Resultater 2013

ØSR´s Julestævne d. 23.-24. Nov. 2013

Lørdag den 23. november 2012

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


Klasseoversigt
1Springning Showklasse - Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
2Springning Showklasse - 20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A
3Springning Showklasse - 40 cm. - Hest & Pony B0 - A
4Springning Showklasse - 50 cm. - Hest & Pony B0 - A
5Springning Showklasse - 50 cm. Bareback - Hest & Pony B0 - A
6Springning Showklasse - 60 cm. - Hest & Pony B0 - A
7Springning Showklasse - 70 cm. - Hest & Pony B0 - A
8Springning Showklasse - 80 cm. - Hest & Pony B0 - A
9Springning Showklasse - 90 cm. - Hest & Pony B0 - A
10Springning Showklasse - 100 cm. - Hest & Pony B0 - A
11Springning Showklasse - 110 cm. - Hest & Pony B0 - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


1 Springning Showklasse - Bomklasse - Hest & Pony B0 - A 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

8

69

ENGTOFT'S MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

9

71

BELLA BIONDA AF RØNHØJ

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

10

83

TUTTE - 3

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

1

110

ZORRO - 2

Anne Marie Hansen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

7

49

PLET - 3

Nicklas Okholm Jensen

Møns Sportsrideklub

45,000

0,000

H

3

12

63

SUPERMAN

 Nickolai Jamie Thaulov

Møns Sportsrideklub

45,000

0,000

H

3

6

46

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

Rideklubben Strøgården

45,000

0,000

H

3

5

29

MISTERY DANCER - 1

Mikala Flink Flies

Rideklubben Strøgården

45,000

0,000

H

3

3

60

ENGTOFT'S MR. BUTTERFLY

 Maja Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

2

116

RONJA SVALEBO

Louise Herrup Jensen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

13

61

ENGTOFT'S MR. BUTTERFLY

 Katrine Schultz Fruergaard

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

4

24

HOLMGAARDS ZENINA - 1

Cecilia Fuglevig Johnsen

Greve Rideklub

45,000

4,000

H

Diskvalificeret

11

92

STORÅDALENS PASADENA - 1

josefine laursen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


2 Springning Showklasse - 20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

9

77

FIONA OBKÆRGÅRD - 2

Natacha Ørgaard Rasmussen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

45,000

0,000

H

3

13

83

TUTTE - 3

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

10

87

GLÓEY FRA BJARNASTAÔAHLIÔ

Line Jensen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

11

92

STORÅDALENS PASADENA - 1

josefine laursen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

1

145

TORNADO

Ida Nymann

ØstSjællands Rideklun

45,000

0,000

H

3

3

24

HOLMGAARDS ZENINA - 1

Cecilia Fuglevig Johnsen

Greve Rideklub

45,000

0,000

H

3

2

21

GRIBSVADS SJAIK - 3

Sarah Linnemand Andersen

Fladså Rideklub

45,000

0,000

H

3

7

58

KIKI VOGT

isabella larsen

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

3

5

49

PLET - 3

Nicklas Okholm Jensen

Møns Sportsrideklub

45,000

0,000

H

3

12

63

SUPERMAN

 Nickolai Jamie Thaulov

Møns Sportsrideklub

45,000

0,000

H

 

6

52

PASCAL´S GAMBIT

jasmin schroeder

Rideklubben Ørsted Holme

45,000

4,000

H

 

4

46

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

Rideklubben Strøgården

45,000

4,000

H

Diskvalificeret

8

59

ENGTOFT'S SIGURD

 Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


3 Springning Showklasse - 40 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

-1

77

FIONA OBKÆRGÅRD - 2

Natacha Ørgaard Rasmussen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

45,000

0,000

H

3

8

76

ENGTOFT MR BUTTERFLY - 3

Nikoline Poulsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

7

75

ENGTOFTS STJERNE

Sofie Mouritsen Kraft

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

1

145

TORNADO

Ida Nymann

ØstSjællands Rideklun

45,000

0,000

H

3

2

21

GRIBSVADS SJAIK - 3

Sarah Linnemand Andersen

Fladså Rideklub

45,000

0,000

H

3

3

30

MISTERY DANCER - 1

Michella Flink Flies

Rideklubben Strøgården

45,000

0,000

H

3

5

52

PASCAL´S GAMBIT

jasmin schroeder

Rideklubben Ørsted Holme

45,000

0,000

H

3

4

50

ENGTOFT'S SIGURD

rosa kirstine skovly

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

6

53

ALADIN - 3

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


4 Springning Showklasse - 50 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

23

VALIANT W

Sofie Louise Steenhoff Gellner

Tømmerup Sportsrideklub

45,000

0,000

H

3

6

57

NIGHT-GIRL - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

5

54

FIRFOD PRINS CASPIAN

Simone Bøgelund Nielsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

4

53

ALADIN - 3

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

3

19

GUARDIAN ANGEL - 1

Caroline Juul Ellervik

Haslev Køre- Og Rideforening

45,000

4,000

H

 

2

16

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

45,000

12,000

H

 

8

80

FLAMINGO

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

7

68

ENGTOFT'S VICTOR - 2

Louise Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


5 Springning Showklasse - 50 cm. Bareback - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

67

ENGTOFTS SIGURD

Louise Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

3

73

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

1

8

VIKTOR VÅRBY - 1

Celina Berthelsen

Hvalsø Rideklub

45,000

0,000

H

3

6

7

SALINA - 1

Celina Berthelsen

Hvalsø Rideklub

45,000

0,000

H

3

2

35

FIRFOD FIELFRAZ - 1

Caroline Hill Suhr

Midtsjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

4

64

MAGGIE STENSBÆK - 1

Sofie Larsen

Sportsrideklubben Vallensbæk

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


6 Springning Showklasse - 60 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

15

91

ENGTOFT'S GONILLA

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

6

20

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

3

9

31

ESKEHØJGAARDS MØRK NAT VIOL - 2

Viktor True

Sydsjællands Køre- og Rideforening

45,000

0,000

H

3

8

27

FANTI

Anne-sophie Nielsen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

4

17

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

13

62

TEQUILA

 Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

1

54

FIRFOD PRINS CASPIAN

Simone Bøgelund Nielsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

2

147

SKOUSBOE ROXY - 2

Sidse Brade Hansen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

10

37

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

12

50

ENGTOFT'S SIGURD

rosa kirstine skovly

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

3

8

VIKTOR VÅRBY - 1

Celina Berthelsen

Hvalsø Rideklub

45,000

4,000

H

 

11

48

DONNA

Mie Christensen

Fladså Rideklub

45,000

4,000

H

 

7

23

VALIANT W

Sofie Louise Steenhoff Gellner

Tømmerup Sportsrideklub

45,000

4,000

H

 

14

80

FLAMINGO

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

45,000

8,000

H

Udgået

5

19

GUARDIAN ANGEL - 1

Caroline Juul Ellervik

Haslev Køre- Og Rideforening

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


7 Springning Showklasse - 70 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

15

91

ENGTOFT'S GONILLA

Julie S. Mundberg

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

5

20

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

3

8

31

ESKEHØJGAARDS MØRK NAT VIOL - 2

Viktor True

Sydsjællands Køre- og Rideforening

45,000

0,000

H

3

6

27

FANTI

Anne-sophie Nielsen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

12

66

FAUSTINO

Nanna Kildemose Nielsen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

7

28

CHANEL - 1

Emilie Christine Olling Larsen

Vindinge Rideklub

45,000

0,000

H

3

1

40

JAMILLA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

11

62

TEQUILA

 Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

-1

147

SKOUSBOE ROXY - 2

Sidse Brade Hansen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

2

129

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

4

7

SALINA - 1

Celina Berthelsen

Hvalsø Rideklub

45,000

4,000

H

 

3

4

BIANCA

Line Kosiara Børner

Greve Rideklub

45,000

4,000

H

 

10

48

DONNA

Mie Christensen

Fladså Rideklub

45,000

4,000

H

 

9

37

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

45,000

16,000

H

Udgået

14

89

HELKANS KAHLEA - 2

Louise Helkan

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


8 Springning Showklasse - 80 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

66

FAUSTINO

Nanna Kildemose Nielsen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

3

11

35

FIRFOD FIELFRAZ - 1

Caroline Hill Suhr

Midtsjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

10

28

CHANEL - 1

Emilie Christine Olling Larsen

Vindinge Rideklub

45,000

0,000

H

 

3

40

JAMILLA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

45,000

8,000

H

 

4

136

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

8,000

H

 

7

12

KIKI VOGT

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

8,000

H

 

