Resultater 2011

Resultater for Julestævnet d. 26. November 2011

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


Klasseoversigt
1.Bom - klasse pony/hest B0 (trækker er tilladt) - A
2.40 cm pony/hest B0 - A
3.50 cm pony/hest B0 - A
4.50 cm pony/hest B0- Bareback (uden saddel) - A
5.60 cm pony/hest B0 - A
6.70 cm pony/hest B0 - A
7.80 cm pony/hest B0 - A
8.90 cm pony/hest B0 - A
9.100 cm pony/hest B0 - A
10.110 cm pony/hest B0 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


1 Bom - klasse pony/hest B0 (trækker er tilladt) - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

97

CONNI

Laura Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

1

12

98

CONNI.X

Laura Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

1

5

65

BARIOLE PETIT - 3

Malou Schmidt-Larsen

Skjoldungen Rideklub, Ølstykke

30,000

0,000

H

1

8

66

SKOUSBOES ROXY - 2

Albine Stella Fritze

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

1

7

48

ENGTOFTS LESLIE - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

1

11

61

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

1

3

52

STJERNENS TAROK

Freya N. Mandrupsen

Rideklubben Epona

30,000

0,000

H

1

14

53

STJERNEN TAROK.X

Freya N. Mandrupsen

Rideklubben Epona

30,000

0,000

H

1

2

39

SKOVLUNDENS ATHENE - 3

Cecilie Juul

Rideklubben Epona

30,000

0,000

H

1

13

40

SKOVLUNDENS ATHENE - 3

Cecilie Juul

Rideklubben Epona

30,000

0,000

H

1

6

46

GERALJA´S PRETTY GIRL - 3

Emma Månsson

Køge Sports Rideklub

30,000

0,000

H

1

4

32

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

1

10

30

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

Opgivet

9

70

TIKKI - 2

Mikkel Kristensen

ØstSjællands Rideklub

30,000

0,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


2 40 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 5 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

7

HEDVIGSLYST CLAIRE - 2

Maria Schmidt

Skjoldungen Rideklub, Ølstykke

1,000

0,000

H

1

14

29

ENGTOFT'S KASINO

Caroline Jensen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

15

30

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

13

33

KICKI DEE

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

2

14

ENGTOFTS PICABU - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

6

36

PONY - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

12

38

TOTAL S

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

1

46

GERALJA´S PRETTY GIRL - 3

Emma Månsson

Køge Sports Rideklub

1,000

0,000

H

1

17

49

ARCHIBAL

Sabrina Zimmerman Pedersen

Nyskovens Sportsrideklub

1,000

0,000

H

1

19

56

RYTTERGÅRDENS LUCAS

Mathilde De Neergaard

Rideklubben Epona

1,000

0,000

H

1

11

57

ENGTOFTS CHARLIE BROWN - 1

Cecilie Grønlund Møller

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

18

54

ISMO KRY 208

Laura Kildelund

Rideklubben Epona

1,000

0,000

H

1

16

68

BIANCA

Line Kosiara

Greve Rideklub

1,000

0,000

H

1

5

76

BALDUR - 2

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

10

101

CARLO - 1

Camilla Andersen

Stevns Rideklub

1,000

0,000

H

 

9

64

ENGTOFT´S ALEIA - 2

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

4

96

GRÆSMARKENS PIXI - 2

Stina Seemann

Rideklubben Epona

1,000

4,000

H

 

7

66

SKOUSBOES ROXY - 2

Albine Stella Fritze

ØstSjællands Rideklub

1,000

8,000

H

Diskvalificeret

3

32

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


3 50 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 5 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

7

HEDVIGSLYST CLAIRE - 2

Maria Schmidt

Skjoldungen Rideklub, Ølstykke

1,000

0,000

H

1

13

29

ENGTOFT'S KASINO

Caroline Jensen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

14

33

KICKI DEE

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

8

36

PONY - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

16

49

ARCHIBAL

Sabrina Zimmerman Pedersen

Nyskovens Sportsrideklub

1,000

0,000

H

1

10

57

ENGTOFTS CHARLIE BROWN - 1

Cecilie Grønlund Møller

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

12

62

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

19

68

BIANCA

Line Kosiara

Greve Rideklub

1,000

0,000

H

1

5

72

ENGTOFTS SIGURD.X - 2

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

4

76

BALDUR - 2

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

11

38

TOTAL S

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

1

101

CARLO - 1

Camilla Andersen

Stevns Rideklub

1,000

0,000

H

1

2

96

GRÆSMARKENS PIXI - 2

Stina Seemann

Rideklubben Epona

1,000

0,000

H

 

15

47

LUNDEMARKSGAARDS VILD KAMILLE

Kasper Månsson

Køge Sports Rideklub

1,000

4,000

H

 

18

56

RYTTERGÅRDENS LUCAS

Mathilde De Neergaard

Rideklubben Epona

1,000

4,000

H

 

17

54

ISMO KRY 208

Laura Kildelund

Rideklubben Epona

1,000

4,000

H

 

6

45

BURBERRY - 2

Malene Petersen

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

3

100

THOR - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

7

64

ENGTOFT´S ALEIA - 2

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

1,000

12,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


4 50 cm pony/hest B0- Bareback (uden saddel) - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

28

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Herrup Jensen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

2

11

ENGTOFTS MERLYN - 1

Signe Sørensen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

4

62

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

1

69

TIKKI - 2

Helena Kristensen.

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


5 60 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

3

GAVNHOLTS CAZALL

Henrik Lidsmoes

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

1,000

0,000

H

1

14

28

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Herrup Jensen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

7

31

SOLBAKKENS VANJA - 2

Mathilde Christiansen

Fuglsangsgaard Rideklub

1,000

0,000

H

1

8

34

TOFTEGÅRDS FIE - 1

Brian Minerth

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

13

25

RED ATTACK

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

6

69

TIKKI - 2

Helena Kristensen.

