Resultater 2016

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


Klasseoversigt
24.Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
25.20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A
27.50 cm. - Hest & Pony B0 - A
28.60 cm. - Hest & Pony B0 - A
29.70 cm.- Hest & Pony B0 - A
35.Opv. til Klubmesterskab 2016 - Ponyer B0 - A
36.ØSR Klubmesterskab 2016 - Pony B12 - A
37.Opv. til Klubmesterskab 2016 - Hest B0 - A
38.ØSR Klubmesterskab 2016 - Hest B12 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


24 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

57

STENDYSSEN´S SURPRISE SUSAPI - 3

Sofie Koch Ulrich

Rideklubben Epona

130,090

0,000

H

 

2

70

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

81,750

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


25 20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

25

STELLA M. - 1

Emilie Sofie Larsen

Aagerupgård Sportsrideklub

109,210

0,000

H

 

2

68

ENGTOFTS MULLE

Anja Jensen

ØstSjællands Rideklub

76,280

4,000

H

 

4

78

SKOUSBOE ROXY - 2

Christine Marie Lebrecht Hye

ØstSjællands Rideklub

83,810

4,000

H

 

1

57

STENDYSSEN´S SURPRISE SUSAPI - 3

Sofie Koch Ulrich

Rideklubben Epona

130,080

4,000

H

Udgået

3

70

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


27 50 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

0

86

MORGAN - 1

Mille Maj Sommer

ØstSjællands Rideklub

71,330

0,000

H

3

2

14

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

75,330

0,000

H

 

6

80

LYNGVEJENS DIVAS - 3

Sofie witten

Midtsjællands Rideklub

123,390

12,000

H

Udgået

1

80

LYNGVEJENS DIVAS - 3

Sofie witten

Midtsjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


28 60 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

86

MORGAN - 1

Mille Maj Sommer

ØstSjællands Rideklub

63,970

0,000

H

3

3

17

SUMMER STAR

camilla christensen

Stevns Rideklub

64,160

0,000

H

3

4

36

CALVADOS - 2

Mille Volstrup

Tune Sportsrideklub

83,270

0,000

H

 

2

84

MALINGO

Emilie  Leth Jørgensen

Haslev Køre- Og Rideforening

60,980

4,000

H

 

6

34

SAN DIEGO - 1

Julie Larsen

Tune Sportsrideklub

99,660

8,000

H

Udgået

5

49

LIANA LETH

Pernille Rathsach Thomsen

Karlslunde Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


29 70 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

83

IRISH SUPREME - 1

Maise Marie Gaardsøe

Haslev Køre- Og Rideforening

65,270

0,000

H

3

3

34

SAN DIEGO - 1

Julie Larsen

Tune Sportsrideklub

67,850

0,000

H

3

4

36

CALVADOS - 2

Mille Volstrup

Tune Sportsrideklub

81,580

0,000

H

 

6

62

HØJGAARDS BACARDI

Vicki Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

63,450

4,000

H

 

2

84

MALINGO

Emilie  Leth Jørgensen

Haslev Køre- Og Rideforening

63,460

4,000

H

 

7

17

SUMMER STAR

camilla christensen

Stevns Rideklub

64,770

8,000

H

Udgået

5

49

LIANA LETH

Pernille Rathsach Thomsen

Karlslunde Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


35 Opv. til Klubmesterskab 2016 - Ponyer B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

61

BALLINGOWN LAD - 1

Sarah Kaaber Munck

ØstSjællands Rideklub

51,890

0,000

H

3

5

10

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

54,100

0,000

H

3

2

54

JASMIN - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

54,400

0,000

H

3

6

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

57,360

0,000

H

3

1

71

ENGTOFTS SIGURD - 2

Julie Schultz

ØstSjællands Rideklub

62,720

0,000

H

 

3

28

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

69,650

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


36 ØSR Klubmesterskab 2016 - Pony B12 - A

Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

10

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

55,090

0,000

H

       

 

 

58,060

0,000

H2

       

 

 

27,560

0,000

1

2

6

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

56,670

0,000

H

       

 

 

55,040

0,000

H2

       

 

 

28,350

0,000

1

     3

3

61

BALLINGOWN LAD - 1

Sarah Kaaber Munck

ØstSjællands Rideklub

54,990

0,000

H

       

 

 

51,980

0,000

H2

       

 

 

28,510

0,000

1

 

1

71

ENGTOFTS SIGURD - 2

Julie Schultz

ØstSjællands Rideklub

71,570

0,000

H

       

 

 

68,160

0,000

H2

       

 

 

36,560

0,000

1

 

2

28

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

57,300

4,000

H

       

 

 

58,600

0,000

H2

 

4

54

JASMIN - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

54,570

8,000

H

       

 

 

54,600

4,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


37 Opv. til Klubmesterskab 2016 - Hest B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

44

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

51,450

0,000

H

3

4

59

LEGOLAS ENGHAVEN

Kia Wallin Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

63,470

0,000

H

 