8

13

T-REX

Nadia Nymann Overgaard

Stevns Rideklub

45,000

12,000

H

 

9

14

SANTO - 2

Fie Kæregaard Paaske

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

12,000

H

 

6

139

ILONASLADY - 1

Selma Ring

Baunehøj Rideklub Næstved

45,000

16,000

H

Udgået

5

101

THOR - 1

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

Udgået

12

89

HELKANS KAHLEA - 2

Louise Helkan

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


9 Springning Showklasse - 90 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

142

SØNDERSTRANDS TANGO

Malou Christiansen

Ukendt

45,000

0,000

H

3

6

14

SANTO - 2

Fie Kæregaard Paaske

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

3

0

47

RED HOT CHILI

Helene Lau Adrian

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

3

2

CARPE DIEM

Malene Lindberg

Dragør- Store Magleby Rideklub

45,000

4,000

H

 

7

22

VERDI - 1

Silla W. Claësson

Sportsrideklubben Vallensbæk

45,000

4,000

H

 

4

3

SALT AND PEPPER - 2

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

45,000

8,000

H

 

8

38

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

45,000

12,000

H

 

5

12

KIKI VOGT

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

12,000

H

Udgået

2

139

ILONASLADY - 1

Selma Ring

Baunehøj Rideklub Næstved

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


10 Springning Showklasse - 100 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

86

ENGTOFTS MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

4

10

RINKENÆS' CHICO

Mille Lykke Jørgensen

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

3

8

88

AB'S CONQUEST

Louise Helkan

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

2

3

SALT AND PEPPER - 2

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

1

2

CARPE DIEM

Malene Lindberg

Dragør- Store Magleby Rideklub

45,000

4,000

H

 

5

34

SØNDERSTRANDS TANGO

Mie Leth-olsen

Strøby Rideklub

45,000

4,000

H

 

6

1

NELSON

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

45,000

4,000

H

 

9

90

ZACHARIAS STAR

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

45,000

12,000

H

Udgået

3

9

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


11 Springning Showklasse - 110 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

88

AB'S CONQUEST

Louise Helkan

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

1

144

FREEDOM

Natalie Lunde

Holte Ride-Klub

45,000

8,000

H

 

4

90

ZACHARIAS STAR

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

45,000

12,000

H

Udgået

2

10

RINKENÆS' CHICO

Mille Lykke Jørgensen

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

Top | Retur

 

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


Klasseoversigt
12ØSR's Julehold Cup 45 - 55 cm. - Hest/Pony - B1 - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


12 ØSR's Julehold Cup 45 - 55 cm. - Hest/Pony - B1 - A 

Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Hold

Resultat

 

Rytter

Hest

1.

2.

O

Tid

1

Team Unicorn

0,000

       
 

ROLØKKE CLASSIC - 2

Mia Thomassen

0,000

       
 

VANILLA

Julie Højris Madsen

0,000

       
 

NELLY - 1

Natasja West

0,000

       
 

WAHZEEM - 1

cathrine madsen

0,000

       

2

Cowgirl and indians

8,000

       
 

THOR - 1

Freja Sørensen

12,000

       
 

ENGTOFT'S VICTOR - 2

Louise Krogh Hansen

0,000

       
 

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

0,000

       
 

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

8,000

       

3

Team Søgaard speedy

16,000

       
 

PANDORA - 2

Ida Larsen

DIS_Udgået

       
 

NIGHT-GIRL - 2

Annika Andersen

12,000

       
 

FANTI

Anne-sophie Nielsen

0,000

       
 

PANDORA - 2

Clara Larsen

4,000

       

Top | Retur

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


Klasseoversigt
17ØSR's Julehold Cup 75-85 cm - Hest/Pony - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


17 ØSR's Julehold Cup 75-85 cm - Hest/Pony - A 

Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Hold

Resultat

 

Rytter

Hest

1.

2.

O

Tid

1

Tigerdyr

0,000

   

0,000

86,400

 

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

4,000

   

0,000

26,400

 

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

0,000

   

0,000

32,200

 

COOLBOY CRUISER

Mie Mundberg Hansen

0,000

   

0,000

27,800

 

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Emma Knudsen

0,000

   

0,000

33,500

 

Toms Guldkarameller

0,000

   

0,000

86,700

 

VERDI - 1

Silla W. Claësson

0,000

   

0,000

26,500

 

MAGGIE STENSBÆK - 1

Sofie Larsen

0,000

   

4,000

28,400

 

SAXO HØJGÅRD - 1

Amira Maria Esati

8,000

   

0,000

27,200

 

CAZARINA

Anne Cathrine Andersen

0,000

   

0,000

33,000

 

Team Søgaard 1

0,000

   

20,000

99,400

 

NELSON

Rikke Rasmussen

0,000

   

12,000

50,500

 

T-REX

Nadia Nymann Overgaard

0,000

   

12,000

35,500

 

REGINA

Lina Stegeager

0,000

   

4,000

33,200

 

RED HOT CHILI

Helene Lau Adrian

0,000

   

4,000

30,700

 

Super Heltinderne

8,000

       
 

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

Diskvalificeret

       
 

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

4,000

       
 

ENGTOFTS MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

4,000

       
 

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

0,000

       

Afmeldt

De Glade Gulespringere

         
 

BIANCA

Line Kosiara Børner

Afmeldt

       
 

SØNDERSTRANDS TANGO

Mie Leth-olsen

Afmeldt

       
 

LANDO

Cilie Dalby Christensen

16,000

       

Top | Retur

 

 

Søndag den 24. november 2013

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


Klasseoversigt
14LD Cup Rideskole - Hest & Pony - A
15Cup Alle mod alle - Hest & Pony - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


14 LD Cup Rideskole - Hest & Pony - A 
Start 1-4 LD1, 5-8 LD2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Lotte Dahlin
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

73

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,33
1

 

 

68

68,333

1

7

82

ENGTOFT'S VICTOR - 2

Olivia Holden

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,39
2

 

 

66

66,389

2

1

67

ENGTOFTS SIGURD

Louise Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,33
3

 

 

64

64,333

 

2

69

ENGTOFT'S MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,67
4

 

 

64

63,667

 

5

70

ENGTOFTS LAD - 1

Celine Graulund

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
5

 

 

63

63,333

 

3

84

SKOUSBOE ROXY - 2

Anna Plenge

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
5

 

 

63

63,333

 

6

76

ENGTOFT MR BUTTERFLY - 3

Nikoline Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,11
7

 

 

61

61,111

 

4

81

ENGTOFTS SIGURD

Milla Karby Johnsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,33
8

 

 

59

59,333

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


15 Cup Alle mod alle - Hest & Pony - A
1-6 LD1, 7-15 LD2, 16-24 LC1, 25-28 LC2, 29 LC3, 30-31 LB1, 32-34 LB2, 35-37 LA1
Antal plac.: 9  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

14

45

PENNAL FREEBEE JUNIOR

Lisbet Grøn

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

71,39
1

 

 

71

71,389

1

8

32

BAUNE FRØLUNDE - 1

Karoline Sørensen

Vindinge Rideklub

 

 

71,11
2

 

 

71

71,111

2

32

78

HANNE - 1

Sofie Ørtoft

Ukendt

 

 

70,19
3

 

 

70

70,192

3

22

32

BAUNE FRØLUNDE - 1

Karoline Sørensen

Vindinge Rideklub

 

 

69,79
4

 

 

70

69,792

4

36

78

HANNE - 1

Sofie Ørtoft

Ukendt

 

 

69,66
5

 

 

70

69,655

5

29

39

HELKAN´S KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,58
6

 

 

70

69,583

6

31

56

VASEHØJS LANCELOT - 1

Carmen Perch-nielsen

Strøby Rideklub

 

 

67,32
7

 

 

67

67,321

7

17

25

SOLDALS ANNABELL - 1

kasper Egebjerg Månsson

Køge Sports Rideklub

 

 

66,46
8

 

 

66

66,458

8

23

51

NYGAARDS ZUPRICE

Signe Lorenzen

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

66,04
9

 

 

66

66,042

9

18

39

HELKAN´S KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,63
10

 

 

66

65,625

 

12

25

SOLDALS ANNABELL - 1

kasper Egebjerg Månsson

Køge Sports Rideklub

 

 

65,56
11

 

 

66

65,556

 

16

18

SPEEDY 0223

Maria Ellinghart

Strøby Rideklub

 

 

65,42
12

 

 

65

65,417

 

6

85

BALDUR - 3

Emma Rohde

Strøby Rideklub

 

 