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

3

72

ENGTOFTS SIGURD.X - 2

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

10

41

MULLE

Marika Grønqvist Bumbech Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

1

91

BJERGETS FOX - 3

Yasmin Emma Christensen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

11

95

PONY MAKRON

camilla møller

Himmelev Rideklub

1,000

0,000

H

1

2

99

SUNSHINE - 2

Sofie Bengtsen

Faxe Køre- & Rideforening

1,000

0,000

H

 

9

58

HIGH FIVE - 1

Sofie Rosendal Mortensen

Vallø Sportsrideklub

1,000

4,000

H

 

12

71

SIR ANTHONY

Marie Johannesen

Nyskovens Sportsrideklub

1,000

4,000

H

 

4

100

THOR - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

5

19

JULI - 2

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

1,000

12,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


6 70 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

4

SEJERØS BARON

Maria Giessing

Ukendt

1,000

0,000

H

1

12

51

DILARINA

Nadja Myron

Stevns Rideklub

1,000

0,000

H

1

13

67

MARCHEIS TONTO

Simone Dich

Haslev Køre- Og Rideforening

1,000

0,000

H

1

10

95

PONY MAKRON

camilla møller

Himmelev Rideklub

1,000

0,000

H

1

4

99

SUNSHINE - 2

Sofie Bengtsen

Faxe Køre- & Rideforening

1,000

0,000

H

 

14

3

GAVNHOLTS CAZALL

Henrik Lidsmoes

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

1,000

4,000

H

 

6

31

SOLBAKKENS VANJA - 2

Mathilde Christiansen

Fuglsangsgaard Rideklub

1,000

4,000

H

 

8

35

LYKKE - 1

Rikke Minerth

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

5

60

SKOUSBOES ROXY - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

2

23

MOUNTIN JUMPER - 2

Olivia Finnich

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

11

71

SIR ANTHONY

Marie Johannesen

Nyskovens Sportsrideklub

1,000

8,000

H

 

7

34

TOFTEGÅRDS FIE - 1

Brian Minerth

ØstSjællands Rideklub

1,000

8,000

H

 

9

58

HIGH FIVE - 1

Sofie Rosendal Mortensen

Vallø Sportsrideklub

1,000

12,000

H

 

3

94

SHIRLEY - 2

Rigmor Kristiansen

ØstSjællands Rideklub

1,000

12,000

H

Diskvalificeret

1

91

BJERGETS FOX - 3

Yasmin Emma Christensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


7 80 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

6

MAGIC BOY

Christina Thygesen

Vindinge Rideklub

1,000

0,000

H

1

6

13

ENGTOFT'S KASINO

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

5

35

LYKKE - 1

Rikke Minerth

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

9

51

DILARINA

Nadja Myron

Stevns Rideklub

1,000

0,000

H

1

10

55

NICOLINA LILLE LUNDEN

Marie-Louise Asmussen

Darupgaards Rideklub

1,000

0,000

H

1

11

59

NØRLUNDS SACHA

Laura Andra

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

1

3

92

AIRFORCE ONE - 1

Caroline Christensen

Vallø Sportsrideklub

1,000

0,000

H

1

4

93

SVANEMARK'S MILLE - 1

Rigmor Kristiansen

ØstSjællands Rideklub

1,000

0,000

H

 

7

4

SEJERØS BARON

Maria Giessing

Ukendt

1,000

4,000

H

 

2

12

STJERNE - 2

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

12

67

MARCHEIS TONTO

Simone Dich

Haslev Køre- Og Rideforening

1,000

8,000

H

 

1

60

SKOUSBOES ROXY - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

8,000

H

Diskvalificeret

13

75

WAHZEEM

cathrine madsen

Hedehusgårdens Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


8 90 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

6

MAGIC BOY

Christina Thygesen

Vindinge Rideklub

1,000

0,000

H

1

4

55

NICOLINA LILLE LUNDEN

Marie-Louise Asmussen

Darupgaards Rideklub

1,000

0,000

H

1

1

92

AIRFORCE ONE - 1

Caroline Christensen

Vallø Sportsrideklub

1,000

0,000

H

 

2

90

SVANEMARK'S MILLE - 1

Ann-Sofie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

4,000

H

 

5

59

NØRLUNDS SACHA

Laura Andra

ØstSjællands Rideklub

1,000

8,000

H

Diskvalificeret

6

75

WAHZEEM

cathrine madsen

Hedehusgårdens Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


9 100 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

1

SAIGON

Henrik Lidsmoes

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

1,000

0,000

H

 

1

90

SVANEMARK'S MILLE - 1

Ann-Sofie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

1,000

8,000

H

 

2

102

CON AIR

Maria Pihl

ØstSjællands Rideklub

1,000

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR D-stævne i spring med Jule Hold Cup 26. november
26/11/2011 - 26/11/2011


10 110 cm pony/hest B0 - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

1

SAIGON

Henrik Lidsmoes

Fuglebjerg Køre- Og Rideforening

1,000

8,000

H

 

1

102

CON AIR

Maria Pihl

ØstSjællands Rideklub

1,000

12,000

H

Top | Retur




Startnr Stævnenr Hest   Rytter Klub fejl tid fejl tid Samlet fejl Samlet tid
5 77 LUNDEMARKSGAARD SCARLET O´HARE   Fie B. Thomsen / Kaspers Lækre Damer ØstSjællands Rideklub 0 50,29 0 30,80 0 254,91
10 78 LUNDEMARKSGAARD SCARLET O´HARE   sofie özbelli / Kaspers Lækre Damer Køge Sports Rideklub 0 51,11 0 32,90    
19 47 LUNDEMARKSGAARDS VILD KAMILLE   Kasper Månsson / Kaspers Lækre Damer Køge Sports Rideklub 0 52,91 0 36,90    
15 79 LUNDEMARKSGAARDS SOL - 2   Catarina Hall / Kaspers Lækre Damer Køge Sports Rideklub 4 54,55 0 38,70    
18 45 BURBERRY - 2   Malene Petersen / Team Julerotte ØstSjællands Rideklub 0 49,98 0 30,40 4 241,11
14 27 ENGTOFTS SIGURD.X - 2   Cecilie Grønlund Møller / Team Julerotte ØstSjællands Rideklub 0 46,69 4 29,50    
9 26 LEXY   Caroline Tynell Hansen / Team Julerotte ØstSjællands Rideklub 0 53,04 0 31,50    
4 25 RED ATTACK   Alberte Anastasia Pettersson / Team Julerotte ØstSjællands Rideklub 8 56,49 4 35,90    
8 23 MOUNTIN JUMPER - 2   Olivia Finnich / Rudolfs Nissepiger ØstSjællands Rideklub 0 50,17 0 33,70 4 250,93
13 24 ROMEO´S DJARGO   Catrine Hartung Christensen / Rudolfs Nissepiger ØstSjællands Rideklub 0 54,39 0 30,90    
3 43 BELLA - 2   Marie Louise Schou Hendriksen / Rudolfs Nissepiger ØstSjællands Rideklub 4 50,57 0 31,20    
6 12 STJERNE - 2   Clara Ryom / Forever In Love ØstSjællands Rideklub 0 51,83 4 40,70 12 297,55
1 41 MULLE   Marika Grønqvist Bumbech Bøgesø / Forever In Love ØstSjællands Rideklub 0 60,00 0 38,50    
11 13 ENGTOFT'S KASINO   Isabell Hansen / Forever in Love ØstSjællands Rideklub 8 56,72 0 49,80    
16 14 ENGTOFTS PICABU - 3   Caroline Eggert Jordan / Forever In Love ØstSjællands Rideklub A          
17 22 ATHENA GRAVERBAKKE - 1   Frederikke Sommer / Engledrys ØstSjællands Rideklub 0 44,66 4 32,80 20 317,94
2 19 JULI   Clara H. Løvgreen Sidor / Engledrys ØstSjællands Rideklub 0 56,50 0 32,99    
12 21 KARLA - 2   Kie Møller / Engledrys ØstSjællands Rideklub 8 106,26 8 44,73    
7 20 ENGTOFT´S RONJA - 3   Isabell Møller / Engledrys ØstSjællands Rideklub D          