6

87

STAGSTEDS DESIRE DE REVEL

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

65,520

4,000

H

 

2

20

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

72,110

4,000

H

 

5

67

ENGTOFTS MULLE

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

72,050

8,000

H

 

1

7

OBELIX - 1

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

63,440

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


38 ØSR Klubmesterskab 2016 - Hest B12 - A

Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

59

LEGOLAS ENGHAVEN

Kia Wallin Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

61,330

0,000

H

       

 

 

58,380

0,000

H2

       

 

 

33,450

0,000

1

2

1

67

ENGTOFTS MULLE

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

51,170

0,000

H

       

 

 

51,860

0,000

H2

       

 

 

27,420

4,000

1

     3

5

20

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

55,630

0,000

H

       

 

 

54,590

0,000

H2

       

 

 

29,570

4,000

1

 

4

62

HØJGAARDS BACARDI

Vicki Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

53,990

0,000

H

       

 

 

52,290

0,000

H2

       

 

 

30,170

4,000

1

 

6

44

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

49,420

0,000

H

       

 

 

48,010

4,000

H2

 

3

16

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

53,020

4,000

H

       

 

 

50,020

0,000

H2

 

8

87

STAGSTEDS DESIRE DE REVEL

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

59,510

0,000

H

       

 

 

60,000

4,000

H2

 

2

7

OBELIX - 1

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

66,950

4,000

H

       

 

 

45,470

4,000

H2

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


Klasseoversigt
1.LD CUP - Hest - A
3.LD CUP - Pony - A
5.Engtoft Rideskole Klubmesterskab 2016 - A
6.LC CUP - Ponyer - A
8.LB1-B Ponyer - A
10.LA CUP - Ponyer - A
13.Opv. til Klubmesterskab 2016 B-Ponyer - A
14.ØSR Klubmesterskab 2016 B - Pony - A
14.ØSR Klubmesterskab 2016 B - Pony - B
15.LC1-A Heste - A
16.LC3-A Heste - A
17.LB1-A Heste - A
18.LB3-A Heste - A
19.LA CUP - Hest - A
22.Opv. til Klubmesterskab 2016 A-Heste - A
23.ØSR Klubmesterskab 2016 A-Heste - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


1 LD CUP - Hest - A
Start 1-8 LD1, 09 - 13 LD2
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Jeanette Lillie
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

51

VIOLA

Fie Munck

Stevns Rideklub

 

 

72,38
1

 

 

72

72,381

1

5

51

VIOLA

Fie Munck

Stevns Rideklub

 

 

70,28
2

 

 

70

70,278

2

13

22

ECKO FRØLUNDE - 1

Stine Røntved

Vordingborg Sportsrideklub

 

 

69,29
3

 

 

69

69,286

3

3

52

HÆSTRUPS MALOU

Jeanette Reinhardt Mogensen

Stevns Rideklub

 

 

69,17
4

 

 

69

69,167

 

1

42

SOLGAARDENS MISS WICKI

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

 

 

68,61
5

 

 

69

68,611

 

11

58

ROMEO'S LOTUS

Mille Kristensen

Stevns Rideklub

 

 

68,33
6

 

 

68

68,333

 

9

52

HÆSTRUPS MALOU

Jeanette Reinhardt Mogensen

Stevns Rideklub

 

 

68,10
7

 

 

68

68,095

 

12

69

BENJAMIN

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,86
8

 

 

63

62,857

 

7

64

SOLGAARDENS MISS WICKI

Celine Schroeder

Stevns Rideklub

 

 

61,11
9

 

 

61

61,111

 

2

53

PER GODTHAAB - 1

Dianna Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,22
10

 

 

57

57,222

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


3 LD CUP - Pony - A
Start 1-10 LD1, 11-13 LD2
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

76

SNUSKE - 1

Jamilla Bloch jensen

Ukendt

 

 

66,39
1

 

 

66

66,389

1

4

48

TANTASSAIG SANDIE - 2

Annika Andersen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

66,11
2

 

 

66

66,111

2

1

4

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,72
3

 

 

60

59,722

3

5

54

JASMIN - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
4

 

 

57

56,667

4

11

40

DARLING - 2

Louise Graulund Jensen

Stevns Rideklub

 

 

56,43
5

 

 

56

56,429

 

13

74

SKOUSBOE ROXY - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,43
5

 

 

56

56,429

 

3

46

OBELIX - 1

Emma Connie Lynøe Klausen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,11
7

 

 

56

56,111

 

9

70

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,11
7

 

 

56

56,111

 

7

78

SKOUSBOE ROXY - 2

Christine Marie Lebrecht Hye

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,11
7

 

 

56

56,111

 

10

73

RASMUS - 3

Smilla Vendelbo Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,56
10

 

 

56

55,556

 

12

46

OBELIX - 1

Emma Connie Lynøe Klausen

ØstSjællands Rideklub

 

 

54,76
11

 

