 4-5 LC
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

23

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

53,830

0,000

H

       

 

 

52,750

0,000

H2

       

 

 

32,740

4,000

1

Udgået

1

57

SUPREME COMMANDER - 1

Cecilie Rex Thestrup

ØstSjællands Rideklub

49,690

0,000

H

       

 

 

50,060

0,000

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

 

2

11

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

76,560

4,000

H

       

 

 

62,090

4,000

H2

Udgået

4

10

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

3

32

APPEAL - 1

Katharina Randløv Blaabjerg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


41 Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - Hest B0 - A
Start 1-2 80 cm. 3 90 cm. 4 125 cm.
Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

73

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

53,870

0,000

H

3

3

81

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

55,430

0,000

H

3

4

8

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

55,490

0,000

H

 

2

79

ENGTOFTS MULLE

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

57,190

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


42 ØSR Klubmesterskab 2015 - Hest B12 - A
1-5 LD. 6 LC. 7 LB*. 8 MB*
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

101

DON´S GRANAAT

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

54,440

0,000

H

       

 

 

54,460

0,000

H2

       

 

 

27,530

0,000

1

2

1

44

JACMANI

Ida Raun Larsen

ØstSjællands Rideklub

47,360

0,000

H

       

 

 

43,250

0,000

H2

       

 

 

28,300

0,000

1

 

8

8

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

47,650

0,000

H

 

7

52

MY RANDOM SWEETHEART

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

50,290

0,000

H

       

 

 

46,990

4,000

H2

 

2

73

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

50,440

0,000

H

       

 

 

50,710

4,000

H2

 

4

81

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

50,690

0,000

H

       

 

 

54,850

4,000

H2

 

3

79

ENGTOFTS MULLE

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

49,580

4,000

H

       

 

 

54,040

4,000

H2

 

5

27

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

56,910

8,000

H

       

 

 

54,970

4,000

H2

Top | Retur


Resultater for lørdag 12/9-2015

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


Klasseoversigt
2LD CUP - Heste - A
4LD CUP - Ponyer - A
5Engtoft Rideskole Klubmesterskab 2015 - A
7LC CUP - Ponyer - A
10LB CUP - Ponyer - A
15Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - pony - A
16ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony - A
18LC CUP - Heste - A
21LB CUP - Heste - A
24LA CUP - Heste - A
26Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - Hest - A
27ØSR Klubmesterskab 2015 - Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


2 LD CUP - Heste - A
Start 1 LD1. Start 2-7 LD2

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

29

NØRREMARKENS FELICITY

Simone Kühle Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,19
1

 

 

71

71,190

1

7

69

LUNDEMARKSGÅRDS AURA OPHELIA - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,33
2

 

 

68

68,333

2

2

68

ELMERHØJS HERO - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,10
3

 

 

68

68,095

 

5

70

VERONICA

Ulla Brixtofte

Stevns Rideklub

 

 

66,43
4

 

 

66

66,429

 

4

47

BOYSCOUT XX (DEN)

Louise Jensen

Stevns Rideklub

 

 

65,71
5

 

 

66

65,714

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


4 LD CUP - Ponyer - A
Start 1-5 LD1. Start 6-11 LD2
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

65

LUNDEMARKSGÅRDS LILJE - 1

Fie Stenholm Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,95
1

 

 

71

70,952

1

5

65

LUNDEMARKSGÅRDS LILJE - 1

Fie Stenholm Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,28
2

 

 

70

70,278

2

6

28

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,05
3

 

 

69

69,048

3

1

28

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,22
4

 

 

67

67,222

 

8

13

GRIBSVADS SJAIK - 3

Sarah Linnemand Andersen

Fladså Rideklub

 

 

67,14
5

 

 

67

67,143

 

3

13

GRIBSVADS SJAIK - 3

Sarah Linnemand Andersen

Fladså Rideklub

 

 

66,67
6

 

 

67

66,667

 

2

96

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
7

 

 

64

64,167

 

11

72

ENGTOFTS VICTOR - 2

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
8

 

 

63

63,333

 

7

96

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
8

 

 

63

63,333

 

9

14

AMANDA'S ELVERA - 3

Gry Noes Vistisen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

63,10
10

 

 

63

63,095

 

4

14

AMANDA'S ELVERA - 3

Gry Noes Vistisen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

62,50
11

 

 

63

62,500

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


5 Engtoft Rideskole Klubmesterskab 2015 - A
Start 1-4 LD1. Start 5-7 LD2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

72

ENGTOFTS VICTOR - 2

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,05
1

 

 

69

69,048

1

1

74

ENGTOFTS VICTOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,89
2

 

 

69

68,889

2

6

71

ENGTOFTS SIGURD - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,81
3

 

 

69

68,810

 

5

78

ENGTOFTS STJERNE

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,38
4

 

 

67

67,381

 

4

80

ENGTOFTS VICTOR - 2

Isabella  Gravenhorst

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,11
5

 

 

66

66,111

 

3

86

ENGTOFTS MR. BUTTERFLY - 3

Sofie Worm Frederiksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,56
6

 

 

66

65,556

 

2

85

ENGTOFTS SIGURD - 2

milla k. johnsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
7

 

 

64

64,167

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


7 LC CUP - Ponyer - A
Start 1-2 LC1. Start 3 LC2. Start 4 LC3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

9

SKIPPER DE CIVRY - 1

Mathilde Stypinsky

Storkøbenhavns Rideklub

 

 

66,80
1

 

 

67

66,800

1

2

55

LUNDEMARKSGÅRDS IRIS - 1

Caroline Holmegaard Jensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

65,80
2

 

 

66

65,800

 

4

55

LUNDEMARKSGÅRDS IRIS - 1

Caroline Holmegaard Jensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

64,40
3

 

 

64

64,400

 

3

9

SKIPPER DE CIVRY - 1

Mathilde Stypinsky

Storkøbenhavns Rideklub

 

 

63,91
4

 

 

64

63,913

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


10 LB CUP - Ponyer - A
Start 1+2 LB2. Start 3 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

26

SOLDALS CHAMPAGNE - 1

Emma Egebjerg Månsson

Midtsjællands Rideklub

 

 

67,93
1

 

 

68

67,931

1

3

26

SOLDALS CHAMPAGNE - 1

Emma Egebjerg Månsson

Midtsjællands Rideklub

 

 

66,94
2

 

 

67

66,935

 

2

84

MALOU - 1

Natasja Mundeling

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Udgå

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


15 Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - pony - A
Start 1 LC1. Start 2 LB2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

23

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,52
1

 

 

71

70,517

1

1

56

GRIBSVADS ABIGAIL M - 2

Thilde Emilie Højer

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


16 ØSR Klubmesterskab 2015 - Pony - A
Start 1-3 LC1. Start 4 LB2. Start 5 LA1
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

23

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,72
1

 

 

72

71,724

1

1

56

GRIBSVADS ABIGAIL M - 2

Thilde Emilie Højer

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,20
2

 

 

70

70,200

2

5

49

THORSLUNDS AIR FORCE ONE - 1

Mathilde Stenstrøm Knudsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,21
3

 

 

66

66,207

 

2

10

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,20
4

 

 

66

66,200

 

3

57

SUPREME COMMANDER - 1

Cecilie Rex Thestrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
5

 

 

65

65,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


18 LC CUP - Heste - A
Start 1-14 LC1. Start 15-19 LC2. Start 20-24 LC3
Antal plac.: 6  
Dotering:  
Dommere: C: Tina Tolnai
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

20

39

DINAH DIVINE

Mathilde Müller

Karlslunde Rideklub

 

 

75,04
1

 

 

75

75,040

1

3

29

NØRREMARKENS FELICITY

Simone Kühle Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,80
2

 

 

72

71,800

2

24

33

CORNELL

Jeanette Reinhardt Mogensen

Stevns Rideklub

 

 

70,00
3

 

 

70

70,000

3

16

27

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,79
4

 

 

70

69,792

4

21

36

MAAIKE MARGREET

Fie Munck

Stevns Rideklub

 