 




Startnr Stævnenr Hest Rytter Klub fejl tid fejl tid Samlet fejl Samlet tid
10 81 WITCHES TOUCH AF CHANCE Ida Mundberg Hansen/ The Cousins ØstSjællands Rideklub 0 49,10 0 0,00 0 156,13
5 80 NEON 9 - 1 annemette mundberg olsson / The Cousins ØstSjællands Rideklub 0 52,03 0 0,00    
20 83 MISS FIZZ M Mie Mundberg Hansen/ The Cousins ØstSjællands Rideklub 0 55,00 0 0,00    
15 82 Niels Vicki Mundberg Olsson/ The Cousins ØstSjællands Rideklub 0 55,70 0 0,00    
2 15 Bailey Amalie Nielsen / Smølferne ØstSjællands Rideklub 0 48,20 0 30,40 8 311,50
12 17 LEGOLAS ENGHAVEN Kia Wallin/ Smølferne ØstSjællands Rideklub 0 109,20 0 33,50    
17 18 BALLYADAMS SPRING LADY - 1 Mette Teglers/ Smølferne ØstSjællands Rideklub 4 53,90 4 36,30    
7 16 NALA - 1 Cecilie Nielsen/ Smølferne ØstSjællands Rideklub 4 105,40 0 26,30    
11 44 ENGTOFTS MOUNTAIN JUMPER - 2 Julie Gothenburg/ Snefnugne ØstSjællands Rideklub 0 52,40 4 35,00 12 212,20
6 9 SALT AND PEPPER - 2 Neel Bernhoff/ Snefnugne ØstSjællands Rideklub 4 55,60 0 33,50    
1 8 SKOUBOUS CANDY FLOSS - 2 Christina Dahl / Snefnugne ØstSjællands Rideklub 4 101,60 0 32,00    
16 11 ENGTOFTS MERLYN - 1 Signe Sørensen / Snefnugne ØstSjællands Rideklub U          
14 88 COCUS - 2 Stella Tommerup/ Darks Nissepiger Darupgaards Rideklub 4 47,40 0 0,00 16 103,29
4 74 FUN Camilla Frederiksen / Darks Nissepiger Darupgaards Rideklub 4 55,89 0 0,00    
19 89 KONG FU - 1 Sara Jørgensen/ Darks Nissepiger Darupgaards Rideklub 8 102,80 0 0,00    
9 73 BLUE SILVER MOON - 2 Pernille Rasmussen/ Darks Nissepiger Darupgaards Rideklub 24 111,30 0 0,00    
13 86 MAJA - 1 Liv Bertelsen/ Team Badering Algestrup Sportsrideklub 4 40,20 0 0,00 20 152,19
3 85 VICTOR REE julie kirk / Team Badering Algestrup Sportsrideklub 8 47,99 0 0,00    
18 87 SCI FI Lea Thorsen/ Team Badering Algestrup Sportsrideklub 8 104,20 0 0,00    
8 50 COMETT Signe Olsen/ Team Badering Farsø Rideklub D

 

 

Resultater for D-Stævnet d. 16.-18. September 2011

Resultater Fredag

 
Resultater
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævnesystem - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


Klasseoversigt
1.LD CUP-B (Travprogram)- HEST & PONY - A
2.LD CUP-B (Travprogram) - RIDESKOLENS KLUBMESTERSKAB 2011 - HEST & PONY - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


1 LD CUP-B (Travprogram)- HEST & PONY - A
start nr. 1-6 LD1, start nr. 7-12 LD2

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Lotte Dahlin

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

26

Engtofts Leslie - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,00
1

 

 

70

70,000

1

8

100

Bella Donna.x

Henriette Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,00
1

 

 

70

70,000

1

3

77

Bella Donna

Henriette Jensen

Strøby Rideklub

 

 

67,33
3

 

 

67

67,330

3

7

63

Stormosens Pernille

Jessica Andreasen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,11
4

 

 

66

66,110

 

12

58

Engtofts Mistery

Sascha Dysted Frandsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,44
5

 

 

64

64,440

 

6

17

Soldals Europa Atlantis - 2

Sidse Brade Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,00
6

 

 

64

64,000

 

5

57

Pony - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
7

 

 

63

63,330

 

1

36

Engtofts Mille - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,33
8

 

 

61

61,330

 

9

16

Ismo Kry 208

Stina Seemann

Rideklubben Epona

 

 

58,89
9

 

 

59

58,890

 

10

15

Nahla - 1

Laura Kildelund

Rideklubben Epona

 

 

54,44
10

 

 

54

54,440

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


2 LD CUP-B (Travprogram) - RIDESKOLENS KLUBMESTERSKAB 2011 - HEST & PONY - A
start nr. 1-7 LD1, start nr. 8-9 LD2

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Lotte Dahlin

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

43

Skousboes Roxy - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,67
1

 

 

69

68,670

1

9

58

Engtofts Mistery

Sascha Dysted Frandsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,22
2

 

 