65,33
13

 

 

65

65,333

 

11

85

BALDUR - 3

Emma Rohde

Strøby Rideklub

 

 

65,28
14

 

 

65

65,278

 

21

43

TATJANAS TJAIKOVSKIJ

Camilla Arp-christensen

Fladså Rideklub

 

 

65,21
15

 

 

65

65,208

 

7

41

SOLDALS ATLAS ATLANTIS - 1

Emma Egebjerg Månsson

Midtsjællands Rideklub

 

 

65,00
16

 

 

65

65,000

 

25

18

SPEEDY 0223

Maria Ellinghart

Strøby Rideklub

 

 

64,09
17

 

 

64

64,091

 

5

44

AKIDO AF GRANLYGÅRD - 2

isabella larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

64,00
18

 

 

64

64,000

 

24

41

SOLDALS ATLAS ATLANTIS - 1

Emma Egebjerg Månsson

Midtsjællands Rideklub

 

 

63,96
19

 

 

64

63,958

 

4

65

OLIVER AF HVORVARP

 Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

63,00
20

 

 

63

63,000

 

1

79

FLAMINGO

Julie Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,67
21

 

 

63

62,667

 

13

6

GÆRSHØJ FLAVON - 3

Emilie Buch

Fladså Rideklub

 

 

62,22
22

 

 

62

62,222

 

9

36

MONIQUE - 3

Mathilde Arentz Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,94
23

 

 

62

61,944

 

10

44

AKIDO AF GRANLYGÅRD - 2

isabella larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

61,67
24

 

 

62

61,667

 

3

83

TUTTE - 3

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,00
25

 

 

61

61,000

 

28

43

TATJANAS TJAIKOVSKIJ

Camilla Arp-christensen

Fladså Rideklub

 

 

60,68
26

 

 

61

60,682

 

27

19

GUARDIAN ANGEL - 1

Caroline Juul Ellervik

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

60,23
27

 

 

60

60,227

 

20

36

MONIQUE - 3

Mathilde Arentz Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
28

 

 

60

60,000

 

30

11

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,64
29

 

 

60

59,643

 

26

55

MALOU - 2

Natasja Mundeling

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,55
30

 

 

60

59,545

 

19

26

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,96
31

 

 

59

58,958

 

15

40

JAMILLA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,22
32

 

 

57

57,222

 

33

5

TOFTEGAARD'S TIMON - 2

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

55,77
33

 

 

56

55,769

 

34

11

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

54,62
34

 

 

55

54,615

 

37

5

TOFTEGAARD'S TIMON - 2

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

 

 

 

   

Disk

35

42

DA' NIA

Lisbet Grøn

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur

 

Resultater 


 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


Klasseoversigt
16ØSR's Julehold Cup - Hest & Pony - A

Resultatliste 


DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup Dressur/Springning 
23/11/2013 - 24/11/2013


16 ØSR's Julehold Cup - Hest & Pony - A 

Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Olsen
 
 

Plac

Hold

Resultat
 

Rytter

Hest

E

H

C

M

B

I alt

1

Team nissebanden

   

219

   

219

 

RED READY BALOU - 1

Beatricia Kragh Jacobsen

   

62,931

   

63

 

MOONJAM'S POÉME - 1

Stine Grimbuhler

   

70,517

   

71

 

FYRSTEN FIRE - 1

Louise Frahm

   

73,333

   

73

 

KROGÅRDENS ZAR - 1

Line Fjeldgård Jensen

   

74,792

   

75

2

De Kække Julemus

   

204

   

204

 

JELKA

Mette Sevel

   

67,667

   

68

 

ROLIGHEDENS BARANO

Line Kosiara Børner

   

70,667

   

71

 

UMAX

Karina Schademan Frandsen

   

65,833

   

66

 

ROLIGHEDENS JACKPOT - 1

Rose Boye Christensen

   

65,172

   

65

3

Østermarkgaard´s Nissepiger

   

202

   

202

 

ELLEGAARDS ELLIOT

Deepa Enevoldsen

   

73,000

   

73

 

COSMOPOLITAN VISION

simone feigh

   

63,333

   

63

 

PASCAL´S GAMBIT

jasmin schroeder

   

65,667

   

66

 

ELLEGAARDS ELLIOT

Maja Schølin Enevoldsen

   

59,333

   

59

 

Bakkegårdens Julefamilie

   

198

   

198

 

MISTI

Charlotte Rathje

   

67,917

   

68

 

FIONA OBKÆRGÅRD - 2

Natacha Ørgaard Rasmussen

   

63,333

   

63

 

MALOU

Heidi Holst-Jensen

   

63,393

   

63

 

MISTI

Christine Rathje

   

66,607

   

67

 

Prinser og prinsesser

   

198

   

198

 

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

   

62,000

   

62

 

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Vicki Mundberg Olsson

   

64,333

   

64

 

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

   

64,583

   

65

 

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olson

   

68,958

   

69

 

Englebørnene

   

197

   

197

 

SIR KONRAD

Mie With Nielsen

   

63,276

   

63

 

MALOES - 1

Sarah Dahl Larsen

   

65,714

   

66

 

ELMHOLTS REKORD - 1

Zarah Micha Højer

   

65,345

   

65

 

HESTEMØLLEGÅRDS BATMAN - 3

Thilde Emilie Højer

   

65,862

   

66

 

Team Lunderød

   

196

   

196

 

LINFORD V

malene nielsen

   

57,759

   

58

 

HILLERY

michelle Tårnø

           
 

MOVIE

Cecilie stennæs

   

73,125

   

73

 

SÅDAN SELINA

Julie Martens

   

65,517

   

66

 

FBI Agents

   

193

   

193

 

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

   

60,000

   

60

 

ENGTOFT'S VICTOR - 2

Louise Krogh Hansen

   

63,333

   

63

 

THOR - 1

Freja Sørensen

   

63,667

   

64

 

ENGTOFTS LAD - 1

Celine Graulund

   

66,000

   

66

 

Team Para Dressur

   

192

   

192

 

SATURN

Michelle Schamaitat

   

63,667

   

64

 

BIRKNÆS CARLOS

Rikke Helt Mølgaard

   

65,625

   

66

 

CICERO

Helle Klestrup

   

62,917

   

63

 

Team Teestrup

   

189

   

189

 

LUNDEMARKSGAARD COPYRIGHT - 2

Nynne Blak Christensen

   

67,292

   

67

 

MR. WILLIAMS

Therese Bilsgaard

   

55,417

   

55

 

ROCKI

helle bech olsen

   

66,429

   

66

Top | Retur

 

Resultater 21. - 22. Sep5ember 2013

Lørdag d. 21. Sep. 2013

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


Klasseoversigt
1LD CUP B (travprogram) - A
2Rideskolens Klubmesterskab 2013 - A
3LC1-B Ponyer - A
5LB CUP Ponyer - A
7LA CUP - B - A
8Opv. Klasse til Klubmesterskab - Pony - A
9ØSR Klubmesterskab 2013 - Pony - B
9ØSR Klubmesterskab 2013 - Pony - C
10LC1-A Heste - A
11LC3-A Heste - A
12LB CUP Heste - A
14LA CUP - A - A
15Opv. Klasse til Klubmesterskab - Hest - A
16ØSR Klubmesterskab 2013 - Hest - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


1 LD CUP B (travprogram) - A 
Start nr. 1-9 LD1, start nr. 10-15 LD2
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Lotte Dahlin
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

41

ZAPHIR

Mai Rafn Kaa

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,00
1

 

 

70

70,000

1

12

42

ZAPHIR

Mai Rafn Kaa

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,44
2

 

 

69

69,440

2

15

46

MULLE

Marika  Grønqvist Bumbech Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,56
3

 

 

66

65,556

3

1

76

ROXY - 2

Anna Plenge

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,67
4

 

 

64

63,670

4

14

45

MONIQUE - 3

Mathilde Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,06
5

 

 

63

63,056

 

7

50

THOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,00
6

 

 

62

62,000

 

2

63

NIKITA - 3

Ida Nymann

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,33
7

 

 

61

61,330

 

8

55

ENGTOFT MR BUTTERFLY - 3

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,00
8

 

 

61

61,000

 

6

48

LITTLE MISTER MADISON

Sofie Sejdelin christensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

60,67
9

 

 

61

60,670

 

4

30

FLAMINGO

Julie Eckmann Petersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,67
10

 

 

60

59,670

 

10

35

MORGAN FORT.X

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

59,44
11

 

 

59

59,440

 

3

1

MORGAN FORT

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

58,33
12

 

 