 

55

54,762

 

2

40

DARLING - 2

Louise Graulund Jensen

Stevns Rideklub

 

 

53,89
12

 

 

54

53,889

 

8

75

ENGTOFTS MAJOR - 2

Sofie Worm Frederiksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

51,67
13

 

 

52

51,667

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


5 Engtoft Rideskole Klubmesterskab 2016 - A
Start 1-7 LD1, Start 8 LD2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

78

SKOUSBOE ROXY - 2

Christine Marie Lebrecht Hye

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,50
1

 

 

58

57,500

1

2

82

ENGTOFTS SIGURD - 2

Freya Zacho Olsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,94
2

 

 

57

56,944

2

8

74

SKOUSBOE ROXY - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
3

 

 

57

56,667

 

6

70

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
4

 

 

57

56,666

 

7

68

ENGTOFTS MULLE

Anja Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,39
5

 

 

56

56,389

 

3

73

RASMUS - 3

Smilla Vendelbo Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,56
6

 

 

56

55,556

 

1

72

SKOUSBOE ROXY - 2

Amalie  Paya Bisgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

51,67
7

 

 

52

51,667

 

4

75

ENGTOFTS MAJOR - 2

Sofie Worm Frederiksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

51,39
8

 

 

51

51,389

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


6 LC CUP - Ponyer - A
Start 1-2 LC1. 3-4 LC3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

37

GAY COUNT ROLLO - 1

Sarah Larsen

Stevns Rideklub

 

 

68,80
1

 

 

69

68,800

1

1

48

TANTASSAIG SANDIE - 2

Annika Andersen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

64,60
2

 

 

65

64,600

 

4

79

HØJSGAARD'S SANTOS - 1

Cille Louise Nielsen

Ukendt

 

 

64,40
3

 

 

64

64,400

 

2

76

SNUSKE - 1

Jamilla Bloch jensen

Ukendt

 

 

62,00
4

 

 

62

62,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


8 LB1-B Ponyer - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

79

HØJSGAARD'S SANTOS - 1

Cille Louise Nielsen

Ukendt

 

 

190,50
1

 

 

191

61,452

1

1

37

GAY COUNT ROLLO - 1

Sarah Larsen

Stevns Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


10 LA CUP - Ponyer - A
Start 1-6 LA1, 7-12 LA2
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

23

HESSELHOLT'S CASANO - 1

Alberte Lærke Nedergaard

Rideklub Strålen

 

 

69,22
1

 

 

69

69,219

1

6

27

LUNDEMARKSGÅRDS LILJE - 1

Fie Stenholm Hansen

Strøby Rideklub

 

 

67,93
2

 

 

68

67,931

2

3

32

LAILA - 1

Caroline Hoffmann

Karlslunde Rideklub

 

 

67,59
3

 

 

68

67,586

3

7

32

LAILA - 1

Caroline Hoffmann

Karlslunde Rideklub

 

 

67,03
4

 

 

67

67,031

 

4

15

ORCHID´S JESTER II - 2

Maria Gammelgaard

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

 

 

65,35
5

 

 

65

65,345

 

1

11

KÆRGAARDENS CAYENNE - 1

Cecilie Bauerfeind

Ringsted Rideklub

 

 

64,31
6

 

 

64

64,310

 

5

21

DAUGAARDEN'S NITRICE - 1

Amalie Johansen

Vindinge Rideklub

 

 

63,79
7

 

 

64

63,793

 

12

15

ORCHID´S JESTER II - 2

Maria Gammelgaard

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

 

 

63,75
8

 

 

64

63,750

 

11

21

DAUGAARDEN'S NITRICE - 1

Amalie Johansen

Vindinge Rideklub

 

 

63,59
9

 

 

64

63,594

 

8

11

KÆRGAARDENS CAYENNE - 1

Cecilie Bauerfeind

Ringsted Rideklub

 

 

63,28
10

 

 

63

63,281

 

9

55

JALOUSI AF STENSNÆS - 1

Carla Kjeldgaard Clausen

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

62,03
11

 

 

62

62,031

 

2

55

JALOUSI AF STENSNÆS - 1

Carla Kjeldgaard Clausen

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

58,62
12

 

 

59

58,621

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


13 Opv. til Klubmesterskab 2016 B-Ponyer - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

35

TROLDERIK - 1

Victoria Bøgeskov Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,80
1

 

 

69

68,800

 

1

10

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,80
2

 

 

68

67,800

 

5

43

PLUTO CALLISTO - 1

Silje Blankholm Dømler Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,60
3

 

 

67

66,600

 

3

28

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,80
4

 

 

60

59,800

 

2

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,80
5

 

 

59

58,800

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


14 ØSR Klubmesterskab 2016 B - Pony - A
Start 1-3 LC1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

10

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,80
1

 

 

69

68,800

1

3

28

KOKKEDALS ELARA - 2

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,80
2

 

 

65

64,800

     2

2

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,40
3

 