 

69,60
5

 

 

70

69,600

5

7

53

KASTANIEGÅRDENS AICHA

Cecilie Rendsborg

Karlslunde Rideklub

 

 

68,60
6

 

 

69

68,600

6

18

53

KASTANIEGÅRDENS AICHA

Cecilie Rendsborg

Karlslunde Rideklub

 

 

68,13
7

 

 

68

68,125

 

15

48

SOLDALS AMAZING GRACE - 1

Helle Skovly

Stevns Rideklub

 

 

67,50
8

 

 

68

67,500

 

14

39

DINAH DIVINE

Mathilde Müller

Karlslunde Rideklub

 

 

67,00
9

 

 

67

67,000

 

19

33

CORNELL

Jeanette Reinhardt Mogensen

Stevns Rideklub

 

 

66,46
10

 

 

66

66,458

 

5

70

VERONICA

Ulla Brixtofte

Stevns Rideklub

 

 

65,40
11

 

 

65

65,400

 

4

47

BOYSCOUT XX (DEN)

Louise Jensen

Stevns Rideklub

 

 

61,20
12

 

 

61

61,200

 

22

48

SOLDALS AMAZING GRACE - 1

Helle Skovly

Stevns Rideklub

 

 

60,60
13

 

 

61

60,600

 

9

51

MIRTHE VAN DE VEENWEG

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,60
13

 

 

61

60,600

 

17

35

BEZHAHN K

June Møllgård

Sydsjællands Køre- og Rideforening

 

 

60,42
15

 

 

60

60,417

 

10

68

ELMERHØJS HERO - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,41
16

 

 

59

59,410

 

2

69

LUNDEMARKSGÅRDS AURA OPHELIA - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,40
17

 

 

59

59,400

 

1

91

GIDRAN XXVII-36

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,20
18

 

 

59

59,200

 

8

34

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,80
19

 

 

59

58,800

 

13

35

BEZHAHN K

June Møllgård

Sydsjællands Køre- og Rideforening

 

 

54,20
20

 

 

54

54,200

 

6

75

CARAMELLINA

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

53,40
21

 

 

53

53,400

 

11

54

BARBADOS BLUE XX (DEN)

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

51,00
22

 

 

51

51,000

 

12

63

KRONBORGS CARDANO

Michelle Mærsk jensen

Karlslunde Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

23

63

KRONBORGS CARDANO

Michelle Mærsk jensen

Karlslunde Rideklub

 

 

 

 

 

   

Udgå

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


21 LB CUP - Heste - A
Start 1-2 LB1. Start 3 LB2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Tina Tolnai
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

36

MAAIKE MARGREET

Fie Munck

Stevns Rideklub

 

 

72,00
1

 

 

72

72,000

1

3

90

KNUDMARK´S STADEL

Camilla Ambjørn Buus-Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

70,00
2

 

 

70

70,000

 

1

90

KNUDMARK´S STADEL

Camilla Ambjørn Buus-Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

68,67
3

 

 

69

68,667

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


24 LA CUP - Heste - A
Start 1-3 LA1. Start 4-6 LA2. Start 7 LA4
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Mette Koch
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

19

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

69,07
1

 

 

69

69,074

1

7

4

CHILI'S ZAPPA

Deepa Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

68,97
2

 

 

69

68,971

2

4

4

CHILI'S ZAPPA

Deepa Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

68,10
3

 

 

68

68,103

 

5

19

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

67,41
4

 

 

67

67,414

 

3

25

ATLÉTICO

Anne-Marie Schymann Jørgensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

65,19
5

 

 

65

65,185

 

2

31

DANNY - 1

Liv Hougaard Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
6

 

 

65

65,000

 

6

31

DANNY - 1

Liv Hougaard Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,45
7

 

 

63

63,448

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


26 Opvarmning til Klubmesterskab 2015 - Hest - A
Start 1 LC1. Start 2 LB1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Mette Koch
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

92

LUNDSBJERGGÅRD CASSIE

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,50
1

 

 

69

68,500

1

2

81

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,40
2

 

 

66

66,400

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne med klubmesterskab 2015
12/09/2015 - 13/09/2015


27 ØSR Klubmesterskab 2015 - Hest - A
Start 1-8 LC1. Start 9 LC2. Start 10 LB1. Start 11-12 LA1
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Mette Koch
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

92

LUNDSBJERGGÅRD CASSIE

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,33
1

 

 

71

71,330

1

5

93

FAURHOLTS RAVEL

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,40
2

 

 

69

69,400

2

9

27

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,17
3

 

 

69

69,167

3

12

45

DANER HAPPY-DAY

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,15
4

 

 

68

68,148

 

1

91

GIDRAN XXVII-36

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,60
5

 

 

68

67,600

 

4

81

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,80
6

 

 

66

65,800

 

8

51

MIRTHE VAN DE VEENWEG

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,60
7

 

 

66

65,600

 

11

59

SUPREME COMMANDER - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,56
8

 

 

66

65,556

 

2

88

MAY NIGHT CHIC

Julie Eckmann Petersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
9

 

 

65

65,400

 

3

75

CARAMELLINA

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,00
10

 

 

64

64,000

 

7

34

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,60
11

 

 

64

63,600

 

6

54

BARBADOS BLUE XX (DEN)

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,40
12

 

 

55

55,400

 

Top | Retur


Resultater for søndag 10/5-15

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


Klasseoversigt
24Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
2520 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A
2650 cm. - Hest & Pony B0 - A
2870 cm.- Hest & Pony B0 - A
2980 cm.- Hest & Pony B0 - A
31Stil spring valgfri højde min. 40 cm - Ponyer - S2 - A
32LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B3 - A
33LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B3 - A
34Stil spring valgfri højde min. 60 cm - Hest - S2 - A
35LB1* Springning Heste (105 cm) B3 - A
36LA1* Springning Heste (115 cm) B3 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


24 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

40

STENDYSSEN´S SURPRISE SUSAPI - 3

Emilie Sofie Larsen

Nyskovens Sportsrideklub

63,790

0,000

H

3

2

46

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

77,990

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


25 20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

31

FUGLSANGS GUCCI - 2

Amalie Pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

48,490

0,000

H

3

8

51

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

50,010

0,000

H

3

6

40

STENDYSSEN´S SURPRISE SUSAPI - 3

Emilie Sofie Larsen

Nyskovens Sportsrideklub

53,070

0,000

H

3

3

11

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

58,020

0,000

H

3

7

46

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

69,110

0,000

H

3

1

82

COCO CHANEL - 2

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

78,220

0,000

H

 

11

66

RØGILD´S RAS HAFUN - 1

Fie Kæregaard Paaske

Faxe Køre- & Rideforening

54,310

4,000

H

 

4

26

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

74,510

4,000

H

 

2

66

RØGILD´S RAS HAFUN - 1

Fie Kæregaard Paaske

Faxe Køre- & Rideforening

97,980

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


26 50 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

78

KONVALJENS FLIPPER - 3

Alberte Filuca  Brünning Conradsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

44,890

0,000

H

3

6

51

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

47,100

0,000

H

3

3

11

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

49,190

0,000

H

3

4

13

COZMETI Q

Natasja Brandt

Vallø Sportsrideklub

57,090

0,000

H

3

8

71

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

59,740

0,000

H

 

5

31

FUGLSANGS GUCCI - 2

Amalie Pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

47,550

4,000

H

 

7

69

BUBBER - 2

Caroline Klein Hansen

Aagerupgård Sportsrideklub

54,640

4,000

H

 

1

82

COCO CHANEL - 2

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

94,470

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


28 70 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

12

TEQUILA

Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

41,350

0,000

H

3

3

76

SKOVLY'S LEOPOLD - 1

Louise Frahm

Ringsted Rideklub

48,610

0,000

H

 

6

36

CHARLIE

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

50,290

4,000

H

 

1

62

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

41,800

8,000

H

 