58

58,330

 

13

31

LITTLE MISTER MADISON

Sofie Sejdelin christensen

Vallø Sportsrideklub

 

 

58,33
12

 

 

58

58,330

 

9

54

ZACHARIAS

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,33
14

 

 

56

56,333

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


2 Rideskolens Klubmesterskab 2013 - A
Start nr. 0-2 LD1, start nr. 3-6 LD2, 7 LD1
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Lotte Dahlin
Sponsor:  ENGTOFT HESTEPENSION OG RIDESKOLE
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

51

ENGTOFTS LAD - 1

Celine Graulund

ØstSjællands Rideklub

 

 

72,78
1

 

 

73

72,778

1

1

36

MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,33
2

 

 

67

67,333

2

7

57

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,94
3

 

 

67

66,944

 

5

46

MULLE

Marika  Grønqvist Bumbech Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,83
4

 

 

66

65,833

 

6

55

ENGTOFT MR BUTTERFLY - 3

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,78
5

 

 

63

62,778

 

2

37

SIGURD - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,67
6

 

 

63

62,667

 

8

38

VIKTOR - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,00
7

 

 

62

62,000

 

3

76

ROXY - 2

Anna Plenge

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
8

 

 

60

60,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


3 LC1-B Ponyer - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Lotte Dahlin
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

57

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

151,00
1

 

 

151

62,917

1

3

45

MONIQUE - 3

Mathilde Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

148,50
2

 

 

149

61,875

 

1

11

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

146,00
3

 

 

146

60,833

 

2

44

HELKANS KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

135,50
4

 

 

136

56,458

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


5 LB CUP Ponyer - A
Start nr. 1 LB1, start nr 2 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

9

MALOES - 1

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

64,82
1

 

 

65

64,821

1

1

14

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Udgå

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


7 LA CUP - B - A
start nr. 1-2 LA1, start nr. 3 LA2, 4 LA4
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

71

KARIMH J.V. - 1

Celina W.Falk

Horns Herreds Rideklub

 

 

66,56
1

 

 

67

66,563

1

1

9

MALOES - 1

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

62,76
2

 

 

63

62,759

 

3

65

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,88
3

 

 

62

61,875

 

2

49

HANNE - 1

Sofie Ørtoft

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,45
4

 

 

58

58,448

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


8 Opv. Klasse til Klubmesterskab - Pony - A
Start nr. 1 LD2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

12

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
1

 

 

60

60,000

1

2

78

NO NAME

Fyld Fyldesen

Ukendt Klub

 

 

 

 

 

   

Udgå

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


9 ØSR Klubmesterskab 2013 - Pony - B
Kat. 2 & 3 Start nr. 1-3 LC1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

44

HELKANS KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,71
1

 

 

63

62,708

1

1

23

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,42
2

 

 

60

60,417

 

2

33

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

45,21
3

 

 

45

45,208

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


9 ØSR Klubmesterskab 2013 - Pony - C
Kat. 1 - start nr. 1-2 LC1, start 3-4 LA1, 5 LA2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

11

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,58
1

 

 

65

64,583

1

3

49

HANNE - 1

Sofie Ørtoft

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,48
2

 

 

64

64,483

2

4

15

RONJA SVALEBO - 1

Louise Herrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,97
3

 

 

64

63,966

 

5

65

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,16
4

 

 

60

60,156

 

2

12

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,50
5

 

 

58

57,500

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


10 LC1-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

59

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

 

 

159,50
1

 

 

160

66,458

1

2

29

RED HOT CHILI

Maria Andersen

Stevns Rideklub

 

 

154,50
2

 

 

155

64,375

2

4

61

STALD POPPELS GENTLEMAN

Annette Elisabeth Christiansen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

146,00
3

 

 

146

60,833

 

5

60

RABELLA

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

 

 

144,50
4

 

 

145

60,208

 

3

47

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

133,30
5

 

 

133

55,542

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


11 LC3-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

29

RED HOT CHILI

Maria Andersen

Stevns Rideklub

 

 

160,00
1

 

 

160

66,667

1

2

5

VANDLINGGÅRDS HEARTBREAKER

Kristina Katarina Bak Seger

Rideklub Strålen

 

 

153,50
2

 

 

154

63,958

 

3

61

STALD POPPELS GENTLEMAN

Annette Elisabeth Christiansen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

145,00
3

 

 

145

60,417

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


12 LB CUP Heste - A
Start nr. 1-3 LB1, start nr. 4-5 LB3
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

72

PARTENON

Jane Kronvold

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

67,59
1

 

 

68

67,593

1

2

21

GAIA

Marianne Skøtt

Næstved Sportsrideklub

 

 

67,22
2

 

 

67

67,222

2

4

13

PARTENON

Jane Kronvold

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

64,04
3

 

 

64

64,038

 

5

70

GAIA

Marianne Skøtt

Næstved Sportsrideklub

 

 

61,92
4

 

 

62

61,923

 

3

5

VANDLINGGÅRDS HEARTBREAKER

Kristina Katarina Bak Seger

Rideklub Strålen

 

 

57,41
5

 

 

57

57,407

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


14 LA CUP - A - A
Start nr. 1-2 LA2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

73

LUNDEMARKSGÅRDS ENYA

Julie Ivanoff

Vallø Sportsrideklub

 

 

65,00
1

 

 

65

65,000

1

2

20

NOSTRADAMUS

Pia Jørgensen

Fladså Rideklub

 

 

64,31
2

 

 

64

64,310

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


15 Opv. Klasse til Klubmesterskab - Hest - A
Start nr. 1 LB1 start nr. 2 LC2, start nr. 3 LB1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

8

FIRFOD PRINS CASPIAN

Julie Oest-jacobsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,37
1

 

 

65

65,370

1

2

22

MACON

Sara Bruun - Olsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,26
2

 

 

63

63,261

 

3

6

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,41
3

 

 

62

62,407

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


16 ØSR Klubmesterskab 2013 - Hest - A
start nr. 1 LC1, 8 LB1, 9-10 LC3, 11 LB2
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

59

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,17
1

 

 

69

69,167

1

8

8

FIRFOD PRINS CASPIAN

Julie Oest-jacobsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,65
2

 

 

69

68,654

2

9

22

MACON

Sara Bruun - Olsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,50
3

 

 

68

67,500

3

5

58

LAMIRO

Mille Vaabengaard Kruse

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,88
4

 

 

67

66,875

 

6

56

COOL BOY CRUISER

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,79
5

 

 

65

64,792

 

11

6

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,26
6

 

 

64

64,259

 

10

32

JAQUES

Helene Lau Adrian

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,54
7

 

 

64

63,542

 

7

60

RABELLA

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,83
8

 

 

61

60,833

 

1

66

JAMILLA

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,96
9

 

 

59

58,958

 

3

40

ENGTOFT'S GONILLA

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,88
10

 

 

57

56,875

 

4

47

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
11

 

 

57

56,667

 

Top | Retur

 

Søndag d. 22. Sep. 2013

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


Klasseoversigt
17Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
1820-30 cm - Hest & Pony B0 - A
1940 cm - Hest & Pony B0 - A
2050 cm - Hest & Pony B0 - A
21LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A
22LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A
23ØSR Klubmesterskab - Pony B12 - A
23ØSR Klubmesterskab - Pony B12 - B
23ØSR Klubmesterskab - Pony B12 - C
2660 cm - Hest & Pony B0 - A
2770 cm - Hest & Pony B0 - A
2880 cm - Hest & Pony B0 - A
29LD Springning Heste (90 cm) B3 - A
30LC Springning Heste (100 cm) B3 - A
31LB1* Springning Heste (105 cm) B3 - A
32ØSR Klubmesterskab Heste (100 cm) B12 - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


17 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

36

MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

79,600

0,000

H

 

2

45

MONIQUE - 3

Mathilde Jensen

ØstSjællands Rideklub

88,900

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


18 20-30 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

52

SIGURD - 2

Rosa Skovly

ØstSjællands Rideklub

55,000

0,000

H

3

0

77

SNUSKE - 3

Victoria Ny

Stevns Rideklub

84,400

0,000

H

 

1

45

MONIQUE - 3

Mathilde Jensen

ØstSjællands Rideklub

71,500

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


19 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

52

SIGURD - 2

Rosa Skovly

ØstSjællands Rideklub

65,700

0,000

H

 

2

14

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

52,100

4,000

H

 

3

17

KILDEVANGS SNUSKE - 3

Annika Andersen

Stevns Rideklub

66,900

4,000

H

Udgået

1

75

ROXY - 2

Sofie Mouritsen Kraft

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


20 50 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

33

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

49,900

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


21 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

16

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

46,500

0,000

H

       