67

67,220

2

2

26

Engtofts Leslie - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,67
3

 

 

67

66,670

3

5

36

Engtofts Mille - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,33
4

 

 

65

65,330

 

6

41

Engtofts Mountain Jumper - 2

Celine Graulund

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,33
4

 

 

65

65,330

 

8

73

Stjerne

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
6

 

 

65

65,000

 

4

30

Skousboes Roxy - 2

Albine Stella Fritze

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,67
7

 

 

63

62,670

 

3

34

Engtoft´s Aleia - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,67
8

 

 

61

60,670

 

7

54

Skousboes Roxy - 2

Rebecca Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,67
8

 

 

61

60,670

 
Top | Retur


                   
 
 
 
 
 
 

Resultater Lørdag

 
Resultater
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævnesystem - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


Klasseoversigt
3.LC1-B Pony - A
4.LC3-B Pony - A
7.Opvarmningsklasse Pony - A
8.PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 - A
8.PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 - B
10.LC1-A Hest - A
11.LC3-A Hest - A
12.LB CUP-A Heste - A
14.Opvarmningsklasse - Hest - A
15.HESTE CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 - A
16.LA CUP-A Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


3 LC1-B Pony - A

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

93

Lundemarksgaard Copyright - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

163,00
1

 

 

163

67,917

1

6

19

Nyholms Mr. Capitol - 1

Julie Nyholm Østergård

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

160,00
2

 

 

160

66,667

2

9

4

Aphrodite Van't Tempelshof - 1

Laura Sheye Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

150,00
3

 

 

150

62,500

 

3

35

Sunshine - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

150,00
3

 

 

150

62,500

 

2

89

Burberry - 2

Malene Cecilie Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

150,00
3

 

 

150

62,500

 

8

39

Juli - 2

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

147,00
6

 

 

147

61,250

 

5

57

Pony - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

129,00
7

 

 

129

53,750

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


4 LC3-B Pony - A

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

93

Lundemarksgaard Copyright - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

166,00
1

 

 

166

69,167

1

2

19

Nyholms Mr. Capitol - 1

Julie Nyholm Østergård

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

157,00
2

 

 

157

65,417

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


7 Opvarmningsklasse Pony - A
start nr. 1-2 LD2, start nr. 3 LC1

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

45

Baldur - 2

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,83
1

 

 

66

65,830

1

1

5

Låddenhøjs Swing Boy - 2

Sofia Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,44
2

 

 

64

64,440

 

2

60

Athena - 1

Frederikke Sommer

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,67
3

 

 

62

61,670

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


8 PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 - A
start nr. 1-6 LC1, 7 LC2, 8 LC3, 9 LA1

 

Antal plac.: 3  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

45

Baldur - 2

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,18
1

 

 

68

68,180

1

1

85

Lucky Star - 2

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,92
2

 

 

68

67,920

2

9

3

Søndermarkens Bella - 2

Marie Louise Hendriksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,59
3

 

 

68

67,590

3

3

35

Sunshine - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,50
4

 

 

68

67,500

 

2

89

Burberry - 2

Malene Cecilie Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,08
5

 

 

67

67,080

 

4

1

Kærgaardens Beethoven - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,67
6

 

 

67

66,670

 

5

39

Juli - 2

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,08
7

 

 

62

62,080

 

6

5

Låddenhøjs Swing Boy - 2

Sofia Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
8

 

 

60

60,000

 

8

50

Skouboe Candyfloss - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,83
9

 

 

56

55,830

 

-1

57

Pony - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

52,08
10

 

 

52

52,080

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


8 PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 - B
start nr. 1-6 LC1, start nr. 7-9 LA1

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

42

Lundemarksgårds Saga - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,17
1

 

 

69

69,170

1

4

79

Barnabus - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,17
1

 

 

69

69,170

1

1

106

Canisha Jolie Margrethelyst - 1

Mie Mundberg Hansen

Østsjællands Rideklub

 

 

66,25
3

 

 

66

66,250

 

8

76

Broholm´s Lexy - 1

Caroline Tynell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,83
4

 

 

65

64,830

 

2

4

Aphrodite Van't Tempelshof - 1

Laura Sheye Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,67
5

 

 

62

61,670

 

5

60

Athena - 1

Frederikke Sommer

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,75
6

 

 

59

58,750

 

7

6

Nala - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

54,83
7

 

 

55

54,830

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


10 LC1-A Hest - A

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Angelique Holm

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

86

Lando

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

160,00
1

 

 

160

66,667

1

3

64

Bella

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

154,00
2

 

 

154

64,167

 

1

94

Hemme's Kashmir

Sidse Hemmingsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

148,00
3

 

 

148

61,667

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


11 LC3-A Hest - A

 

Antal plac.: 0  
Dotering:  

 

Dommere: C: Angelique Holm

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

86

Lando

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

162,00
1

 

 

162

67,500

1

6

9

Gavnholts Pipi

Charlotte Wedel

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

154,00
2

 

 

154

64,167

 

4

64

Bella

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

153,00
3

 

 

153

63,750

 

1

8

Larique

Hanne Schou

Roskilde Rideklub

 

 

146,00
4

 

 

146

60,833

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


12 LB CUP-A Heste - A
start nr. 1 LB1, start nr. 2 LB3

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Angelique Holm

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

10

Ursin Fjordlyst.x - 1

Claudia Nielsen

Odsherreds Rideklub

 

 

64,62
1

 

 

65

64,620

1

1

97

Ursin Fjordlyst - 1

Claudia Nielsen

Odsherreds Rideklub

 

 

61,48
2

 

 

61

61,480

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


14 Opvarmningsklasse - Hest - A
start nr. 1 LD2, start nr. 2 LC1, start nr. 3 LA1

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Angelique Holm

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

78

Amigor

Mille Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,11
1

 

 

66

66,110

1

3

11

Cashmir Damgård - 1

Maria Juul Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,85
2

 

 

64

63,850

 

2

62

Stormosens Pernille

Cindy Andreasen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,42
3

 

 

60

60,420

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


15 HESTE CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 - A
Start nr. 1-2 LC1, 3 LC3, 4 LA2, 5 MB1

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Angelique Holm

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

78

Amigor

Mille Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,42
1

 

 

65

65,420

1

5

12

Deep Ocean

Pernille Bredil

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,32
2

 

 

64

64,320

2

4

11

Cashmir Damgård - 1

Maria Juul Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,76
3

 