5

34

BORREGAARDS SONNY SILVA - 3

Linda-Sophia Danielsen

Sportsrideklubben

60,800

8,000

H

 

2

80

ISABELL - 2

Liv Kristiansen

ØstSjællands Rideklub

76,910

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


29 80 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

9

59

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

44,600

0,000

H

3

2

44

VALLØS ZILKE

Malou Caroline Christensen

Strøby Rideklub

48,870

0,000

H

3

7

50

ZYKO SOYA

Mikki Jack

Stevns Rideklub

50,380

0,000

H

3

3

1

ZYKO SOYA

Tina Worm Ingleby

Stevns Rideklub

61,610

0,000

H

 

4

12

TEQUILA

Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

39,750

4,000

H

 

5

23

FERRO - 1

Stefanie Skytt Rudfred

Darupgaards Rideklub

44,890

4,000

H

 

1

76

SKOVLY'S LEOPOLD - 1

Louise Frahm

Ringsted Rideklub

50,070

8,000

H

 

6

36

CHARLIE

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

51,740

8,000

H

 

8

49

VALLØS DINGY DOO

Malou Caroline Christensen

Strøby Rideklub

48,190

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


31 Stil spring valgfri højde min. 40 cm - Ponyer - S2 - A
start 1-2 40 cm. 3 50 cm. 4-5 60cm. 6-8 70cm. 9 80cm. 10 85cm
Antal plac.: 3 Metode: S2
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

6

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

53,680

8,000

H

2

3

78

KONVALJENS FLIPPER - 3

Alberte Filuca  Brünning Conradsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

44,970

7,700

H

3

7

23

FERRO - 1

Stefanie Skytt Rudfred

Darupgaards Rideklub

44,590

7,500

H

 

5

77

MEXI - 3

Signe Marie  Brünning Conradsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

51,460

7,100

H

 

1

71

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

47,910

6,800

H

 

8

15

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

52,030

6,800

H

 

6

62

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

56,720

6,500

H

 

4

70

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

47,100

6,400

H

 

10

19

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

54,500

6,100

H

Udgået

2

26

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


32 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

77

MEXI - 3

Signe Marie  Brünning Conradsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

62,210

0,000

H

       

 

 

36,540

0,000

1

2

5

19

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

67,390

0,000

H

       

 

 

39,740

0,000

1

 

2

70

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

62,490

4,000

H

 

4A

32

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

63,990

4,000

H

 

3

42

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

65,980

4,000

H

 

6

6

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

91,610

20,000

H

Udgået

4

15

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


33 LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

73

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

52,460

0,000

H

       

 

 

40,510

4,000

1

 

1

32

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

53,000

4,000

H

 

3

42

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

57,300

4,000

H

 

2

67

SANTO - 2

Fie Kæregaard Paaske

Faxe Køre- & Rideforening

58,480

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


34 Stil spring valgfri højde min. 60 cm - Hest - S2 - A
start 1 - 3 90cm. 4 - 5 100cm
Antal plac.: 2 Metode: S2
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

59

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

45,900

7,600

H

2

5

18

ORPHEE VAN HET GRAVENHOF

Arnold Block Christensen

Fladså Rideklub

42,950

7,500

H

 

3A

37

CALAMITY

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

41,340

7,400

H

 

1

60

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

43,910

7,000

H

 

4

79

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

44,510

6,200

H

 

2

25

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

47,950

6,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


35 LB1* Springning Heste (105 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

33

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

74,070

0,000

H

 

1

18

ORPHEE VAN HET GRAVENHOF

Arnold Block Christensen

Fladså Rideklub

62,460

8,000

H

 

0

79

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

69,520

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


36 LA1* Springning Heste (115 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

4

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

71,160

4,000

H

 

2

33

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

65,370

12,000

H

Top | Retur


Resultater for lørdag 9/5-15

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


Klasseoversigt
1LD CUP Hest - A
3Engtoft Rideskole CUP - A
4LD CUP Pony - A
6LC CUP Pony - A
9LB CUP - A
15LC CUP Hest - A
18LB CUP Hest - A
21LA CUP Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


1 LD CUP Hest - A
1 - 9 LD1, 10 - 22 LD2

 

Antal plac.: 6  
Dotering:  

 

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

72

HARVEST ROSE PETAL

Emma Linnemann

Ballerup Rideklub

 

 

75,95
1

 

 

76

75,952

1

1

72

HARVEST ROSE PETAL

Emma Linnemann

Ballerup Rideklub

 

 

74,72
2

 

 

75

74,722

2

21

22

SANDRO LAD

Mette Sevel

Stevns Rideklub

 

 

69,52
3

 

 

70

69,524

3

19

55

DINAH DIVINE

Mathilde Müller

Karlslunde Rideklub

 

 

69,05
4

 

 

69

69,048

4

6

35

WOLTJE

Line Nørgaard

Ringsted Rideklub

 

 

68,89
5

 

 

69

68,889

5

8

55

DINAH DIVINE

Mathilde Müller

Karlslunde Rideklub

 

 

68,33
6

 

 

68

68,333

6

20

45

KVISTGAARD'S CALANDO BLUE

Josefine Fleron Bech

Tune Sportsrideklub

 

 

67,86
7

 

 

68

67,857

 

15

35

WOLTJE

Line Nørgaard

Ringsted Rideklub

 

 

67,38
8

 

 

67

67,381

 

12

43

NO SONIC

Andrea Marchsteiner

Stevns Rideklub

 

 

67,38
8

 

 

67

67,381

 

2

17

KASTANIELUNDS VESPER

Helen Bech Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,94
10

 

 

67

66,944

 

11

17

KASTANIELUNDS VESPER

Helen Bech Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,67
11

 

 

67

66,667

 

3

43

NO SONIC

Andrea Marchsteiner

Stevns Rideklub

 

 

66,39
12

 

 

66

66,389

 

9

45

KVISTGAARD'S CALANDO BLUE

Josefine Fleron Bech

Tune Sportsrideklub

 

 

66,11
13

 

 

66

66,111

 

7

48

CAJUN SP

Simone Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

64,72
14

 

 

65

64,722

 

22

59

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,29
15

 

 

64

64,286

 

17

47

NIMMERICH VON BONUS

Jeanett Kaiser

Skibby Ride- Og Voltigeklub

 

 

63,81
16

 

 

64

63,810

 

18

48

CAJUN SP

Simone Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

63,57
17

 

 

64

63,571

 

14

27

NØRREMARKENS FELICITY

susanne lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
18

 

 

63

63,333

 

5

27

NØRREMARKENS FELICITY

susanne lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
19

 

 

63

62,500

 

13

60

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,91
20

 

 

62

61,905

 

4

14

DORTHEALYST RO- BIN GOODFELLOW

Mia Nørmark Vagner

Stevns Rideklub

 

 

57,50
21

 

 

58

57,500

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


3 Engtoft Rideskole CUP - A
1 - 2 LD1, 3 - 4 LD2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

62

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,19
1

 

 

66

66,190

1

2

63

ENGTOFTS SIGURD - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,56
2

 

 

66

65,556

 

4

65

ENGTOFTS LAD - 1

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,78
3

 

 

65

64,782

 

1

64

ENGTOFTS TØSEN - 3

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,44
4

 

 

64

64,444

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


4 LD CUP Pony - A
1-7 LD1, 8-14 LD2
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

38

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Caroline Holmegaard Jensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

66,67
1

 

 

67

66,667

1

14

57

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,71
2

 

 

66

65,714

2

10

24

STEGSTEDGÅRDS MARIE JO - 1

Anna Kragballe

Rideklub Strålen

 

 

63,33
3

 

 

63

63,333

3

4

38

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Caroline Holmegaard Jensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

63,33
3

 

 

63

63,333

3

13

26

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,38
5

 

 

62

62,381

 

6

57

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,22
6

 

 

62

62,222

 

2

24

STEGSTEDGÅRDS MARIE JO - 1

Anna Kragballe

Rideklub Strålen

 

 

61,11
7

 

 

61

61,111

 