 

64

64,400

     3

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


14 ØSR Klubmesterskab 2016 B - Pony - B
Start 1-3 LC1. Start 4 LC2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

35

TROLDERIK - 1

Victoria Bøgeskov Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,74
1

 

 

72

71,739

1

2

54

JASMIN - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,40
2

 

 

68

68,400

     2

1

43

PLUTO CALLISTO - 1

Silje Blankholm Dømler Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,40
3

 

 

67

67,400

     3

3

61

BALLINGOWN LAD - 1

Sarah Kaaber Munck

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,60
4

 

 

66

65,600

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


15 LC1-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Jeanette Lillie
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

42

SOLGAARDENS MISS WICKI

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

 

 

176,00
1

 

 

176

70,400

1

5

44

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

168,50
2

 

 

169

67,400

2

7

58

ROMEO'S LOTUS

Mille Kristensen

Stevns Rideklub

 

 

164,00
3

 

 

164

65,600

 

6

50

KNARKEGAARDS SINO

Joan Knarkegaard Andersen Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

163,50
4

 

 

164

65,400

 

1

22

ECKO FRØLUNDE - 1

Stine Røntved

Vordingborg Sportsrideklub

 

 

163,00
5

 

 

163

65,200

 

8

1

SVALEGÅRDENS VICTOR

Steen Andersen

Strøby Rideklub

 

 

150,00
6

 

 

150

60,000

 

2

30

CASINO ROYAL

Estelle Iburg Sørensen

Stevns Rideklub

 

 

146,00
7

 

 

146

58,400

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


16 LC3-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jeanette Lillie
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

13

LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

Stevns Rideklub

 

 

170,00
1

 

 

170

68,000

1

4

60

LE FURIEUX

Trine Fjællegaard Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

170,00
1

 

 

170

68,000

1

2

30

CASINO ROYAL

Estelle Iburg Sørensen

Stevns Rideklub

 

 

153,50
3

 

 

154

61,400

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


17 LB1-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Jeanette Lillie
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

18

GRAVGAARDS ZANDER

Vickie Olsen

Rideklubben Vestervang

 

 

205,00
1

 

 

205

68,333

1

1

13

LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

Stevns Rideklub

 

 

204,50
2

 

 

205

68,167

2

2

85

FAARBÆKGAARDS ROSÉ

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

204,50
2

 

 

205

68,167

2

6

66

SØNDERSTRANDS BUZZ LIGHT YEAR

Fie Maria Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

200,00
4

 

 

200

66,667

 

3

8

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Deepa Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

199,50
5

 

 

200

66,500

 

5

60

LE FURIEUX

Trine Fjællegaard Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

198,50
6

 

 

199

66,167

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


18 LB3-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Heidi Hoffgaard Olsson
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

6

HARLEY DAVIDSON

Lykke Lenna Andersen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

199,50
1

 

 

200

68,793

1

4

18

GRAVGAARDS ZANDER

Vickie Olsen

Rideklubben Vestervang

 

 

193,00
2

 

 

193

66,552

 

1

85

FAARBÆKGAARDS ROSÉ

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

188,00
3

 

 

188

64,828

 

3

8

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Deepa Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

187,50
4

 

 

188

64,655

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


19 LA CUP - Hest - A
Start 1-4 LA1. Start 5-9 LA2. Start 10 LA4
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Heidi Hoffgaard Olsson
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

3

SHAQUELL SELECT

Stine Toft Christensen

Noagård Rideklub

 

 

69,66
1

 

 

70

69,655

1

6

5

DUFFY PAX

Sanne Lykke Møldrup

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

68,45
2

 

 

68

68,448

2

2

6

HARLEY DAVIDSON

Lykke Lenna Andersen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

66,85
3

 

 

67

66,852

 

5

2

TAY LYSEGÅRD

Anne Katrine Sjørslev Nielsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

65,69
4

 

 

66

65,690

 

1

81

FAUERHOLTS RAVEL

Ida Amalie Nielsen

Stevns Rideklub

 

 

64,07
5

 

 

64

64,074

 

10

5

DUFFY PAX

Sanne Lykke Møldrup

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

63,68
6

 

 

64

63,676

 

4

56

MEINE

Henriette Schneider

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

60,93
7

 

 

61

60,926

 

9

56

MEINE

Henriette Schneider

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

60,17
8

 

 

60

60,172

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


22 Opv. til Klubmesterskab 2016 A-Heste - A
Start 1-2 LC1. Start 3-5 LC2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Heidi Hoffgaard Olsson
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

12

NATASJA

susanne lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,17
1

 

 

69

69,167

 

5

20

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,96
2

 

 

69

68,958

 

3

9

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,04
3

 

 

66

66,042

 

2

41

AARØ'S IBENHOLT

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
4

 

 

65

65,400

 

1

63

LUGANDA

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

 

 

53,80
5

 

 

54

53,800

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR sensommer stævne med klubmesterskab 2016
10/09/2016 - 11/09/2016