 

63

62,760

 

3

27

Engtoft'S Kasino

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,08
4

 

 

62

62,080

 

2

62

Stormosens Pernille

Cindy Andreasen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,42
5

 

 

60

60,420

 
Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


16 LA CUP-A Hest - A
start nr. 1-2 LA1, 3 LA2

 

Antal plac.: 1  
Dotering:  

 

Dommere: C: Angelique Holm

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

14

'Uno' Davina

Bente Madsen

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

66,21
1

 

 

66

66,210

1

1

99

Chritch

Simone Hellebek Helkan

Køge Sports Rideklub

 

 

61,92
2

 

 

62

61,920

 

2

13

Tanholms Bugatti

Cecilie Rendsborg

Karlslunde Rideklub

 

 

57,31
3

 

 

57

57,310

 
Top | Retur


                   
 
 

Resultater Søndag

 

 

Resultater
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævnesystem - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


Klasseoversigt
17.Bom-klasse Pony/Hest B0 (trækker er tilladt) - A
18.40 cm Pony/Hest B0 - A
19.50 cm Pony/Hest B0 - A
20.PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 B12 - A
20.PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 B12 - B
21.LD - Pony B3 - A
22.LC2** Pony - A
23.LB2** Pony - A
24.LA2** Pony - A
25.60 cm Pony/Hest - A
26.70 cm Pony/Hest - A
27.80 cm Pony/Hest - A
28.Heste Cup - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


17 Bom-klasse Pony/Hest B0 (trækker er tilladt) - A

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

36

Engtofts Mille - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

55,30

0,00

H

1

5

62

Stormosens Pernille

Cindy Andreasen

ØstSjællands Rideklub

55,90

0,00

H

1

7

72

Bayla - 1

Valdemar Broholm

Køge Sports Rideklub

57,30

0,00

H

1

8

88

engtoft mr butterfly.x - 3

Josefine Most

ØstSjællands Rideklub

58,70

0,00

H

1

1

87

Engtoft´s Mr. Butterfly - 3

Josefine Most

ØstSjællands Rideklub

68,60

0,00

H

 

4

57

Pony - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

41,60

4,00

H

 

6

71

Grunk - 3

Caroline Østergaard

KØR

84,80

4,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


18 40 cm Pony/Hest B0 - A

 

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

12

33

Engtoft's Picabou - 3

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

48,70

0,00

H

1

7

60

Athena - 1

Frederikke Sommer

ØstSjællands Rideklub

49,60

0,00

H

1

1

82

Engtoft's Picabou - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

53,00

0,00

H

1

9

21

George - 3

Frederik Kronholm Sørensen

Stevns Rideklub

55,20

0,00

H

1

2

62

Stormosens Pernille

Cindy Andreasen

ØstSjællands Rideklub

59,90

0,00

H

1

10

71

Grunk - 3

Caroline Østergaard

KØR

79,10

0,00

H

 

6

57

Pony - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

47,60

4,00

H

 

13

63

Stormosens Pernille

Jessica Andreasen

ØstSjællands Rideklub

51,50

4,00

H

 

8

70

Engtoft´s Aleia - 2

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

60,80

4,00

H

Diskvalificeret

3

30

Skousboes Roxy - 2

Albine Stella Fritze

ØstSjællands Rideklub

   

H

Diskvalificeret

11

72

Bayla - 1

Valdemar Broholm

Køge Sports Rideklub

   

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


19 50 cm Pony/Hest B0 - A

 

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

40

Engtofts Sigurd.x - 2

Cecilie Grønlund Møller

ØstSjællands Rideklub

42,00

0,00

H

1

14

20

Bilsbæks Rosina - 1

Caroline Suhr

Midtsjællands Rideklub

43,70

0,00

H

1

9

66

Svanemark's Mille - 1

Ann-Sofie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

44,40

0,00

H

1

11

1

Kærgaardens Beethoven - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

45,30

0,00

H

1

6

39

Juli - 2

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

50,10

0,00

H

1

12

33

Engtoft's Picabou - 3

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

50,80

0,00

H

1

8

63

Stormosens Pernille

Jessica Andreasen

ØstSjællands Rideklub

50,80

0,00

H

1

4

46

Engtofts Mountain Jumper - 2

Olivia Finnich

ØstSjællands Rideklub

53,20

0,00

H

1

15

21

George - 3

Frederik Kronholm Sørensen

Stevns Rideklub

54,10

0,00

H

1

5

51

Salt and Pepper - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

54,50

0,00

H

 

7

54

Skousboes Roxy - 2

Rebecca Poulsen

ØstSjællands Rideklub

59,30

4,00

H

 

10

70

Engtoft´s Aleia - 2

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

84,40

4,00

H

 

2

89

Burberry - 2

Malene Cecilie Pedersen

ØstSjællands Rideklub

54,40

8,00

H

 

1

95

Tikki - 2

Helena Kristensen.

ØstSjællands Rideklub

70,00

12,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


20 PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 B12 - A
start nr. 1-9 LD, start nr. 10-13 LC, 14 LB

 

Antal plac.: 4 Metode: B12
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

38

Karla - 2

Kie Møller

ØstSjællands Rideklub

42,10

0,00

H

           

41,10

0,00

H2

           

26,67

0,00

1

2

10

50

Skouboe Candyfloss - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

47,00

0,00

H

           

45,60

0,00

H2

           

27,13

0,00

1

3

5

89

Burberry - 2

Malene Cecilie Pedersen

ØstSjællands Rideklub

42,90

0,00

H

           

41,10

0,00

H2

           

30,15

0,00

1

4

9

35

Sunshine - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

51,50

0,00

H

           

49,10

0,00

H2

           

30,63

0,00

1

 

12

44

Engtofts Mountain Jumper - 2

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

46,40

0,00

H

           

48,60

0,00

H2

           

30,70

0,00

1

 

2

95

Tikki - 2

Helena Kristensen.