7

42

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,56
8

 

 

61

60,556

 

8

70

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
9

 

 

60

60,000

 

3

46

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

58,33
10

 

 

58

58,333

 

11

46

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

55,24
11

 

 

55

55,238

 

9

74

CELESTE - 1

Lærke Christiansen

Næstved Sportsrideklub

 

 

53,81
12

 

 

54

53,810

 

1

74

CELESTE - 1

Lærke Christiansen

Næstved Sportsrideklub

 

 

53,33
13

 

 

53

53,333

 

5

26

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


6 LC CUP Pony - A
Start 1-2 LC1, 3-5 LC2, 6-10 LC3
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

19

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

72,40
1

 

 

72

72,400

1

3

19

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,30
2

 

 

71

71,304

2

7

39

RØGILD'S RAS HAFUN - 1

sofie løfberg

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

68,60
3

 

 

69

68,600

3

9

30

CHAMELLI - 1

Caroline Hoffmann

Karlslunde Rideklub

 

 

68,20
4

 

 

68

68,200

 

10

81

STENDYSSENS SHELLY - 1

Marie Louise Loberg

Strøby Rideklub

 

 

65,40
5

 

 

65

65,400

 

4

39

RØGILD'S RAS HAFUN - 1

sofie løfberg

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

62,61
6

 

 

63

62,609

 

6

21

LUNDEMARKSGÅRDS ARION - 2

Fie Stenholm Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,80
7

 

 

61

60,800

 

2

75

CELESTE - 1

Sophie skov Mikkelsen

Rønnede Sportsrideklub

 

 

52,80
8

 

 

53

52,800

 

1

80

ISABELL - 2

Liv Kristiansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

52,00
9

 

 

52

52,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


9 LB CUP - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

21

LUNDEMARKSGÅRDS ARION - 2

Fie Stenholm Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

213,00
1

 

 

213

68,710

1

2

30

CHAMELLI - 1

Caroline Hoffmann

Karlslunde Rideklub

 

 

211,00
2

 

 

211

68,065

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


15 LC CUP Hest - A
1-10 LC1, 11-14 LC2 15-20 LC3
Antal plac.: 5  
Dotering:  
Dommere: C: June Møllgård
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

41

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Sanne Dahlin

Vallø Sportsrideklub

 

 

74,17
1

 

 

74

74,167

1

17

41

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Sanne Dahlin

Vallø Sportsrideklub

 

 

72,40
2

 

 

72

72,400

2

10

68

MINTEBJERG'S LAMIRO

Simone Vilhemsen

Strøby Rideklub

 

 

69,20
3

 

 

69

69,200

3

18

68

MINTEBJERG'S LAMIRO

Simone Vilhemsen

Strøby Rideklub

 

 

69,20
3

 

 

69

69,200

3

7

25

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,20
5

 

 

67

67,200

5

6

54

SMOOTH DIAMOND

Eva Stoltze

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

67,00
6

 

 

67

67,000

 

1

79

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,80
7

 

 

67

66,800

 

15

28

LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,60
8

 

 

67

66,600

 

13

25

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,46
9

 

 

66

66,458

 

3

22

SANDRO LAD

Mette Sevel

Stevns Rideklub

 

 

65,60
10

 

 

66

65,600

 

19

16

MØGELMOSEGAARDS ROMADEAR

Kirstine Busch

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

65,40
11

 

 

65

65,400

 

16

33

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,60
12

 

 

65

64,600

 

14

51

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,40
13

 

 

64

64,400

 

9

51

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,20
14

 

 

64

64,200

 

4

52

LOET BASLAND - 1

Nina Lyby Kaas

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,80
15

 

 

64

63,800

 

8

33

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,20
16

 

 

60

60,200

 

5

59

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,60
17

 

 

59

58,600

 

20

61

JANE EYRE

Sandra  Jakobsen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

58,20
18

 

 

58

58,200

 

11

47

NIMMERICH VON BONUS

Jeanett Kaiser

Skibby Ride- Og Voltigeklub

 

 

57,08
19

 

 

57

57,083

 

2

3

AGERSBØLS AL CAPONE

Helle Christensen

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

56,20
20

 

 

56

56,200

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


18 LB CUP Hest - A
1-3 LB1, 4-5 LB2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Mette Koch
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

61

JANE EYRE

Sandra  Jakobsen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

67,83
1

 

 

68

67,833

1

5

28

LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,67
2

 

 

68

67,667

2

3

9

WEBSTER W

Nadia Bredahl Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

65,67
3

 

 

66

65,667

 

2

16

MØGELMOSEGAARDS ROMADEAR

Kirstine Busch

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

65,33
4

 

 

65

65,330

 

1

10

CHEVAL VAPEUR

Carina Just Nielsen

Rideklub Strålen

 

 

63,83
5

 

 

64

63,833

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR forårsstævne
09/05/2015 - 10/05/2015


21 LA CUP Hest - A
1-4 LA1, 5-6 LA2, 7 LA4
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Mette Koch
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

2

CHILI'S ZAPPA

Deepa Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

68,79
1

 

 

69

68,793

1

2

9

WEBSTER W

Nadia Bredahl Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

67,04
2

 

 

67

67,037

2

7

2

CHILI'S ZAPPA

Deepa Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

66,62
3

 

 

67

66,618

 

3

10

CHEVAL VAPEUR

Carina Just Nielsen

Rideklub Strålen

 

 

66,30
4

 

 

66

66,296

 

6

5

NØRSKOVS DOMINIQUE

Liv Hougaard Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,14
5

 

 

64

64,138

 

4

29

ROLSTEDS ZOLÁ

Bjarne Brandt

Solrød Rideklub

 

 

62,04
6

 

 

62

62,037

 

1

5

NØRSKOVS DOMINIQUE

Liv Hougaard Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,85
7

 

 

57

56,852

 

Top | Retur

Resultater for søndag 1/2-2015

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


Klasseoversigt
8LC Springning Heste (100 cm) B0 - A
9LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - A
10LB2** Springning Heste (110 cm) B4 - A
11LA1* Springning Heste (115 cm) B4 - A
12LA2** Springning Heste (120 cm) A - A
13MB1* Springning Heste (125 cm) A - A
14MA1* Springning Heste (135 cm) A - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


8 LC Springning Heste (100 cm) B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

10

48

TONADA

Laura Johansen Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

42,690

0,000

H

3

7

12

VEMMETOFTE COMPASSION

Frederikke Olsen

Roskilde Rideklub

43,950

0,000

H

3

1

122

A CENTIA

Sandra Hintz

Aagerupgård Sportsrideklub

47,080

0,000

H

3

8

19

CALABRIA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

47,910

0,000

H

3

9

47

QAIZA

Gitte Funch Johannsen

Karlslunde Rideklub

52,220

0,000

H

3

15

121

CHUCKY

Mille Vaabengaard Kruse

Aagerupgård Sportsrideklub

56,300

0,000

H

 

4

110

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

44,070

4,000

H

 

13

81

KINGSTEAD ANGIE

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

45,300

4,000

H

 

16

123

LAUTINA

Sandra Hintz

Aagerupgård Sportsrideklub

48,780

4,000

H

 

12

72

DIVA DE VISION

Vivian Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

53,510

4,000

H

 

2

96

B-CHELSEA S

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

47,700

8,000

H

 

5

107

PROVENUE

Sarah Egeskov

Glostrup Rideklub

48,350

8,000

H

 

14

104

LADY LALOTTA

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

52,570

8,000

H

 

11

49

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

54,160

8,000

H

Udgået

6

9

ASJHA BUSBJERG

Signe Rubæk Andersen

Nykøbing Falster Rideklub

   

H

Udgået

3

26

UMAX

Karina Schademan Frandsen

Strøby Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


9 LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - A

Antal plac.: 8 Metode: B4
Dotering: 1000, 800, 600, 400, 200, 150  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

11

IDUNIA V. HARKNAG

Simone Vinther

Vordingborg Sportsrideklub

49,120

0,000

H

       