23 ØSR Klubmesterskab 2016 A-Heste - A
Start 1-4 LC1, Start 5-7 LC2. Start 8 LB2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Heidi Hoffgaard Olsson
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

9

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,92
1

 

 

68

67,917

1

7

20

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,25
2

 

 

66

66,250

2

8

26

MAY-NIGHT CHIC

Julie Eckmann Petersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,50
3

 

 

66

65,500

     3

2

41

AARØ'S IBENHOLT

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,20
4

 

 

65

65,200

 

3

44

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,80
5

 

 

65

64,800

 

1

16

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,60
6

 

 

65

64,600

 

6

12

NATASJA

susanne lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,58
7

 

 

65

64,583

 

4

63

LUGANDA

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

 

 

53,80
8

 

 

54

53,800

 

Top | Retur

Forårsstævne 2016

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


Klasseoversigt
1.LD CUP Hest - A
3.Engtoft rideskolecup-B Hest & Pony - A
4.LD CUP Pony - A
6.LC1-B Ponyer - A
8.LB-CUP Ponyer - A
10.LA CUP - Ponyer - A
13.LC1-A Heste - A
14.LC3-A Heste - A
15.LB - CUP - Hest - A
17.LA CUP - LA1-A Hest - A
20.Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
21.20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A
22.50 cm. - Hest & Pony B0 - A
23.60 cm. - Hest & Pony B0 - A
24.70 cm.- Hest & Pony B0 - A
25.80 cm.- Hest & Pony B0 - A
26.90 cm - Hest & Pony B0 - A
27.100 cm.- Hest & Pony B0 - A
28.LD - Stil Springning Ponyer (70/60/50 cm) S2 - A
29.LC- Stil Springning Ponyer (80/70/60 cm) S2 - A
30.LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 - A
32.LD - Stil Springning Heste (90 cm) S2 - A
35.LA2** Springning Heste (120 cm) B3 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


1 LD CUP Hest - A
Start 1-9 LD1, Start 10-20 LD2
Antal plac.: 5  
Dotering:  
Dommere: C: Maria Jensen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

18

46

MAY-NIGHT CHIC

Victoria Bøgeskov Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,24
1

 

 

70

70,238

1

5

33

SOLGAARDENS MISS WICKI

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

 

 

69,72
2

 

 

70

69,722

2

10

30

AARØ'S IBENHOLT

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,29
3

 

 

69

69,286

3

15

43

KIRSEBÆRGÅRDENS JO-JO

Julia enevoldsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

67,86
4

 

 

68

67,857

4

13

33

SOLGAARDENS MISS WICKI

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

 

 

67,38
5

 

 

67

67,381

5

3

30

AARØ'S IBENHOLT

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,22
6

 

 

67

67,222

 

7

43

KIRSEBÆRGÅRDENS JO-JO

Julia enevoldsen

Midtsjællands Rideklub

 

 

67,22
6

 

 

67

67,222

 

20

41

ROYAL DIAMOND

Johanne Skands

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

66,67
8

 

 

67

66,667

 

14

37

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,43
9

 

 

66

66,429

 

8

7

ØSTERGAARDS CASIRO

Heidi Andersen

Fladså Rideklub

 

 

66,39
10

 

 

66

66,389

 

6

37

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,56
11

 

 

66

65,556

 

12

8

KASTANIELUNDS VESPER

Helen Bech Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,24
12

 

 

65

65,238

 

4

8

KASTANIELUNDS VESPER

Helen Bech Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,72
13

 

 

65

64,722

 

11

67

MORGAN FORT

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

64,05
14

 

 

64

64,048

 

9

39

ENGTOFT'S GONILLA

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,22
15

 

 

62

62,222

 

16

7

ØSTERGAARDS CASIRO

Heidi Andersen

Fladså Rideklub

 

 

61,19
16

 

 

61

61,190

 

1

62

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,28
17

 

 

60

60,278

 

2

67

MORGAN FORT

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

60,28
17

 

 

60

60,278

 

19

58

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,10
19

 

 

58

58,095

 

17

10

OBELIX - 1

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,38
20

 

 

57

57,381

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


3 Engtoft rideskolecup-B Hest & Pony - A
Start 1-6 LD1. Start 7 LD2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Maria Jensen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

50

SKOUSBOE ROXY - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,71
1

 

 

66

65,714

1

1

50

SKOUSBOE ROXY - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
2

 

 

64

64,167

2

3

38

ENGTOFT'S MIKKEL - 3

Maja Høegh Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
3

 

 

63

63,333

 

4

48

RASMUS - 3

Smilla Vendelbo Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
3

 

 

63

63,333

 

6

54

ENGTOFTS VICTOR - 2

Isabella  Gravenhorst

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,06
5

 

 

63

63,056

 

2

56

ENGTOFTS MR. BUTTERFLY - 3

Sofie Worm Frederiksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
6

 

 

63

62,500

 