 

 

33,900

0,000

1

2

7

57

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

46,100

0,000

H

       

 

 

35,200

0,000

1

 

5

14

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

45,700

4,000

H

 

1

18

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

65,400

4,000

H

 

3

50

THOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

75,700

12,000

H

 

6

34

SOLDALS COSMOPOLITAN - 1

Marika Jørgensen

Ringsted Rideklub

105,600

16,000

H

Udgået

2

17

KILDEVANGS SNUSKE - 3

Annika Andersen

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


22 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

74

OLIVIER - 1

Julie Bjarnø Hansen

Rideklubben Epona

48,300

0,000

H

       

 

 

37,100

0,000

1

 

3

16

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

44,700

0,000

H

       

 

 

76,400

12,000

1

 

5

34

SOLDALS COSMOPOLITAN - 1

Marika Jørgensen

Ringsted Rideklub

62,700

4,000

H

 

2

4

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

64,500

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


23 ØSR Klubmesterskab - Pony B12 - A
Kat. 3 start nr. 1-5 LD
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

18

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

55,300

0,000

H

       

 

 

53,600

0,000

H2

       

 

 

42,700

0,000

1

2

1

69

MUNSBORO CHARM - 3

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

41,900

0,000

H

       

 

 

40,900

0,000

H2

       

 

 

33,500

8,000

1

 

2

33

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

44,800

0,000

H

       

 

 

43,400

8,000

H2

Udgået

5

62

ENGTOFT MR BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

54,300

0,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

Diskvalificeret

3

63

NIKITA - 3

Ida Nymann

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


23 ØSR Klubmesterskab - Pony B12 - B
Kat 2. start nr. 1-4 LD, 5 LC, 6 LB
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

23

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

52,100

0,000

H

       

 

 

32,700

0,000

H2

       

 

 

29,200

0,000

1

2

2

50

THOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

50,300

0,000

H

       

 

 

47,600

0,000

H2

       

 

 

40,300

0,000

1

 

6

3

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

44,700

0,000

H

       

 

 

43,600

0,000

H2

       

 

 

27,600

4,000

1

 

3

4

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

48,800

0,000

H

       

 

 

45,800

0,000

H2

       

 

 

34,000

4,000

1

Udgået

4

37

SIGURD - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

50,900

0,000

H

       

 

 

52,200

0,000

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Udgået

1

38

VIKTOR - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


23 ØSR Klubmesterskab - Pony B12 - C
Kat. 1 start nr. 1-3 LD, 4 LC
Antal plac.: 1 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

11

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

50,500

0,000

H

       

 

 

49,900

0,000

H2

       

 

 

40,000

0,000

1

 

3

53

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

47,600

0,000

H

       

 

 

45,900

0,000

H2

       

 

 

29,700

8,000

1

 

1

57

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

49,000

0,000

H

       

 

 

48,600

4,000

H2

 

2

12

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

55,700

4,000

H

       

 

 

57,200

12,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


26 60 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

40

ENGTOFT'S GONILLA

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

48,000

0,000

H

3

1

24

JIVA

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

48,090

0,000

H

3

5

25

LISE

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

56,020

0,000

H

 

4

64

HELKANS KAHLEA - 2

Louise Hellebek Helkan

Riders Cup

89,400

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


27 70 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

22

MACON

Sara Bruun - Olsen

ØstSjællands Rideklub

48,050

0,000

H

3

2

24

JIVA

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

50,080

0,000

H

 

5

64

HELKANS KAHLEA - 2

Louise Hellebek Helkan

Riders Cup

49,030

4,000

H

 

4

40

ENGTOFT'S GONILLA

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

50,040

4,000

H

 

3

39

FAUSTINO

Nanna Kildemose Nielsen

Stevns Rideklub

62,070

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


28 80 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

0

22

MACON

Sara Bruun - Olsen

ØstSjællands Rideklub

47,010

0,000

H

3

2

28

REGINA

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

50,400

0,000

H

 

1

2

CHARMING MISS MELANIE

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

49,060

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


29 LD Springning Heste (90 cm) B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

46

MULLE

Marika  Grønqvist Bumbech Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

49,300

0,000

H

       

 

 

37,300

0,000

1

2

1

7

T-REX

Nadia Nymann Overgaard

Stevns Rideklub

50,300

0,000

H

       

 

 

39,300

0,000

1

 

4

43

JAMILLA

Jessica Andreasen

ØstSjællands Rideklub

44,000

4,000

H

 

2

10

EMILIA IMHOFF

Isabel Cramer

Vordingborg Sportsrideklub

53,300

4,000

H

 

0

19

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

54,000

4,000

H

 

6

47

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

64,400

4,000

H

 

7

54

ZACHARIAS

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

48,900

12,000

H

Udgået

3

28

REGINA

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


30 LC Springning Heste (100 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

10

EMILIA IMHOFF

Isabel Cramer

Vordingborg Sportsrideklub

52,400

0,000

H

Udgået

1

7

T-REX

Nadia Nymann Overgaard

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


31 LB1* Springning Heste (105 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

67

COOL BOY CRUISER

Mie Hansen

ØstSjællands Rideklub

47,300

4,000

H

 

0

68

GANGNAM STYLE

Mie Hansen

ØstSjællands Rideklub

50,400

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Udviddede klubstævne Dressur/spring med klubmesterskab 
21/09/2013 - 22/09/2013


32 ØSR Klubmesterskab Heste (100 cm) B12 - A
Start nr. 1-5 LD, start nr. 6-7 LC
Antal plac.: 1 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

19

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

48,400

0,000

H

       

 

 

47,600

0,000

H2

       

 

 

35,000

0,000

1

 

6

67

COOL BOY CRUISER

Mie Hansen

ØstSjællands Rideklub

53,100

0,000

H

       

 

 

53,000

0,000

H2

       

 

 

31,700

4,000

1

 

3

47

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

49,500

0,000

H

       

 

 

49,600

4,000

H2

 

1

43

JAMILLA

Jessica Andreasen

ØstSjællands Rideklub

44,000

8,000

H

       

 

 

48,000

4,000

H2

 

4

54

ZACHARIAS

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

48,900

4,000

H

       

 

 

49,120

12,000

H2

Udgået

2

46

MULLE

Marika  Grønqvist Bumbech Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

50,600

0,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

Udgået

7

68

GANGNAM STYLE

Mie Hansen

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

Top | Retur

Resultater 25.-26. Maj 2013

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


Klasseoversigt
1.LD Cup - Hest - A
2.LD Cup Rideskole - Hest & Pony - A
4.LD Cup - Pony - A
5.LC Cup - Pony - A
6.LB Cup - Pony - A
7.LA Cup - Pony - A
8.Opv. Højelse Hesteklinik Cup LC Cup - Pony - A
9.LC3-B Ponyer Højelse Hesteklinik Cup - A
10.LC Cup - Hest - A
11.LB Cup - Hest - A
12.LA Cup - Hest - A
13.Opv. Højelse Hesteklinik Cup - LC Cup - Hest - A
14.LC3-A Heste Højelse Hesteklinik Cup - A
15.Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
16.20-30 cm - Hest & Pony B0 - A
17.40 cm - Hest & Pony B0 - A
18.50 cm - Hest & Pony B0 - A
19.60 cm - Hest & Pony B0 - A
20.LD Springning Ponyer B3 - A
21.LC Springning Ponyer B3 - A
22.LB2** Springning Ponyer B3 - A
23.LA2** Springning Ponyer B3 - A
24.70 cm - Hest & Pony B0 - A
25.80 cm - Hest & Pony B0 - A
26.LC Springning Heste B3 - A
27.LB2** Springning Heste B3 - A
28.LA2** Springning Heste B3 - A
32.LD Springning Heste - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


1 LD Cup - Hest - A
Start nr. 1-4 LD1 og 5-7 LD2

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

57

CHAVALIE

Celina Weihlsbach Falk

Sportsrideclubben Skjoldmosegaard

 

 

68,00
1

 

 

68

68,000

1

1

100

ROLIGHEDENS BARANO

Line Kosiara Børner

Greve Rideklub

 

 

66,33
4

 

 

66

66,333

2

7

58

CHAVALIE X

Celina Weihlsbach Falk

Sportsrideclubben Skjoldmosegaard

 

 

66,11
4

 

 

66

66,111

 

3

84

RIVALDO AF ÅLBORGDAL

Bonnie Olsen

Sportsrideclubben Skjoldmosegaard

 