 

 

19,110

0,000

1

2

5

18

KRONBORGS CARDANO

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

50,450

0,000

H

       

 

 

19,510

0,000

1

3

15

39

LEOPOLD

Rasmine Laudrup

Capacity Showjumping Center

47,490

0,000

H

       

 

 

21,840

0,000

1

4

11

27

COCO-CANDIE VISION

Vivian Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

46,950

0,000

H

       

 

 

22,380

0,000

1

5

14

34

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

Stevns Rideklub

48,770

0,000

H

       

 

 

23,450

0,000

1

6

6

5

DYNAMITE NEW FIELD

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

51,360

0,000

H

       

 

 

23,770

0,000

1

7

9

12

VEMMETOFTE COMPASSION

Frederikke Olsen

Roskilde Rideklub

44,450

0,000

H

       

 

 

24,040

0,000

1

8

24

112

FANDANGO

Christophe Van Geenberghe

Ukendt

51,530

0,000

H

       

 

 

27,090

0,000

1

 

12

124

CARACAS

Emil Vestergaard

Aagerupgård Sportsrideklub

51,700

0,000

H

       

 

 

30,470

0,000

1

 

1

93

PRETTY DANCER

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

48,090

0,000

H

       

 

 

24,100

4,000

1

 

27

96

B-CHELSEA S

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

46,720

0,000

H

       

 

 

25,610

4,000

1

 

13

32

NELSON

Rikke Rasmussen

Karlslunde Rideklub

51,280

0,000

H

       

 

 

39,530

5,000

1

 

23

8

ACTINIE

Line Hansen

Hashøj Rideklub

48,630

0,000

H

       

 

 

23,340

8,000

1

 

7

89

LA COUR

Mai Crafack

Sportsrideklubben

47,730

0,000

H

       

 

 

26,600

8,000

1

 

21

81

KINGSTEAD ANGIE

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

43,320

4,000

H

 

18

48

TONADA

Laura Johansen Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

44,660

4,000

H

 

2

9

ASJHA BUSBJERG

Signe Rubæk Andersen

Nykøbing Falster Rideklub

46,890

4,000

H

 

3

107

PROVENUE

Sarah Egeskov

Glostrup Rideklub

48,090

4,000

H

 

25

19

CALABRIA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

49,180

4,000

H

 

20

72

DIVA DE VISION

Vivian Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

49,200

4,000

H

 

31

120

PINOLA 5

Emil Vestergaard

Aagerupgård Sportsrideklub

50,030

4,000

H

 

29

23

CELINE

Maren Frydendahl

Odsherreds Rideklub

50,630

4,000

H

 

26

1

KASSIMIR

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

68,630

7,000

H

 

30

54

R.RUBERTHA 12

Mai Crafack

Sportsrideklubben

69,240

7,000

H

 

28

65

STENVÆNGE POLISE

Simone Vinther

Vordingborg Sportsrideklub

51,530

8,000

H

 

16

115

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

55,550

8,000

H

 

32

99

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

49,010

12,000

H

 

4

111

ROSEA ALLEGRA

Christophe Van Geenberghe

Ukendt

75,360

20,000

H

 

22

101

DESPERADO VAN DE MALTAHOEVE

Stephanie Anthon Storm

Mattssons Rideklub

83,930

22,000

H

Udgået

10

26

UMAX

Karina Schademan Frandsen

Strøby Rideklub

   

H

Udgået

17

40

MALOU

Ida-marie Olsen

Karlslunde Rideklub

   

H

Udgået

19

49

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


10 LB2** Springning Heste (110 cm) B4 - A

Antal plac.: 5 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

99

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

47,960

0,000

H

       

 

 

22,440

0,000

1

2

15

101

DESPERADO VAN DE MALTAHOEVE

Stephanie Anthon Storm

Mattssons Rideklub

44,260

0,000

H

       

 

 

24,050

0,000

1

3

17

5

DYNAMITE NEW FIELD

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

53,740

0,000

H

       

 

 

24,890

0,000

1

4

12

47

QAIZA

Gitte Funch Johannsen

Karlslunde Rideklub

49,950

0,000

H

       

 

 

28,440

0,000

1

5

8

27

COCO-CANDIE VISION

Vivian Mary Ryslinge

Haslev Køre- Og Rideforening

46,890

0,000

H

       

 

 

35,330

4,000

1

 

14

77

CHUCK

Helena Poulsen

Næstved Sportsrideklub

48,000

4,000

H

 

3

111

ROSEA ALLEGRA

Christophe Van Geenberghe

Ukendt

49,500

4,000

H

 

10

39

LEOPOLD

Rasmine Laudrup

Capacity Showjumping Center

49,800

4,000

H

 

6

8

ACTINIE

Line Hansen

Hashøj Rideklub

52,230

4,000

H

 

16

112

FANDANGO

Christophe Van Geenberghe

Ukendt

67,060

6,000

H

 

5

1

KASSIMIR

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

68,490

7,000

H

 

9

34

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

Stevns Rideklub

58,770

8,000

H

 

11

40

MALOU

Ida-marie Olsen

Karlslunde Rideklub

67,080

10,000

H

 

7

23

CELINE

Maren Frydendahl

Odsherreds Rideklub

66,320

14,000

H

 

4

115

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

55,350

16,000

H

 

13

65

STENVÆNGE POLISE

Simone Vinther

Vordingborg Sportsrideklub

72,250

20,000

H

 

2

10

CONSTANTIN M

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

79,230

21,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


11 LA1* Springning Heste (115 cm) B4 - A

Antal plac.: 3 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

10

CONSTANTIN M

Irene Mia Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

51,610

0,000

H

       

 

 

35,320

0,000

1

Opgivet

7

6

HESTELY'S ALEXIA

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

47,600

0,000

H

       

 

 

Opgivet

 

1

Udgået

2

106

CLEMENS 33

Sarah Egeskov

Glostrup Rideklub

50,290

0,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

 

6

77

CHUCK

Helena Poulsen

Næstved Sportsrideklub

47,590

4,000

H

 

5

55

WAVO CARTA

Lisbeth Nielsen

Kongelundens Rideklub

50,220

4,000

H

 

4

16

TÅGERUP'S ZIGGY

Line Juul Pedersen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

46,780

12,000

H

 

9

32

NELSON

Rikke Rasmussen

Karlslunde Rideklub

70,020

16,000

H

 

1

93

PRETTY DANCER

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

64,050

26,000

H

Udgået

8

94

X-FLOW LIGHTYEAR

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


12 LA2** Springning Heste (120 cm) A - A

Antal plac.: 3 Metode: A
Dotering: 1000, 800, 600, 400, 200, 150  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

12

3

FOURAGE

Anja Lykke Nielsen

Sportsrideklubben

40,120

0,000

H

2

9

94

X-FLOW LIGHTYEAR

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

45,270

0,000

H

3

10

106

CLEMENS 33

Sarah Egeskov

Glostrup Rideklub

48,630

0,000

H

 

1

4

READY 4 U

Anja Lykke Nielsen

Sportsrideklubben

50,510

0,000

H

 

2

6

HESTELY'S ALEXIA

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

45,710

4,000

H

 

11

2

CYRANO

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

38,550

8,000

H

 

7

55

WAVO CARTA

Lisbeth Nielsen

Kongelundens Rideklub

47,560

8,000

H

 

4

13

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Trine Dahlin

Vallø Sportsrideklub

55,000

8,000

H

 

5

16

TÅGERUP'S ZIGGY

Line Juul Pedersen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

69,960

14,000

H

 

8

60

QUITE LA BRYERE

Caroline Laura Pedersen

Helsinge Rideklub

74,000

15,000

H

Udgået

3

11

IDUNIA V. HARKNAG

Simone Vinther

Vordingborg Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


13 MB1* Springning Heste (125 cm) A - A

Antal plac.: 2 Metode: A
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

2

CYRANO

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

56,480

0,000

H

2

7

105

ACCENT

Sarah Egeskov

Glostrup Rideklub

60,060

0,000

H

 