5

57

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,44
7

 

 

59

59,444

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


4 LD CUP Pony - A
Start 1-13 LD1. Start 14-22 LD2
Antal plac.: 6  
Dotering:  
Dommere: C: Jacqueline Dalsgaard Jefting
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

17

15

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

71,91
1

 

 

72

71,905

1

7

15

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

70,28
2

 

 

70

70,278

2

2

73

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

69,72
3

 

 

70

69,722

3

22

73

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

69,52
4

 

 

70

69,524

4

11

53

MASTRUP ZOLA - 2

Anne-Kathrine Hjorthøj

Næstved Sportsrideklub

 

 

68,33
5

 

 

68

68,333

5

21

13

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,38
6

 

 

67

67,381

6

12

11

BÆKLUND BOOMERANG - 1

Rosa Jakobine Frederiksen

Ringsted Rideklub

 

 

67,22
7

 

 

67

67,222

 

15

59

KOKKEDALS ELARA - 2

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,91
8

 

 

67

66,905

 

4

59

KOKKEDALS ELARA - 2

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,11
9

 

 

66

66,111

 

13

72

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
10

 

 

65

65,000

 

1

13

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,72
11

 

 

65

64,722

 

16

45

OBELIX - 1

Emma Connie Lynøe Klausen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,29
12

 

 

64

64,286

 

8

34

PLUTO CALLISTO - 1

Silje Blankholm Dømler Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
13

 

 

64

64,167

 

10

74

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

64,17
13

 

 

64

64,167

 

6

44

LULLE - 2

Ida moesby pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

63,33
15

 

 

63

63,333

 

5

45

OBELIX - 1

Emma Connie Lynøe Klausen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
15

 

 

63

63,333

 

14

74

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

63,10
17

 

 

63

63,095

 

19

44

LULLE - 2

Ida moesby pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

62,86
18

 

 

63

62,857

 

9

36

TAI TEQUILA II - 1

Nina Mannerup Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
19

 

 

63

62,500

 

20

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,14
20

 

 

62

62,143

 

18

34

PLUTO CALLISTO - 1

Silje Blankholm Dømler Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,91
21

 

 

62

61,905

 

3

48

RASMUS - 3

Smilla Vendelbo Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,72
22

 

 

60

59,722

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


6 LC1-B Ponyer - A
Start 1-4 LC1. Start 5 LC3
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Jacqueline Dalsgaard Jefting
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

53

MASTRUP ZOLA - 2

Anne-Kathrine Hjorthøj

Næstved Sportsrideklub

 

 

73,00
1

 

 

73

73,000

1

5

19

DAUGAARDEN'S NITRICE - 1

Amalie Johansen

Vindinge Rideklub

 

 

69,80
2

 

 

70

69,800

2

2

11

BÆKLUND BOOMERANG - 1

Rosa Jakobine Frederiksen

Ringsted Rideklub

 

 

65,20
3

 

 

65

65,200

 

4

25

TAI TEQUILA II - 1

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,80
4

 

 

63

62,800

 

1

72

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,00
5

 

 

61

61,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


8 LB-CUP Ponyer - A
Start 1 LB1. Start 2 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jacqueline Dalsgaard Jefting
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

19

DAUGAARDEN'S NITRICE - 1

Amalie Johansen

Vindinge Rideklub

 

 

69,84
1

 

 

70

69,839

1

2

26

SAN DIEGO - 1

Julie Larsen

Tune Sportsrideklub

 

 

62,58
2

 

 

63

62,581

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


10 LA CUP - Ponyer - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Jacqueline Dalsgaard Jefting
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

40

VASEHØJS SIR SHEARER - 2

Melika Harc

Vallø Sportsrideklub

 

 

70,00
1

 

 

70

70,000

1

1

26

SAN DIEGO - 1

Julie Larsen

Tune Sportsrideklub

 

 

64,31
2

 

 

64

64,310

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


13 LC1-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Judith Szeffczyk Granager
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

70

ELITE

Annette Klindt

Stevns Rideklub

 

 

172,50
1

 

 

173

69,000

1

5

14

NØRREMARKENS FELICITY

susanne lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

166,00
2

 

 

166

66,400

2

2

41

ROYAL DIAMOND

Johanne Skands

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

165,50
3

 

 

166

66,200

 

4

65

NO SONIC

Andrea Marchsteiner

Stevns Rideklub

 

 

158,00
4

 

 

158

63,200

 

6

21

BOYSCOUT XX (DEN)

Louise Jensen

Stevns Rideklub

 

 

157,50
5

 

 

158

63,000

 

1

17

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

151,50
6

 

 

152

60,600

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


14 LC3-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Judith Szeffczyk Granager
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

14

NØRREMARKENS FELICITY

susanne lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

173,00
1

 

 

173

69,200

1

1

70

ELITE

Annette Klindt

Stevns Rideklub

 

 

166,00
2

 

 