ØstSjællands Rideklub

40,20

0,00

H

           

41,00

0,00

H2

           

30,87

0,00

1

 

6

51

Salt and Pepper - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

44,10

0,00

H

           

43,80

0,00

H2

           

31,00

0,00

1

 

8

39

Juli - 2

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

43,00

0,00

H

           

44,80

0,00

H2

           

33,50

0,00

1

 

1

40

Engtofts Sigurd.x - 2

Cecilie Grønlund Møller

ØstSjællands Rideklub

47,00

0,00

H

           

48,40

0,00

H2

           

53,90

6,00

1

 

11

2

Lucky Star - 2

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

45,30

0,00

H

           

45,80

0,00

H2

           

51,82

8,00

1

 

7

1

Kærgaardens Beethoven - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

39,20

0,00

H

           

38,60

4,00

H2

 

13

75

Nørlunds Sacha - 2

Laura Andreá

ØstSjællands Rideklub

53,10

8,00

H

           

38,60

0,00

H2

 

14

43

Skousboes Roxy - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

50,60

4,00

H

           

47,00

8,00

H2

 

4

69

Shirley - 2

Rigmor Kristiansen

ØstSjællands Rideklub

60,90

13,00

H

           

42,00

0,00

H2

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


20 PONY CUP - ØSR KLUBMESTERSKAB 2011 B12 - B
start nr. 1-5 LD, start nr. 6 LC, 7-8 LB

 

Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

31

Engtofts Merlyn - 1

Signe Sørensen

ØstSjællands Rideklub

39,98

0,00

H

           

38,33

0,00

H2

           

25,57

0,00

1

2

4

37

Bubble Gum 8 - 1

Isabell Møller

ØstSjællands Rideklub

38,53

0,00

H

           

36,94

0,00

H2

           

25,80

0,00

1

 

5

66

Svanemark's Mille - 1

Ann-Sofie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

38,33

0,00

H

           

38,27

0,00

H2

           

31,20

4,00

1

 

8

79

Barnabus - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

44,01

0,00

H

           

40,67

0,00

H2

           

31,06

12,00

1

 

7

6

Nala - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

42,15

0,00

H

           

37,88

4,00

H2

 

1

84

Ballyadams Spring Lady - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

43,88

0,00

H

           

43,24

4,00

H2

 

6

83

Bailey - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

41,09

8,00

H

           

38,36

0,00

H2

 

2

42

Lundemarksgårds Saga - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

60,49

5,00

H

           

43,77

4,00

H2

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


21 LD - Pony B3 - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

42

Lundemarksgårds Saga - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

43,60

0,00

H

           

33,02

0,00

1

 

1

22

Le Bon - 3

Thea Andersen

Rideklubben Epona

47,80

0,00

H

           

61,23

7,00

1

 

3

81

Jolanda - 1

Amanda Dietrich

Himmelev Rideklub

55,57

13,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


22 LC2** Pony - A

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

91

Airforce One - 1

Malou Christensen

Vallø Sportsrideklub

39,08

0,00

H

           

25,12

0,00

1

2

1

90

Bjergets Fox - 3

Yasmin Emma Christensen

Vallø Sportsrideklub

41,76

0,00

H

           

27,74

0,00

1

 

4

49

Sandie Ladager - 2

Caroline Danneskiold Lassen

Fakse Køre- & Rideforening

43,52

0,00

H

           

29,39

0,00

1

 

2

22

Le Bon - 3

Thea Andersen

Rideklubben Epona

47,36

0,00

H

           

34,49

0,00

1

 

0

81

Jolanda - 1

Amanda Dietrich

Himmelev Rideklub

37,00

4,00

H

 

3

48

Santo - 2

Caroline Danneskiold Lassen

Fakse Køre- & Rideforening

74,30

17,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


23 LB2** Pony - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

24

Tinker Bell - 2

Freja Pedersen

Fuglsangsgaard Rideklub

46,18

0,00

H

           

30,51

0,00

1

 

4

23

Free Lee - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

45,67

0,00

H

           

30,25

4,00

1

 

1

90

Bjergets Fox - 3

Yasmin Emma Christensen

Vallø Sportsrideklub

40,45

0,00

H

           

43,80

4,00

1

 

3

91

Airforce One - 1

Malou Christensen

Vallø Sportsrideklub

54,09

4,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


24 LA2** Pony - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

79

Barnabus - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

41,36

4,00

H

 

3

23

Free Lee - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

42,51

4,00

H

 

1

75

Nørlunds Sacha - 2

Laura Andreá

ØstSjællands Rideklub

51,77

8,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


25 60 cm Pony/Hest - A

 

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

107

Græsmarkens Major - 1

Julie Nyholm Østergaard

Fakse Køre- & Rideforening

36,59

0,00

H

1

-1

109

Blitzz - 2

Simone Dich

ØstSjællands Rideklub

40,70

0,00

H

1

0

47

Lykke - 1

Rikke Minerth

ØstSjællands Rideklub

41,24

0,00

H

1

6

32

Lucas - 2

Benedicte Askjær Birketoft Knudsen

Strøby Rideklub

44,31

0,00

H

1

4

15

Nahla - 1

Laura Kildelund

Rideklubben Epona

48,12

0,00

H

1

7

65

Marchesi Tonto - 1

Simone Dich

ØstSjællands Rideklub

48,39

0,00

H

 

2

101

Symfoni

Mette Dyrbye

Hedehusgårdens Rideklub

45,29

4,00

H

 

1

105

Ismo Kry 208

Stina Seemann

Rideklubben Epona

57,36

4,00

H

 

8

67

Tequila

Maria Stig Sørensen

Køge Sports Rideklub

106,30

7,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


26 70 cm Pony/Hest - A

 

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

32

Lucas - 2

Benedicte Askjær Birketoft Knudsen

Strøby Rideklub

47,01

0,00

H

1

4

47

Lykke - 1

Rikke Minerth

ØstSjællands Rideklub

47,85

0,00

H

1

8

73

Stjerne

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

48,71

0,00

H

1

-2

109

Blitzz - 2

Simone Dich

ØstSjællands Rideklub

50,84

0,00

H

1

3

101

Symfoni

Mette Dyrbye

Hedehusgårdens Rideklub

53,84

0,00

H

 

-1

107

Græsmarkens Major - 1

Julie Nyholm Østergaard

Fakse Køre- & Rideforening

32,83

4,00

H

 

6

65

Marchesi Tonto - 1

Simone Dich

ØstSjællands Rideklub

57,42

4,00

H

 

7

67

Tequila

Maria Stig Sørensen

Køge Sports Rideklub

61,45

4,00

H

Udgået

5

7

Jollys Sunrise

camilla christensen

Fakse Køre- & Rideforening

   