 

64,00
4

 

 

64

64,000

 

6

85

RIVALDO AF ÅLBORGDAL X

Bonnie Olsen

Sportsrideclubben Skjoldmosegaard

 

 

63,89
6

 

 

64

63,889

 

5

97

MORGAN FORT.X

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

60,56
7

 

 

61

60,556

 

2

6

MORGAN FORT

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

58,33
8

 

 

58

58,333

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


2 LD Cup Rideskole - Hest & Pony - A
Start nr. 1-11 LD1 og 12-14 LD2

 

 

Antal plac.: 4  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

59

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,22
2

 

 

62

62,222

1

6

62

ENGTOFTS LAD - 1

Celine Graulund

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,00
2

 

 

62

62,000

2

9

48

ENGTOFTS SIGURD

Louise Emma Krogh Hansen

Østsjællands Rideklub

 

 

61,00
3

 

 

61

61,000

3

2

49

SKOUSBOE ROXY - 2

Louise Emma Krogh Hansen

Østsjællands Rideklub

 

 

61,00
3

 

 

61

61,000

3

4

50

ENGTOFTS MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,67
6

 

 

61

60,667

 

10

52

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
6

 

 

60

60,000

 

3

71

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Rikke Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
6

 

 

60

60,000

 

14

53

ENGTOFTS MR BUTTERFLY.X - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,72
10

 

 

60

59,722

 

5

54

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Nikoline Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,67
10

 

 

60

59,667

 

12

92

ENGTOFTS CHARLIE BROWN - 1

Oliva Holden

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,33
11

 

 

58

58,333

 

7

69

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,67
13

 

 

58

57,667

 

1

91

ENGTOFTS MR. BUTTERFLY - 3

Milla Karby Johnsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,67
13

 

 

58

57,667

 

8

44

SKOUSBOE ROXY - 2

 cecilie madsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
14

 

 

57

56,667

 

11

75

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Sofie Mouritsen Kraft

ØstSjællands Rideklub

 

 

54,00
14

 

 

54

54,000

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


4 LD Cup - Pony - A
Start nr. 1-3 LD1 og 4-7 LD2

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

78

TINTIN

Tascha Engelbrecht

Ringsted Rideklub

 

 

69,44
2

 

 

69

69,444

1

4

88

HELKANS KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

Køge Sports Rideklub

 

 

66,94
4

 

 

67

66,944

2

1

19

TINTIN - 2

Tascha Engelbrecht

Ringsted Rideklub

 

 

66,33
4

 

 

66

66,333

 

5

79

FIRHØJS PJERROT - 1

Amanda Dam Hansen

Darupgaards Rideklub

 

 

65,56
5

 

 

66

65,556

 

2

26

LOET BASLAND

 Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,33
6

 

 

60

60,333

 

7

47

LOET BASLAND X

 Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,72
7

 

 

60

59,722

 

3

73

BELLA

Anna Plenge

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,67
8

 

 

58

57,667

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


5 LC Cup - Pony - A
Start nr. 1-5 LC1 + 6-7 LC2 + 8 LC3

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose

 

 

Sponsor:  Nethesten.dk
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

76

RONJA SVALEBO

Louise Herrup Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,29
2

 

 

67

67,292

1

7

77

RONJA SVALEBO - 1

Louise Herrup Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,82
3

 

 

67

66,818

2

6

87

TULLE - 2

Maria Pyndt Andersen

Køge Sports Rideklub

 

 

65,68
4

 

 

66

65,682

 

2

88

HELKANS KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

Køge Sports Rideklub

 

 

65,00
4

 

 

65

65,000

 

4

79

FIRHØJS PJERROT - 1

Amanda Dam Hansen

Darupgaards Rideklub

 

 

64,38
6

 

 

64

64,375

 

5

90

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,54
7

 

 

64

63,542

 

8

74

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,21
8

 

 

60

60,208

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


6 LB Cup - Pony - A
Start nr. 1-2 LB1 og nr. 3 LB2

 

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

105

STJERNE - 1

Natasja Rastung

Rideklubben Epona

 

 

65,54
2

 

 

66

65,536

1

2

108

TOFTEGAARDENS TIMON - 2

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

63,65
4

 

 

64

63,654

 

3

106

STJERNE X - 1

Natasja Rastung

Rideklubben Epona

 

 

63,08
4

 

 

63

63,077

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


7 LA Cup - Pony - A
Start nr. 1-3 LA1 og 4-6 LA2 og 7 LA4

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

56

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

67,50
3

 

 

68

67,500

1

2

55

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

67,07
3

 

 

67

67,069

2

7

107

NATASJA - 1

Marie-Louise Ravnholt

Sportsrideklubben

 

 

66,25
5

 

 

66

66,250

 

3

40

HANNE - 1

 Sofie Ørtoft

Køge Sports Rideklub

 

 

66,21
5

 

 

66

66,207

 

1

63

PRINS DELIGHT - 2

Alberte Høegh Larsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

65,69
6

 

 

66

65,690

 

4

18

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
6

 

 

65

65,000

 

5

64

PRINS DELIGHT - 2

Alberte Høegh Larsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

63,13
8

 

 

63

63,125

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


8 Opv. Højelse Hesteklinik Cup LC Cup - Pony - A
Alle starter LC3

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

13

HJALTE AF BAKKEBO - 2

Anemone Almlund

Rideklubben Vestervang

 

 

69,17
2

 

 

69

69,167

1

2

23

CHICO - 1

Karoline Wind

Midtsjællands Rideklub

 

 

68,96
3

 

 

69

68,958

2

3

24

FUGLEKILDES DANNY - 1

 Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,21
4

 

 

65

65,208

 

5

43

MAYBE BLACK (OS)

 Cecilia Rømer Storm

Midtsjællands Rideklub

 

 

61,67
5

 

 

62

61,667

 

4

35

CONRAD WALES - 2

Sara Mette Mejer

Midtsjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


9 LC3-B Ponyer Højelse Hesteklinik Cup - A

 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

30

BORREBJERG'S MAGIC MENTOR - 1

 Sophie Øhlenschlæger

Rideklubben Epona

 

 

170,00
1

 

 

170

70,833

1

3

13

HJALTE AF BAKKEBO - 2

Anemone Almlund

Rideklubben Vestervang

 

 

169,50
3

 

 

170

70,625

2

5

23

CHICO - 1

Karoline Wind

Midtsjællands Rideklub

 

 

162,00
3

 

 

162

67,500

3

4

22

ROLIGHEDENS JACKPOT - 1

Malou Guldhammer

Salsmose Sportsrideklub

 

 

160,00
4

 

 

160

66,667

 

6

24

FUGLEKILDES DANNY - 1

 Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

156,50
6

 

 

157

65,208

 

1

87

TULLE - 2

Maria Pyndt Andersen

Køge Sports Rideklub

 

 

156,00
6

 

 

156

65,000

 

2

8

FIRFOD JENTEBENTE - 1

Caroline Kümmel Skaarup

Algestrup Sportsrideklub

 

 

154,00
7

 

 

154

64,167

 

8

35

CONRAD WALES - 2

Sara Mette Mejer

Midtsjællands Rideklub

 

 

154,00
7

 

 

154

64,167

 

9

43

MAYBE BLACK (OS)

 Cecilia Rømer Storm

Midtsjællands Rideklub

 

 

146,50
10

 

 

147

61,042

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


10 LC Cup - Hest - A
Start nr. 1-3 LC1 - nr. 4-5 LC3

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

86

MANHATTAN GRAFTEBJERG

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,33
2

 

 

68

68,333

1

2

96

MINTEBJERGS LAMIRO

Simoe Wilhelmsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,46
4

 

 

61

61,458

2

1

67

RHIHANNA

Josephine Katrine Edlers

Team Hedegårdens Rideklub

 

 

61,25
4

 

 

61

61,250

 

5

68

RHIHANNA X

Josephine Katrine Edlers

Team Hedegårdens Rideklub

 

 

60,00
4

 

 

60

60,000

 

3

83

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
6

 

 

57

56,667

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


11 LB Cup - Hest - A
Start nr. 1-5 LB1 og nr. 6-8 LB2

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

27

LANCEÚR

 Ida Neiendam Nielsen

Rideklub Strålen

 

 

67,59
2

 

 

68

67,593

1

7

82

CHANTREE X

Sarah Fjellerad Jensen

Køge Sports Rideklub

 

 

65,93
4

 

 

66

65,926

2

8

46

LANCEÚR X

 Ida Neiendam Nielsen

Rideklub Strålen

 

 

65,37
4

 

 