166

66,400

2

7

66

MINTEBJERG'S LAMIRO

Simone Vilhemsen

Rideklub Strålen

 

 

159,50
3

 

 

160

63,800

 

2

65

NO SONIC

Andrea Marchsteiner

Stevns Rideklub

 

 

158,00
4

 

 

158

63,200

 

5

21

BOYSCOUT XX (DEN)

Louise Jensen

Stevns Rideklub

 

 

156,50
5

 

 

157

62,600

 

6

68

ELINA

Malene Iversen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

154,50
6

 

 

155

61,800

 

3

17

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

147,50
7

 

 

148

59,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


15 LB - CUP - Hest - A
Start 1-3 LB1. Start 4 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Judith Szeffczyk Granager
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

66

MINTEBJERG'S LAMIRO

Simone Vilhemsen

Rideklub Strålen

 

 

66,17
1

 

 

66

66,167

1

3

68

ELINA

Malene Iversen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

64,33
2

 

 

64

64,333

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


17 LA CUP - LA1-A Hest - A
Start 1-5 LA1. 6-10 LA2. 11-13 LA4
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Jette Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

1

MAY LADY

Camilla Ambjørn Buus-Nielsen

Stevns Rideklub

 

 

68,97
1

 

 

69

68,966

1

10

24

ESTRAGANO

Marie-Louise Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

67,76
2

 

 

68

67,759

2

7

9

DUFFY PAX

Sanne Lykke Møldrup

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

67,59
3

 

 

68

67,586

3

13

1

MAY LADY

Camilla Ambjørn Buus-Nielsen

Stevns Rideklub

 

 

66,77
4

 

 

67

66,765

4

11

9

DUFFY PAX

Sanne Lykke Møldrup

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

64,71
5

 

 

65

64,706

 

3

22

MAY-NIGHT CHIC

Julie Eckmann Petersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,11
6

 

 

61

61,110

 

4

35

SAM

Kirsten Søegård Weiss

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

60,19
7

 

 

60

60,185

 

2

55

SANDRO LAD

Mette Sevel

Stevns Rideklub

 

 

59,07
8

 

 

59

59,074

 

5

18

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,15
9

 

 

58

58,148

 

8

3

PARTENON

Jane Kronvold

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

58,10
10

 

 

58

58,103

 

12

3

PARTENON

Jane Kronvold

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

55,74
11

 

 

56

55,735

 

6

55

SANDRO LAD

Mette Sevel

Stevns Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

1

18

A.B. CHICO

Neel Mercedes Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Udgå

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


20 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

74

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

76,500

0,000

H

3

5

73

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

94,900

0,000

H

3

3

42

STJERNENS TAROK

Olivia Engbæk

ØstSjællands Rideklub

110,400

0,000

H

3

4

44

LULLE - 2

Ida moesby pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

110,600

0,000

H

 

2

57

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

75,300

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


21 20 - 30 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

8

23

CASCAD

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

58,700

0,000

H

3

9

74

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

69,200

0,000

H

3

7

51

ROLIGHEDENS LUPIN - 2

Natasha Skovby hansen

Ringsted Rideklub

70,000

0,000

H

3

3

64

HOLLYWOOD - 3

Sissel Isabel Gødvad Børgesen

Storkøbenhavns Rideklub

72,500

0,000

H

3

6

44

LULLE - 2

Ida moesby pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

82,800

0,000

H

3

1

73

MATTI - 2

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

85,100

0,000

H

3

-1

52

AIKA'S LERAE

pernille lyster

Ringsted Rideklub

109,000

0,000

H

 

4

23

CASCAD

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

58,000

4,000

H

 

5

28

BOYSCOUT XX (DEN)

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

109,500

16,000

H

Udgået

2

57

ENGTOFTS TØSEN - 3

Sarah Lindeburg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


22 50 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

10

OBELIX - 1

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

66,200

0,000

H

3

4

28

BOYSCOUT XX (DEN)

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

67,200

0,000

H

3

6

52

AIKA'S LERAE

pernille lyster

Ringsted Rideklub

87,300

0,000

H

3

3

12

GEFION

Rosa Brandt

Midtsjællands Rideklub

90,600

0,000

H

 

5

51

ROLIGHEDENS LUPIN - 2

Natasha Skovby hansen

Ringsted Rideklub

63,400

4,000

H

 

1

64

HOLLYWOOD - 3

Sissel Isabel Gødvad Børgesen

Storkøbenhavns Rideklub

70,000

4,000

H

 

2

4

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

71,100

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


23 60 cm. - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

12

62

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

53,000

0,000

H

3

13

71

FUGLEKILDES DANNY - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

59,600

0,000

H

3

11

59

KOKKEDALS ELARA - 2

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

60,000

0,000

H

3

1

75

ENGTOFTS VICTOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

63,600

0,000

H

3

7

20

FH. PEGASUS - 2

Anne-Kathrine Hjorthøj

Næstved Sportsrideklub

66,800

0,000

H

3

9

49

ENGTOFTS STJERNE

Julie Schultz

ØstSjællands Rideklub

71,800

0,000

H

3

6

12

GEFION

Rosa Brandt

Midtsjællands Rideklub

85,800

0,000

H

 