6

60

QUITE LA BRYERE

Caroline Laura Pedersen

Helsinge Rideklub

62,750

0,000

H

 

2

3

FOURAGE

Anja Lykke Nielsen

Sportsrideklubben

51,310

4,000

H

 

4

13

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Trine Dahlin

Vallø Sportsrideklub

65,000

8,000

H

 

5

25

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

56,770

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


14 MA1* Springning Heste (135 cm) A - A

Antal plac.: 1 Metode: A
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

25

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

58,480

8,000

H

Udgået

2

105

ACCENT

Sarah Egeskov

Glostrup Rideklub

   

H

Top | Retur

 

Resultater for lørdag 31/1-2015

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


Klasseoversigt
1LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 - A
2LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A
2LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B
2LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - C
3LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - A
3LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - B
3LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - C
4LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B4 - A
4LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B4 - B
5LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - A
5LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - B
6MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A - A
7MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) A - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


1 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Lene Kiertzner

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

66

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

44,320

0,000

H

3

15

102

CECILIE - 1

Louise Bober

Hesselrød Rideklub

44,660

0,000

H

3

10

119

LODGE PARK RAPADASH - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

45,340

0,000

H

3

6

22

LODGE PARK JUNIOR - 2

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

45,390

0,000

H

3

7

103

OLDCASTLE MISTY - 2

Laura Bober

Nordsjællands Sportsrideklub

45,950

0,000

H

3

2

62

FIGO - 3

Frederikke Rahbæk Alsbæk

Sydhavs Rideklub

48,050

0,000

H

3

8

42

JIVA - 2

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

48,470

0,000

H

3

11

79

JOLY'S BEAGLE - 1

Frederikke Sunnborg Andreasson

Slagelse Rideklub

49,020

0,000

H

3

12

56

BALLETTENS SILENT VICTORY - 1

Maja Fraenkel

Furesø Rideklub

57,990

0,000

H

 

14

67

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

49,270

4,000

H

 

5

41

SHIVAS REGAL - 2

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

71,410

6,000

H

 

3

68

SVALEGÅRDENS ALBERTE - 3

Cecilie Engsted Larsen

Rønnede Sportsrideklub

74,580

15,000

H

 

1

78

MEXI - 3

Signe Marie Brünning Conradsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

95,370

20,000

H

Udgået

13

100

BLACK PEARL HØJGÅRD - 1

Nikoline Dalsro Jørgensen

Odsherreds Rideklub

   

H

Udgået

9

118

MØLLEKÆRS IRISH COFFEE - 1

Annika Andersen

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


2 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A

Antal plac.: 2 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

68

SVALEGÅRDENS ALBERTE - 3

Cecilie Engsted Larsen

Rønnede Sportsrideklub

44,940

0,000

H

       

 

 

26,600

0,000

1

2

2

62

FIGO - 3

Frederikke Rahbæk Alsbæk

Sydhavs Rideklub

44,920

0,000

H

       

 

 

30,760

0,000

1

 

5

97

HINDERTON MAY LADY - 3

Jennifer Nisted Florboe

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

46,380

0,000

H

       

 

 

34,850

0,000

1

 

1

116

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

44,360

4,000

H

 

4

78

MEXI - 3

Signe Marie Brünning Conradsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

64,030

6,000

H

 

7

51

PEEK-A-BOO - 3

Clara Gylling

Tattersall Pony Rideklub

76,270

17,000

H

 

3

50

JHON - 3

Emma Ponsaing

Amagerland Sportsrideklub

89,920

20,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


2 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B

Antal plac.: 2 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

103

OLDCASTLE MISTY - 2

Laura Bober

Nordsjællands Sportsrideklub

43,050

0,000

H

       

 

 

23,970

0,000

1

2

2

90

JEDIDJAN CLAUDIUS - 2

Kiah Andersen

Midtsjællands Rideklub

42,220

0,000

H

       

 

 

25,200

0,000

1

 

7

73

BÆKLUNDS AFFLECK - 2

Emilie Louise Schultz

Holte Ride-Klub

44,790

0,000

H

       

 

 

27,020

0,000

1

 

3

36

ATTILA - 2

Astrid Dahl Sørensen

Odsherreds Rideklub

49,280

0,000

H

       

 

 

27,910

0,000

1

 

1

75

PLET - 2

Amira Aasted Jespersen

Møllebakkens Rideklub

49,010

0,000

H

       

 

 

29,000

0,000

1

 

5

33

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

55,440

4,000

H

 

4

57

ATLANTIS CROWN - 2

Mie Hagedorn

Kongelundens Rideklub

62,000

5,000

H

 

6

22

LODGE PARK JUNIOR - 2

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

71,720

15,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


2 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - C

Antal plac.: 4 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

84

BONZJOUK - 1

Sascha Dorph Hansen

Midtsjællands Rideklub

45,800

0,000

H

       

 

 

29,330

0,000

1

2

9

102

CECILIE - 1

Louise Bober

Hesselrød Rideklub

46,060

0,000

H

       

 

 

31,100

0,000

1

3

5

45

FIRFOD FIELFRAZ - 1

Caroline Suhr

Haslev Køre- Og Rideforening

49,030

0,000

H

       

 

 

35,410

0,000

1

4

1

119

LODGE PARK RAPADASH - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

42,440

4,000

H

 

4

52

AC- FARO KAISER AF ENGVANG - 1

Frederikke Ølsted Pedersen

Slagelse Rideklub

45,040

4,000

H

 

11

79

JOLY'S BEAGLE - 1

Frederikke Sunnborg Andreasson

Slagelse Rideklub

46,610

4,000

H

 

2

17

CLAREVIEW SKIP - 1

Aenea Sara Ulrich Bøge

Slagelse Rideklub

47,430

4,000

H

 

10

35

OBELIX - 1

Ann-sofie Brandt Odgaard

Tattersall Pony Rideklub

63,720

5,000

H

 

14

56

BALLETTENS SILENT VICTORY - 1

Maja Fraenkel

Furesø Rideklub

53,390

8,000

H

 

12

82

FERRO - 1

Stefanie Skytt Rudfred

Darupgaards Rideklub

76,600

17,000

H

 

8

86

SCHILLINGGAARDS MONIQUE - 1

Victoria Dalsro Jørgensen

Odsherreds Rideklub

77,840

17,000

H

Udgået

6

58

BUEGÅRDS SATURN - 1

Malou Houmark Hansen

Dragør- Store Magleby Rideklub

   

H

Udgået

7

63

KING - 1

Nathalie Berggren

Slagelse Rideklub

   

H

Udgået

15

64

HOLTEGÅRDENS SPLIF - 1

Amalie Flittner

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

   

H

Udgået

13

100

BLACK PEARL HØJGÅRD - 1

Nikoline Dalsro Jørgensen

Odsherreds Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


3 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - A

Antal plac.: 1 Metode: B4
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

51

PEEK-A-BOO - 3

Clara Gylling

Tattersall Pony Rideklub

46,420

0,000

H

       

 

 

38,410

4,000

1

 

1

116

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

42,130

0,000

H

       

 

 

26,340

8,000

1

 

3

97

HINDERTON MAY LADY - 3

Jennifer Nisted Florboe

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

46,020

4,000

H

 

4

50

JHON - 3

Emma Ponsaing

Amagerland Sportsrideklub

69,040

11,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


3 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - B

Antal plac.: 2 Metode: B4
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

90

JEDIDJAN CLAUDIUS - 2

Kiah Andersen

Midtsjællands Rideklub

40,760

0,000

H

       

 

 

23,910

0,000

1

2

3

24

VERDI - 2

Cécile Bildsøe Nardot

Amagerland Sportsrideklub

44,890

0,000

H

       

 

 

24,630

0,000

1

 

2

75

PLET - 2

Amira Aasted Jespersen

Møllebakkens Rideklub

40,830

0,000

H

       

 

 

25,700

0,000

1

 