65

65,370

 

4

60

BIRKNÆS CARLOS

Rikke H. Mølgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,26
5

 

 

64

64,259

 

3

86

MANHATTAN GRAFTEBJERG

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
7

 

 

63

63,333

 

6

9

LUNDEMARKSGÅRDS PANDORA

Trine Fjællegaard Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

63,08
7

 

 

63

63,077

 

1

81

CHANTREE

Sarah Fjellerad Jensen

Køge Sports Rideklub

 

 

62,04
8

 

 

62

62,037

 

5

72

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,67
9

 

 

62

61,667

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


12 LA Cup - Hest - A
Start nr. 1 LA1 og 2-4 LA2 og 5 LA3 og 6 LA4

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

14

HARVETT K

Louise Carstensen

Rideklubben Vestervang

 

 

66,90
2

 

 

67

66,897

1

3

12

ELLESLETTEGÅRDS JUVEL

Rikke Ihle

Vindinge Rideklub

 

 

65,00
2

 

 

65

65,000

2

1

99

LAMMEHAVENS ATLAS

Simone Isabel Fischer

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
2

 

 

65

65,000

2

6

103

PARDON X

Ida Wilken Rasmussen

Rideklub Strålen

 

 

64,12
5

 

 

64

64,120

 

5

102

PARDON

Ida Wilken Rasmussen

Rideklub Strålen

 

 

61,03
6

 

 

61

61,030

 

2

93

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Julie Ivanoff

Vallø Sportsrideklub

 

 

56,72
7

 

 

57

56,724

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


13 Opv. Højelse Hesteklinik Cup - LC Cup - Hest - A
Alle rider LC3

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

2

SHEIK SØTTRUPGÅRD

Helle Damkær Winther

Odsherreds Rideklub

 

 

70,63
3

 

 

71

70,625

1

3

20

DRISDAL´S LOGAN

Katrine Arnesen

Midtsjællands Rideklub

 

 

70,42
3

 

 

70

70,417

2

5

41

LALANDIA

Christine Schøller Larsen

Darupgaards Rideklub

 

 

67,71
4

 

 

68

67,708

 

6

51

COLINA 5

Katrine krogh Agergaard

Midtsjællands Rideklub

 

 

63,54
5

 

 

64

63,542

 

4

31

SKOVSBOGAARDS REUTER

 Maja Lykke Frederiksen

Salsmose Sportsrideklub

 

 

61,88
6

 

 

62

61,875

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


14 LC3-A Heste Højelse Hesteklinik Cup - A

 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

20

DRISDAL´S LOGAN

Katrine Arnesen

Midtsjællands Rideklub

 

 

177,50
2

 

 

178

73,958

1

4

41

LALANDIA

Christine Schøller Larsen

Darupgaards Rideklub

 

 

164,50
3

 

 

165

68,542

2

10

51

COLINA 5

Katrine krogh Agergaard

Midtsjællands Rideklub

 

 

163,50
4

 

 

164

68,125

3

5

2

SHEIK SØTTRUPGÅRD

Helle Damkær Winther

Odsherreds Rideklub

 

 

161,50
5

 

 

162

67,292

 

11

65

CAPELLO

Christine Schøller Larsen

Darupgaards Rideklub

 

 

156,00
5

 

 

156

65,000

 

3

98

MØGELVANGS LA ROUGE

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

155,50
7

 

 

156

64,792

 

2

104

CHILI´S ZAPPA

Deepa Schølin Enevoldsen

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

155,00
7

 

 

155

64,583

 

7

25

ATHENE K

 Jeanett Bryde Perk Nielsen

Rideklubben Epona

 

 

148,50
10

 

 

149

61,875

 

8

31

SKOVSBOGAARDS REUTER

 Maja Lykke Frederiksen

Salsmose Sportsrideklub

 

 

148,50
10

 

 

149

61,875

 

9

36

TRITON

 Nicoline P. Pedersen

Karlslunde Rideklub

 

 

146,00
10

 

 

146

60,833

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


15 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

50

ENGTOFTS MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

101,900

0,000

H

3

1

94

KIKI VOGT

Isabella Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

105,800

0,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


16 20-30 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

29

COPPEN - 1

 Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

77,200

0,000

H

3

3

33

KILDEVANGS SNUSKE

 Annika Andersen

Stevns Rideklub

96,300

0,000

H

3

1

26

LOET BASLAND

 Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

122,400

0,000

H

 

4

48

ENGTOFTS SIGURD

Louise Emma Krogh Hansen

Østsjællands Rideklub

72,200

8,000

H

Udgået

5

50

ENGTOFTS MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


17 40 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

38

BLICKA STAR - 1

 Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

79,800

0,000

H

3

3

33

KILDEVANGS SNUSKE

 Annika Andersen

Stevns Rideklub

81,600

0,000

H

 

4

69

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

79,900

4,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


18 50 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

32

PANDORA - 2

 Annika Andersen

Stevns Rideklub

69,600

0,000

H

3

1

38

BLICKA STAR - 1

 Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

83,800

0,000

H

3

3

17

GRÆSMARKENS PIXI - 2

Stina Seemann

Rideklubben Epona

103,800

0,000

H

3

5

45

NAHLA

 sofie larsen

Midtsjællands Rideklub

112,000

0,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


19 60 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

59

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

53,090

0,000

H

3

3

45

NAHLA

 sofie larsen

Midtsjællands Rideklub

88,070

0,000

H

 

2

21

SOLHEIM'S RAMINA

Ditte Brudlykke

Ringsted Rideklub

82,070

4,000

H

 

1

17

GRÆSMARKENS PIXI - 2

Stina Seemann

Rideklubben Epona

92,080

4,000

H

Udgået

-1

48

ENGTOFTS SIGURD

Louise Emma Krogh Hansen

Østsjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


20 LD Springning Ponyer B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

70

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

54,040

0,000

H

       

 

 

38,200

0,000

1

2

3

32

PANDORA - 2

 Annika Andersen

Stevns Rideklub

60,030

0,000

H

       

 

 

43,400

0,000

1

 

5

24

FUGLEKILDES DANNY - 1

 Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

76,090

4,000

H

 

2

69

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

89,020

4,000

H

 

1

52

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

91,020

12,000

H

Udgået

4

4

LUNDEMARKGAARDS DOS MIL - 1

Regitze Størling

Sportsrideklubben Vallensbæk

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


21 LC Springning Ponyer B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

70

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

54,010

0,000

H

       

 

 

37,080

0,000

1

2

8

37

HEDEGÅRDENS IBRAHIM - 1

Elisabeth Langkjær

Mattssons Rideklub

59,070

0,000

H

       

 

 

40,630

0,000

1

 

7

24

FUGLEKILDES DANNY - 1

 Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

60,000

0,000

H

       

 

 

53,070

4,000

1

 

2

10

BERKENRODEN´S VICTOR - 3

Karla Kjellberg

Nordvestsjællands Rideklub

68,050

4,000

H

 

10

90

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

70,040

4,000

H

Udgået

6

4

LUNDEMARKGAARDS DOS MIL - 1

Regitze Størling

Sportsrideklubben Vallensbæk

   

H

Udgået

4

16

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

1

52

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


22 LB2** Springning Ponyer B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

37

HEDEGÅRDENS IBRAHIM - 1

Elisabeth Langkjær

Mattssons Rideklub

64,200

0,000

H

       

 

 

41,100

0,000

1

2

1

10

BERKENRODEN´S VICTOR - 3

Karla Kjellberg

Nordvestsjællands Rideklub

62,000

4,000

H

 

2

74

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

63,000

4,000

H

 

3

7

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

81,900

12,000

H

Opgivet

4

16

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

5

90

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


23 LA2** Springning Ponyer B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

7

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

69,900

4,000

H

 

2

74

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

87,500

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


24 70 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

42

LYDERSHOLM APOLLO

Maja Nyholt

Haslev Køre- Og Rideforening

58,700

0,000

H

 

4

61

ALLY

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

62,500

4,000

H

 

0

95

KIKI VOGT

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

64,200

8,000

H

 

2

21

SOLHEIM'S RAMINA

Ditte Brudlykke

Ringsted Rideklub

79,700

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


25 80 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

61

ALLY

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

47,600

0,000

H

3

0

66

ENGTOFTS MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

57,500

0,000

H

 

4

42

LYDERSHOLM APOLLO

Maja Nyholt

Haslev Køre- Og Rideforening

48,100

4,000

H

 

6

83

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

63,200

4,000

H

 

1

95

KIKI VOGT

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

51,700

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


26 LC Springning Heste B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

110

HAMILTON

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

66,600

4,000

H

 