H

Udgået

1

15

Nahla - 1

Laura Kildelund

Rideklubben Epona

   

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


27 80 cm Pony/Hest - A

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

98

Nielson

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

48,22

0,00

H

1

1

108

Legolas Enghaven

Kia Wallin

ØstSjællands Rideklub

56,58

0,00

H

 

7

78

Amigor

Mille Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

44,43

4,00

H

 

5

7

Jollys Sunrise

camilla christensen

Fakse Køre- & Rideforening

47,11

4,00

H

 

3

102

Coniar

Marie Louise Pihl

ØstSjællands Rideklub

52,54

4,00

H

 

-1

31

Engtofts Merlyn - 1

Signe Sørensen

ØstSjællands Rideklub

52,62

4,00

H

 

0

96

Zyko Soya

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

59,67

8,00

H

 

2

43

Skousboes Roxy - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

66,39

9,00

H

Top | Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR udv. D-stævne i dressur og spring med klubmesterskaber 17-18. september
16/09/2011 - 18/09/2011


28 Heste Cup - A
Start nr. 1-6 LD, 7 LC, 8 LB

 

Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  

 

Dommere: C: Susan Holst

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

78

Amigor

Mille Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

41,43

0,00

H

           

43,54

0,00

H2

           

35,21

0,00

1

2

4

27

Engtoft'S Kasino

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

47,67

0,00

H

           

50,14

0,00

H2

           

60,28

12,00

1

 

2

98

Nielson

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

42,59

0,00

H

           

39,14

4,00

H2

 

8

104

Silvia'S Survivor

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

62,99

7,00

H

           

48,38

0,00

H2

 

1

108

Legolas Enghaven

Kia Wallin

ØstSjællands Rideklub

50,59

0,00

H

           

63,41

11,00

H2

 

5

73

Stjerne

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

44,85

4,00

H

           

45,13

8,00

H2

 

7

102

Coniar

Marie Louise Pihl

ØstSjællands Rideklub

46,72

8,00

H

           

45,18

12,00

H2

Udgået

3

96

Zyko Soya

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur
 

                   

Resultater for C-Stævnet den 11-12 juni 2011

 

Resultater kan ses på Infosport.

 

Resultater fra C+D-stævnet 25-27. februar - dressur

Resultater
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


Klasseoversigt
1.D-klasse: St.nr. 1-15: LD-1, St.nr. 16-26: LD2, Pony/Hest - A
2.D-klasse:St.nr. 1-10: LC-1, 11-13: LC-2, 14-25: LC-3 - A
3.Team Lodberg Cup: St.nr: 1-18 LB-1, St.nr: 19-23: LA-1 - A
4.Ridershops LA1-B - Ponyer - A
5.Team Lodbergs LA2-B - Ponyer - A
6.LA4-B - Ponyer - A
7.LA6-A - Ponyer - A
8.PRI-A - Ponyer - A
9.D-klasse:St.nr.1-8 LC-1, St.nr.9-13: LC-2 St.nr. 14-22:LC-3 - A
10.Team Lodberg Cup: St.nr. 1-9: LB-1,St.nr. 10-16 LA-1 - A
11.Ridershops LA1-A - Heste - A
12.Team Lodbergs LA2-A - Heste - A
13.PRO-HEST- LA4-A Heste - A
14.LA6-A Heste - A
15.MB0-A Heste - A
16.MB1-A Heste - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


1 D-klasse: St.nr. 1-15: LD-1, St.nr. 16-26: LD2, Pony/Hest - A
D-klasse:LD1-B, LD2-B

 

Antal plac.: 6  
Dotering:  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

98

Lille Rico

Camilla Arp-Christensen

Rideklubben Vestervang

 

 

67,33
1

 

 

67

67,3

1

10

87

Engtofts Leslie

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,67
2

 

 

63

62,7

2

5

128

U-Peter - 2

Neel Bernhof

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,00
3

 

 

62

62,0

3

21

94

Sunshine - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,11
4

 

 

61

61,1

4

15

137

Westergårdens Machsherif

Mette Sevel

Vallø Sportsrideklub

 

 

60,00
5

 

 

60

60,0

5

1

150

Engtofts Mille - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
5

 

 

60

60,0

5

2

102

Engtofts Mountain Jumper - 1

Isabell Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,33
7

 

 

59

59,3

 

3

103

Pony - 2

Kie Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,33
7

 

 

59

59,3

 

6

131

Engtofts Sigurd.x - 2

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,67
9

 

 

59

58,7

 

24

130

Forza Maldini

Mille Jørgensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,33
10

 

 

58

58,3

 

9

140

Athena Graverbakke - 1

Frederikke Sommer

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,00
11

 

 

58

58,0

 

23

128

U-Peter - 2

Neel Bernhof

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,78
12

 

 

58

57,8

 

12

90

Kærgaardens Beethoven

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,33
13

 

 

57

57,3

 

14

149

Roxy - 1

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,33
13

 

 

57

57,3

 

16

149

Roxy - 1

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,22
15

 

 

57

57,2

 

8

136

Roxy - 1

Albine Stella Fritze

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,67
16

 

 

57

56,7

 

18

90

Kærgaardens Beethoven

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,11
17

 

 

56

56,1

 

20

93

Barnabus - 1

Lise Hansson

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,11
17

 

 

56

56,1

 

25

132

Engtofts Merlyn - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,11
17

 

 

56

56,1

 

19

137

Westergårdens Machsherif

Mette Sevel

Vallø Sportsrideklub

 

 

56,11
17

 

 

56

56,1

 

13

97

Nørlunds Kentucky - 1

Camilla Arp-Christensen

Rideklubben Vestervang

 

 

56,00
21

 

 

56

56,0

 

7

132

Engtofts Merlyn - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,00
21

 

 

56

56,0

 

22

97

Nørlunds Kentucky - 1

Camilla Arp-Christensen

Rideklubben Vestervang

 

 

55,00
23

 

 

55

55,0

 

26

140

Athena Graverbakke - 1

Frederikke Sommer

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


2 D-klasse:St.nr. 1-10: LC-1, 11-13: LC-2, 14-25: LC-3 - A
D-klasse:LC1-B, LC2-B, LC3-B

 

Antal plac.: 6  
Dotering:  

 

Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

15

133

Hestemøllegårds Batman

Sigrid Magnussen

Hvalsø Rideklub

 

 

71,67
1

 