6

36

ATTILA - 2

Astrid Dahl Sørensen

Odsherreds Rideklub

47,160

0,000

H

       

 

 

26,270

4,000

1

 

7

57

ATLANTIS CROWN - 2

Mie Hagedorn

Kongelundens Rideklub

39,610

0,000

H

       

 

 

38,940

4,000

1

 

5

98

LUNDEMARKGÅRDS HOKUS POKUS - 2

Amanda Vendelboe Ertner

Sportsrideklubben Vallensbæk

54,200

4,000

H

 

8

33

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

57,790

4,000

H

Udgået

1

73

BÆKLUNDS AFFLECK - 2

Emilie Louise Schultz

Holte Ride-Klub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


3 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - C

Antal plac.: 3 Metode: B4
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

45

FIRFOD FIELFRAZ - 1

Caroline Suhr

Haslev Køre- Og Rideforening

48,470

0,000

H

       

 

 

30,510

0,000

1

2

4

84

BONZJOUK - 1

Sascha Dorph Hansen

Midtsjællands Rideklub

41,390

4,000

H

3

1

52

AC- FARO KAISER AF ENGVANG - 1

Frederikke Ølsted Pedersen

Slagelse Rideklub

41,740

4,000

H

 

5

86

SCHILLINGGAARDS MONIQUE - 1

Victoria Dalsro Jørgensen

Odsherreds Rideklub

46,290

4,000

H

 

2

17

CLAREVIEW SKIP - 1

Aenea Sara Ulrich Bøge

Slagelse Rideklub

47,670

4,000

H

 

10

35

OBELIX - 1

Ann-sofie Brandt Odgaard

Tattersall Pony Rideklub

57,130

8,000

H

 

7

58

BUEGÅRDS SATURN - 1

Malou Houmark Hansen

Dragør- Store Magleby Rideklub

48,430

12,000

H

 

8

82

FERRO - 1

Stefanie Skytt Rudfred

Darupgaards Rideklub

80,570

22,000

H

Opgivet

11

15

TRANHOLMS CHILANO - 1

Nicoline Szymanski Vermundsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

   

H

Udgået

9

64

HOLTEGÅRDENS SPLIF - 1

Amalie Flittner

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


4 LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B4 - A

Antal plac.: 2 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

24

VERDI - 2

Cécile Bildsøe Nardot

Amagerland Sportsrideklub

46,150

0,000

H

       

 

 

26,070

0,000

1

2

5

88

IRISH SPRING - 2

Mathilde Springer

Næstved Sportsrideklub

45,120

0,000

H

       

 

 

32,400

0,000

1

 

3

30

EGEHØJS SAFIR - 2

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

51,140

4,000

H

 

4

98

LUNDEMARKGÅRDS HOKUS POKUS - 2

Amanda Vendelboe Ertner

Sportsrideklubben Vallensbæk

58,940

5,000

H

Udgået

1

38

CIRKELINE - 3

Jennifer Nisted Florboe

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

   

H

Udgået

2

91

KORREBORG'S PINOT - 3

Caroline Larsen

Kalundborg Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


4 LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B4 - B

Antal plac.: 3 Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

69

ROCKY - 1

Inge Hansen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

44,010

4,000

H

2

10

21

HEDEGÅRDENS MAGIC - 1

Sandra Tønnesen

Odsherreds Rideklub

46,330

4,000

H

3

4

70

THORUP'S DE-VENTI - 1

Trine Keinicke Nielsen

Hallelev Sportsrideklub

48,350

4,000

H

 

6

20

NANDO - 1

Thea Andersen

Karlslunde Rideklub

61,960

5,000

H

 

11

83

OLYMPIA - 1

Sille Rune Lindqvist

Nordvestsjællands Rideklub

43,190

8,000

H

 

5

59

LISCANNOR LASS - 1

Kristine Rahbæk Alsbæk

Sydhavs Rideklub

49,000

8,000

H

 

3

44

WINDE - 1

Birgitte Stampe Piper

Karlslunde Rideklub

68,310

15,000

H

 

2

113

ICEQUEEN - 1

Aia Friis

Nykøbing Falster Rideklub

67,480

19,000

H

Udgået

8

31

WESTERVELD'S WINSTON - 1

Mathilde Klostermann

Karlslunde Rideklub

   

H

Udgået

9

71

SCHERZO - 1

Nathalie Berggren

Slagelse Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


5 LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - A

Antal plac.: 2 Metode: A
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

30

EGEHØJS SAFIR - 2

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

44,150

4,000

H

2

4

46

TURBO - 2

Rebecca Mårtensen

Vemmelev Rideklub

51,750

4,000

H

 

3

88

IRISH SPRING - 2

Mathilde Springer

Næstved Sportsrideklub

54,000

8,000

H

Opgivet

1

117

MOLINAS CHARMER - 3

Monique Isabella Christensen

Nordsjællands Sportsrideklub

   

H

Udgået

2

91

KORREBORG'S PINOT - 3

Caroline Larsen

Kalundborg Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


5 LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - B

Antal plac.: 3 Metode: A
Dotering: 500, 400, 300, 250, 200, 150  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

14

PIMBOLI - 1

Maja Bræstrup Lillemæhlum

Baunehøj Rideklub Næstved

43,760

0,000

H

2

5

21

HEDEGÅRDENS MAGIC - 1

Sandra Tønnesen

Odsherreds Rideklub

47,760

0,000

H

3

12

37

SPRINGHILL CRUISE CONTROL - 1

Amanda Vendelboe Ertner

Sportsrideklubben Vallensbæk

49,620

0,000

H

 

9

83

OLYMPIA - 1

Sille Rune Lindqvist

Nordvestsjællands Rideklub

51,960

0,000

H

 

4

69

ROCKY - 1

Inge Hansen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

53,860

0,000

H

 

11

44

WINDE - 1

Birgitte Stampe Piper

Karlslunde Rideklub

56,880

0,000

H

 

10

70

THORUP'S DE-VENTI - 1

Trine Keinicke Nielsen

Hallelev Sportsrideklub

59,430

0,000

H

 

8

20

NANDO - 1

Thea Andersen

Karlslunde Rideklub

70,660

5,000

H

 

6

59

LISCANNOR LASS - 1

Kristine Rahbæk Alsbæk

Sydhavs Rideklub

55,170

8,000

H

 

7

71

SCHERZO - 1

Nathalie Berggren

Slagelse Rideklub

64,640

12,000

H

 

2

31

WESTERVELD'S WINSTON - 1

Mathilde Klostermann

Karlslunde Rideklub

80,430

15,000

H

Udgået

1

113

ICEQUEEN - 1

Aia Friis

Nykøbing Falster Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


6 MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A - A

Antal plac.: 2 Metode: A
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

10

14

PIMBOLI - 1

Maja Bræstrup Lillemæhlum

Baunehøj Rideklub Næstved

51,760

0,000

H

2

9

37

SPRINGHILL CRUISE CONTROL - 1

Amanda Vendelboe Ertner

Sportsrideklubben Vallensbæk

53,050

0,000

H

 

2

28

MAGICAL MISCHIEF - 3

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

56,740

0,000

H

 

5

61

MISS-TEE - 2

Cécile Bildsøe Nardot

Amagerland Sportsrideklub

68,960

0,000

H

 

8

85

GOLDEN - 1

Felicia Majdahl Nielsen

Fladså Rideklub

51,690

4,000

H

 

3

38

CIRKELINE - 3

Jennifer Nisted Florboe

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

52,790

4,000

H

 

4

95

BLONDY BOY - 2

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

56,370

4,000

H

 

7

80

FÜRST SAMUEL - 1

Anna Martiny Lund

Capacity Showjumping Center

60,490

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring med høje doteringer
31/01/2015 - 01/02/2015


7 MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) A - A

Antal plac.: 2 Metode: A
Dotering: 300, 250, 200, 150, 120, 120  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