1

113

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

75,800

4,000

H

 

5

114

JAMILLA

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

90,600

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


27 LB2** Springning Heste B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

1

VICKTOR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

59,000

0,000

H

       

 

 

37,100

0,000

1

 

3

113

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

62,800

0,000

H

       

 

 

92,000

4,000

1

Udgået

2

112

SILVIA'S SURVIVOR

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

59,900

0,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

 

1

101

DANGER MAGIC

Mille Vaabengaard Kruse

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

97,300

4,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


28 LA2** Springning Heste B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

111

ROYAL MIRAGE

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

71,600

0,000

H

       

 

 

43,000

8,000

1

 

5

112

SILVIA'S SURVIVOR

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

67,000

8,000

H

 

3

101

DANGER MAGIC

Mille Vaabengaard Kruse

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub

122,200

16,000

H

 

4

1

VICKTOR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

101,700

20,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Forårsstævne Dressur/Spring
25/05/2013 - 26/05/2013


32 LD Springning Heste - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: susan Holst

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

66

ENGTOFTS MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

56,900

0,000

H

       

 

 

45,200

4,000

1

 

3

83

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

58,600

4,000

H

 

5

114

JAMILLA

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

62,800

8,000

H

 

1

110

HAMILTON

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

79,400

20,000

H

Top | Retur

Resultater 1.-3. Marts 2013

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Aften D-stævne dressur
01/03/2013 - 01/03/2013


Klasseoversigt
1.LD12-B Valgfrit program Rideskole - Hest & Pony - A
2.LC123-B Valgfrit program - Pony - A
3.LC123-A Valgfrit program - Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Aften D-stævne dressur
01/03/2013 - 01/03/2013


1 LD12-B Valgfrit program Rideskole - Hest & Pony - A
Start nr. 1-8 LD1

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Lotte Dahlin

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

21

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

   

68,67
2

   

69

68,667

1

2

11

MIKKEL - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

   

66,67
3

   

67

66,667

2

8

13

MIKKEL - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

   

66,00
3

   

66

66,000

 

1

12

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

   

64,00
4

   

64

64,000

 

7

16

ENGTOFTS MR. BUTTERFLY - 3

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

   

62,00
5

   

62

62,000

 

3

10

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

   

60,67
9

   

61

60,667

 

4

18

ENGTOFTS LESLIE - 3

Milla Karby Johnsen

ØstSjællands Rideklub

   

60,67
9

   

61

60,667

 

6

22

ENGTOFTS SIGURD

Louise Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

   

60,67
9

   

61

60,667

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Aften D-stævne dressur
01/03/2013 - 01/03/2013


2 LC123-B Valgfrit program - Pony - A
Start nr. 1-5 LC1, 6-9 LC2, 10-14 LC3

 

 

Antal plac.: 4  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Lotte Dahlin

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

2

JALOUSI AF STENSNÆS - 1

Line Fjeldgård Jensen

Ringsted Rideklub

   

67,73
3

   

68

67,727

1

12

29

JALOUSI AF STENSNÆS - 1

Line Fjeldgård Jensen

Ringsted Rideklub

   

67,08
3

   

67

67,083

2

3

6

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

   

66,67
4

   

67

66,667

3

1

33

BRODERIGÅRDENS LADY DANCER - 3

Camilla Juul Møller

Ledøje-Smørum Rideklub

   

64,17
5

   

64

64,167

4

11

17

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Faxe Køre- & Rideforening

   

63,33
10

   

63

63,333

 

13

24

TULLE - 2

Maria Pyndt Andersen

Køge Sports Rideklub

   

63,33
10

   

63

63,333

 

5

26

SOLDALS PACIFIC OCEAN - 2

Melina Andersen

Brøndby Ny Rideklub Af 1987

   

63,33
10

   

63

63,333

 

8

23

TULLE - 2

Maria Pyndt Andersen

Køge Sports Rideklub

   

63,18
10

   

63

63,182

 

6

34

BRODERIGÅRDENS LADY DANCER - 3

Camilla Juul Møller

Ledøje-Smørum Rideklub

   

63,18
10

   

63

63,182

 

9

27

SOLDALS PACIFIC OCEAN - 2

Melina Andersen

Brøndby Ny Rideklub Af 1987

   

62,27
12

   

62

62,273

 

4

1

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Faxe Køre- & Rideforening

   

62,08
12

   

62

62,083

 

2

3

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

   

61,25
13

   

61

61,250

 

10

9

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

   

57,50
14

   

58

57,500

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Aften D-stævne dressur
01/03/2013 - 01/03/2013


3 LC123-A Valgfrit program - Hest - A
Start nr. 1-5 LC1, 6-8 LC2, 9-11 LC3

 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Lotte Dahlin

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

5

ROYAL DE' LUX

Jacqueline Dupont

Sportsrideklubben

   

68,75
3

   

69

68,750

1

5

31

SCHAKIRA

Mathilde Muller

Karlslunde Rideklub

   

68,75
3

   

69

68,750

1

9

32

SCHAKIRA

Mathilde Muller

Karlslunde Rideklub

   

67,92
5

   

68

67,917

3

8

30

ROYAL DE' LUX

Jacqueline Dupont

Sportsrideklubben

   

67,39
5

   

67

67,391

 

4

8

RAGTIME

Ronja Karoline Køhler

Ringsted Rideklub

   

66,67
6

   

67

66,667

 

10

25

SPEEDY 0223

Maria Ellinghart

Vallø Sportsrideklub

   

65,00
6

   

65

65,000

 

2

20

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

   

63,33
8

   

63

63,333

 

7

7

MØGELVANGS LA ROUGE

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

   

61,30
9

   

61

61,304

 

6

15

HAMMER

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

   

60,87
11

   

61

60,870

 

1

14

HAMMER

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

   

60,42
11

   

60

60,417

 

11

28

MØGELVANGS LA ROUGE

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

   

57,08
12

   

57

57,083

 

Top | Retur

 

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's C-stævne i dressur
02/03/2013 - 03/03/2013


Klasseoversigt
1.LB3-B Ponyer - A
2.LA1-B Ponyer - B
2.LA1-B Ponyer - C
3.LA2-B Ponyer - B
3.LA2-B Ponyer - C
4.LA1-A Heste - A
5.LA2-A Heste - A
6.LA4-A Heste - A
7.LA4-B Ponyer - A
7.LA4-B Ponyer - B
8.LA6-A Ponyer - A
9.PRI12 Ponyer Indledende - A
10.LA6-A Heste - A
11.MB0-A Heste - A
12.MB1-A Heste - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's C-stævne i dressur
02/03/2013 - 03/03/2013


1 LB3-B Ponyer - A

 

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

72

CALANDIAS AVALANCHE - 1

Maja Olund Raunstrup

Midtsjællands Rideklub

 

 

193,00
1

 

 

193

68,929

1

6

48

HEIFI SØBLINK - 1

Matilde Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

188,00
2

 

 

188

67,143

2

8

62

MILANO HØJGÅRD - 1

Siri Brinch-Fischer Rasmussen

Hvalsø Rideklub

 

 

184,00
3

 

 

184

65,714

3

5

47

PRINS DELIGHT - 2

Alberte Høegh Larsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

183,00
4

 

 

183

65,357

 

3

57

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

175,00
5

 

 

175

62,500

 

9

53

MAJGÅRDENS APRICOT - 1

Maja Olund Raunstrup

Midtsjællands Rideklub

 

 

170,00
6

 

 

170

60,714

 

2

22

TINKER BELL - 2

Freja Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

167,00
7

 

 

167

59,643

 

4

66

RØGILD'S DOMINIQUE - 1

Caroline Amalie Lautrup-larsen

Gentofte Rideklub

 

 

164,00
8

 

 

164

58,571

 

7

41

NYMFE STENGAARD - 1

Amalie Skjellerup Bang

Skjoldungen Rideklub, Ølstykke

 

 

149,00
9

 

 

149

53,214

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's C-stævne i dressur
02/03/2013 - 03/03/2013


2 LA1-B Ponyer - B

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

40

MC QUEEN - 2

Stine Kit Sørensen

Hvalsø Rideklub

 

 

199,00
1

 

 

199

68,621

1

3

47

PRINS DELIGHT - 2

Alberte Høegh Larsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

192,00
2

 

 

192

66,207

2

6

55

NØRLUNDS ATLANTIC - 2

Anja Annine Holm

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

179,00
3

 

 

179

61,724

 

4

30

JASMIN - 2

Maja Rytorp Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

 <