5

10

OBELIX - 1

Sarah Ohlendorff

ØstSjællands Rideklub

57,000

4,000

H

 

4

5

HOLMGAARDS ZENINA - 1

Cecilia Fuglevig Johnsen

Sportsrideklubben Vallensbæk

67,100

4,000

H

 

3

4

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

73,500

4,000

H

 

2

2

BIANCA

Line Kosiara Børner

Strøby Rideklub

76,700

4,000

H

Udgået

8

37

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


24 70 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

62

BENJAMIN

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

46,300

0,000

H

3

5

37

GRANKÆRS SKY WALKER

Lucette Dea larsen

ØstSjællands Rideklub

47,000

0,000

H

3

4

20

FH. PEGASUS - 2

Anne-Kathrine Hjorthøj

Næstved Sportsrideklub

56,700

0,000

H

3

-1

59

KOKKEDALS ELARA - 2

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

58,000

0,000

H

3

3

16

CHARLIE

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

59,200

0,000

H

 

2

2

BIANCA

Line Kosiara Børner

Strøby Rideklub

62,200

4,000

H

 

6

49

ENGTOFTS STJERNE

Julie Schultz

ØstSjællands Rideklub

79,400

4,000

H

 

1

5

HOLMGAARDS ZENINA - 1

Cecilia Fuglevig Johnsen

Sportsrideklubben Vallensbæk

62,000

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


25 80 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

39

ENGTOFT'S GONILLA

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

46,300

0,000

H

3

1

72

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

52,500

0,000

H

 

3

16

CHARLIE

Naja Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

56,900

4,000

H

 

0

77

R. ROBERTO

Mai Crafack

Ukendt

58,600

4,000

H

 

2

6

DONNA

Mie Christensen

Møns Sportsrideklub

62,300

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


26 90 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

72

PEPITO - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

57,700

0,000

H

 

2

17

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

58,100

4,000

H

 

7

76

ÅGERUPGÅRDS PASCAL - 2

Rikke Friis

Aagerupgård Sportsrideklub

59,900

4,000

H

 

1

76

ÅGERUPGÅRDS PASCAL - 2

Rikke Friis

Aagerupgård Sportsrideklub

62,500

4,000

H

 

4

6

DONNA

Mie Christensen

Møns Sportsrideklub

65,600

4,000

H

 

5

29

FRESIA KILEN

Louise Pugé

Faxe Køre- & Rideforening

86,200

12,000

H

Udgået

6

32

FIRST 8 K

Celina Kielstrup

Ringsted Sports Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


27 100 cm.- Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

29

FRESIA KILEN

Louise Pugé

Faxe Køre- & Rideforening

58,500

0,000

H

 

2

32

FIRST 8 K

Celina Kielstrup

Ringsted Sports Rideklub

107,100

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


28 LD - Stil Springning Ponyer (70/60/50 cm) S2 - A

Antal plac.: 1 Metode: S2
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner, M: Tina Kaspersen
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

71

FUGLEKILDES DANNY - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

72,200

7,510

H

 

2

27

PALMA SØBLINK - 1

Victoria Suzette Kahr

Team CEP Complete Eventing Program

66,800

7,500

H

 

1

75

ENGTOFTS VICTOR - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

74,500

6,250

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


29 LC- Stil Springning Ponyer (80/70/60 cm) S2 - A

Antal plac.: 1 Metode: S2
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner, M: Tina Kaspersen
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

69,200

7,840

H

 

4

27

PALMA SØBLINK - 1

Victoria Suzette Kahr

Team CEP Complete Eventing Program

67,400

7,320

H

 

1

13

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

70,400

7,580

H

 

2

69

ASLAN - 2

Nikoline Burhøj Olsen

Vordingborg Sportsrideklub

101,700

4,480

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


30 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

47

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

nikoline poulsen

ØstSjællands Rideklub

59,100

0,000

H

       

 

 

35,000

0,000

1

 

1

13

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

61,500

0,000

H

       

 

 

38,500

0,000

1

Udgået

2

69

ASLAN - 2

Nikoline Burhøj Olsen

Vordingborg Sportsrideklub

   

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


32 LD - Stil Springning Heste (90 cm) S2 - A

Antal plac.: 1 Metode: S2
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner, M: Tina Kaspersen
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

39

ENGTOFT'S GONILLA

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

67,700

7,800

H

 

2

58

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

73,800

7,200

H

 

3

17

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

91,600

6,060

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Forårsstævne
21/05/2016 - 22/05/2016


35 LA2** Springning Heste (120 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Lene Kiertzner
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

0

78

DON G.

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

60,000

8,000

H

 

1

61

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

60,000

12,000

H

Top | Retur