80

FÜRST SAMUEL - 1

Anna Martiny Lund

Capacity Showjumping Center

61,180

4,000

H

2

2

95

BLONDY BOY - 2

Rikke Friis

Rideklubben Vestervang

69,120

4,000

H

 

1

28

MAGICAL MISCHIEF - 3

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

77,900

17,000

H

 

5

85

GOLDEN - 1

Felicia Majdahl Nielsen

Fladså Rideklub

63,230

20,000

H

 

3

46

TURBO - 2

Rebecca Mårtensen

Vemmelev Rideklub

87,360

23,000

H

Top | Retur

Resultater for fredag 30/1-2015

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


Klasseoversigt
120 - 30 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A
250 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A
360 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A
470 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A
580 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A
690 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


1 20 - 30 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

9

44

DARE TO DREAM

Natasja Jørgensen

Slagelse Rideklub

39,000

0,000

H

3

8

4

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

42,300

0,000

H

3

4

28

KILDEVANGS SNUSKE - 3

Melanie Christiansen

Stevns Rideklub

42,500

0,000

H

3

10

6

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

43,200

0,000

H

3

7

3

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

45,300

0,000

H

3

14

25

HOLLYWOOD - 3

Ella Heise

Storkøbenhavns Rideklub

50,400

0,000

H

3

5

24

BLADE - 1

Anna Weiss

Midtsjællands Rideklub

53,100

0,000

H

3

-1

47

KILDEVANGS SNUSKE - 3

Victoria Hovmøller

Stevns Rideklub

55,100

0,000

H

3

2

25

HOLLYWOOD - 3

Ella Heise

Storkøbenhavns Rideklub

56,000

0,000

H

3

1

42

LAILA

Laura Brygger Kjersgaard

Vallø Sportsrideklub

62,200

0,000

H

3

15

43

LAILA

Olivija Brygger

Vallø Sportsrideklub

68,200

0,000

H

3

16

41

JASMIN

Nicole Isaksen

Vallø Sportsrideklub

68,200

0,000

H

 

6

41

JASMIN

Nicole Isaksen

Vallø Sportsrideklub

60,000

4,000

H

 

3

23

BORREGAARDS SONNY SILVA - 3

Linda-Sophia Danielsen

Sportsrideklubben

75,300

4,000

H

 

13

33

FLAMINGO

Julie Echmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

39,900

12,000

H

Udgået

11

40

MISTER CONNOR

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


2 50 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

44

DARE TO DREAM

Natasja Jørgensen

Slagelse Rideklub

47,700

0,000

H

3

13

26

MØLLEKÆRS IRISH COFFEE - 1

Annika Andersen

Stevns Rideklub

47,900

0,000

H

3

8

7

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

49,800

0,000

H

3

4

6

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

51,500

0,000

H

3

11

20

PONTIAC - 3

Alberte holm ingersen

Rønnede Sportsrideklub

59,600

0,000

H

 

9

38

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

43,200

4,000

H

 

7

33

FLAMINGO

Julie Echmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

49,600

4,000

H

 

12

23

BORREGAARDS SONNY SILVA - 3

Linda-Sophia Danielsen

Sportsrideklubben

60,500

4,000

H

 

2

39

CHOPINS FELIX

Anne-Kathrine Hjorthøj

Ukendt

70,100

4,000

H

 

6

4

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

52,600

8,000

H

Udgået

3

40

MISTER CONNOR

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Opgivet

5

28

KILDEVANGS SNUSKE - 3

Melanie Christiansen

Stevns Rideklub

   

H

Udgået

10

9

CARISMA - 1

Marie Louise Hoff Meyer

Rideklubben Epona

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


3 60 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

9

CARISMA - 1

Marie Louise Hoff Meyer

Rideklubben Epona

40,900

0,000

H

3

1

14

CHELIKA - 2

DitteMarie Nordlund Rasmussen

Vordingborg Sportsrideklub

44,300

0,000

H

3

13

27

CHARLIE

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

46,100

0,000

H

3

14

36

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

46,300

0,000

H

3

7

26

MØLLEKÆRS IRISH COFFEE - 1

Annika Andersen

Stevns Rideklub

46,400

0,000

H

3

9

13

WR TERMINATOR TWO - 2

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

48,200

0,000

H

3

0

39

CHOPINS FELIX

Anne-Kathrine Hjorthøj

Ukendt

52,600

0,000

H

3

6

20

PONTIAC - 3

Alberte holm ingersen

Rønnede Sportsrideklub

55,700

0,000

H

 

2

38

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

41,600

4,000

H

 

12

5

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

43,200

4,000

H

 

3

7

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

50,300

4,000

H

 

8

32

DAMAGERGAARDS PEARL - 2

Emmelie Nielsen

Slagelse Rideklub

50,800

4,000

H

 

5

11

BLADE - 1

Anna Heise

Storkøbenhavns Rideklub

53,100

4,000

H

 

11

22

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

58,600

4,000

H

 

10

29

KIM

Sara Skovgaard Christensen

Rønnede Sportsrideklub

80,800

16,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


4 70 cm. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

9

13

WR TERMINATOR TWO - 2

Mathilde De Neergaard

Rideklub Strålen

45,000

0,000

H

3

4

27

CHARLIE

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

46,000

0,000

H

3

14

1

SPEEDY - 3

Benedicte Sonne

Slagelse Rideklub

46,500

0,000

H

3

7

11

BLADE - 1

Anna Heise

Storkøbenhavns Rideklub

47,000

0,000

H

3

6

32

DAMAGERGAARDS PEARL - 2

Emmelie Nielsen

Slagelse Rideklub

47,300

0,000

H

3

10

15

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

47,400

0,000

H

 

5

5

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

40,900

4,000

H

 

2

22

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

45,200

4,000

H

 

15

30

CALAMITY

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

46,700

4,000

H

 

3

36

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

47,000

4,000

H

 

8

12

VALLØS HANDSOME

Katrine Vestervang Rivière

Exmoor Sportsrideklub

68,300

4,000

H

 

1

14

CHELIKA - 2

DitteMarie Nordlund Rasmussen

Vordingborg Sportsrideklub

44,600

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


5 80 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

16

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

39,200

0,000

H

3

-1

18

AFRODITE

DitteMarie Nordlund Rasmussen

Vordingborg Sportsrideklub

42,500

0,000

H

3

7

8

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

46,100

0,000

H

3

6

1

SPEEDY - 3

Benedicte Sonne

Slagelse Rideklub

47,800

0,000

H

3

5

37

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

49,900

0,000

H

3

2

18

AFRODITE

DitteMarie Nordlund Rasmussen

Vordingborg Sportsrideklub

50,800

0,000

H

 

9

30

CALAMITY

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

44,000

4,000

H

 

8

12

VALLØS HANDSOME

Katrine Vestervang Rivière

Exmoor Sportsrideklub

49,800

4,000

H

 

10

35

ENGTOFTS GUNILLA

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

58,700

4,000

H

 

11

46

B-CHELSEA S

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

69,400

4,000

H

 

1

45

CADELL

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

70,000

4,000

H

 

3

15

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

46,400

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR vinter spring
30/01/2015 - 30/01/2015


6 90 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

35

ENGTOFTS GUNILLA

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

42,300

0,000

H

3

4

46

B-CHELSEA S

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

43,670

0,000

H

3

2

51

D

Sandra Hintz

Ukendt

43,700

0,000

H

3

12

50

L

Sandra Hintz

Ukendt

43,800

0,000

H

3

7

34

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

44,000

0,000

H

3

11

49

P

Emil Vesthånd

Ukendt

45,600

0,000

H

3

5

37

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

48,000

0,000

H

3

1

48

C

Emil Vesthånd

Ukendt

50,100

0,000

H

3

10

21

DON´S GRANAAT

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

50,400

0,000

H

 

6

8

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

46,800

4,000

H

 

9

34

ENGTOFTS GUNILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

44,700

8,000

H

 

8

45

CADELL

Dennis Lüth

Karlslunde Rideklub

46,500

8,000

H

Top | Retur