 

72

71,7

1

18

135

Karimh - 1

Celina Falk

Rytterforeningen Hviid

 

 

71,67
1

 

 

72

71,7

1

20

144

Sunlight - 1

Celine Silfen

Darupgaards Rideklub

 

 

69,17
3

 

 

69

69,2

3

5

108

Baldur - 2

Mille Brødsgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

67,92
4

 

 

68

67,9

4

6

109

Brookwater Paramount - 3

Sara Aagaard Hyrm

Fladså-Rideklub

 

 

67,92
4

 

 

68

67,9

4

9

143

Tango - 1

Celine Silfen

Darupgaards Rideklub

 

 

67,92
4

 

 

68

67,9

4

16

104

Lucky Star - 2

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,25
7

 

 

66

66,3

 

7

116

Lundemarksgaards Sol - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

65,42
8

 

 

65

65,4

 

14

151

Ballyadams Spring Lady - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,58
9

 

 

65

64,6

 

24

105

Litle Miss Milton - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
10

 

 

64

64,2

 

17

108

Baldur - 2

Mille Brødsgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

62,50
11

 

 

63

62,5

 

19

141

Hovgaards Dress Lady SDH334 - 1

Julie Christensen

Karlslunde Rideklub

 

 

62,50
11

 

 

63

62,5

 

1

151

Ballyadams Spring Lady - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,67
13

 

 

62

61,7

 

4

106

Skousboe Candyfloss - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,25
14

 

 

61

61,3

 

23

10

Nala - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,42
15

 

 

60

60,4

 

21

95

Juli

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
16

 

 

60

60,0

 

3

95

Juli

Clara H. Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,75
17

 

 

59

58,8

 

22

106

Skousboe Candyfloss - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,75
17

 

 

59

58,8

 

11

109

Brookwater Paramount - 3

Sara Aagaard Hyrm

Fladså-Rideklub

 

 

57,73
19

 

 

58

57,7

 

10

94

Sunshine - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,08
20

 

 

57

57,1

 

2

93

Barnabus - 1

Lise Hansson

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,00
21

 

 

55

55,0

 

8

118

Engtofts Merlyn - 1

Sacha Dysted Frandsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

52,08
22

 

 

52

52,1

 

12

118

Engtofts Merlyn - 1

Sacha Dysted Frandsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

48,18
23

 

 

48

48,2

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


3 Team Lodberg Cup: St.nr: 1-18 LB-1, St.nr: 19-23: LA-1 - A
D-klasse, Cup:LB1-B/LA1-B

 

Antal plac.: 6  
Dotering: 500  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

Sponsor: Team Lodberg
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

110

Møllegaards Showman - 3

Sandra Hyrm

Fladså-Rideklub

 

 

69,64
1

 

 

70

69,6

1

16

9

Dream Step - 2

Natalie Hering

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

69,29
2

 

 

69

69,3

2

21

110

Møllegaards Showman - 3

Sandra Hyrm

Fladså-Rideklub

 

 

67,93
3

 

 

68

67,9

3

5

133

Hestemøllegårds Batman

Sigrid Magnussen

Hvalsø Rideklub

 

 

64,64
4

 

 

65

64,6

4

13

14

Trixi - 3

Josefine Folman Bach

Rideklubben Falken

 

 

64,48
5

 

 

64

64,5

5

15

15

Campino - 1

Laura Guldbjerg

Sakskøbing Rideklub

 

 

64,29
6

 

 

64

64,3

6

12

7

Caroma'S Bill - 2

Sophie Andersen

Hvalsø Rideklub

 

 

63,57
7

 

 

64

63,6

 

14

12

Strøgårdens Pocahontas - 3

Matilde Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

62,86
8

 

 

63

62,9

 

11

105

Litle Miss Milton - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,86
8

 

 

63

62,9

 

7

135

Karimh - 1

Celina Falk

Rytterforeningen Hviid

 

 

62,50
10

 

 

63

62,5

 

23

16

Winston - 1

Trine Fisker

Sakskøbing Rideklub

 

 

62,07
11

 

 

62

62,1

 

1

70

Camelot Damgård - 1

Mette Rise Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

61,79
12

 

 

62

61,8

 

6

134

Painted Beauty - 2

Mette Emilie Cedervall

Nyskovens Sportsrideklub

 

 

61,43
13

 

 

61

61,4

 

19

8

Søndermarkens Bella - 2

Marie Louise Henriksen

Kongelundens Rideklub

 

 

61,38
14

 

 

61

61,4

 

3

96

lexy - 1

Caroline Tynell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
15

 

 

60

60,0

 

17

17

Rubin - 1

Rikke Fisker

Sakskøbing Rideklub

 

 

59,64
16

 

 

60

59,6

 

2

104

Lucky Star - 2

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,64
16

 

 

60

59,6

 

9

144

Sunlight - 1

Celine Silfen

Darupgaards Rideklub

 

 

59,29
18

 

 

59

59,3

 

20

96

lexy - 1

Caroline Tynell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,93
19

 

 

58

57,9

 

22

111

Buster - 2

Simone Dich

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

57,59
20

 

 

58

57,6

 

18

10

Nala - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

54,64
21

 

 

55

54,6

 

10

145

Lyngvejens Kenzo - 2

Kathrine Agergaard

Midtsjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


4 Ridershops LA1-B - Ponyer - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

Sponsor: Ridersshop
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

9

Dream Step - 2

Natalie Hering

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

201,00
1

 

 

201

69,3

1

5

15

Campino - 1

Laura Guldbjerg

Sakskøbing Rideklub

 

 

185,00
2

 

 

185

63,8

2

6

12

Strøgårdens Pocahontas - 3

Matilde Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

182,00
3

 

 

182

62,8

3

1

7

Caroma'S Bill - 2

Sophie Andersen

Hvalsø Rideklub

 

 

180,00
4

 

 

180

62,1

 

3

8

Søndermarkens Bella - 2

Marie Louise Henriksen

Kongelundens Rideklub

 

 

179,00
5

 

 

179

61,7

 

8

71

Firfod Fielfraz - 1

Emilie Jensen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

175,00
6

 

 

175

60,3

 

2

69

Spotty Cassiopeia - 3

Antonie Lauritzen Mølgaard

Sportsrideklubben Petersborg

 

 

174,00
7

 

 

174

60,0

 

11

68

Vrc'S Tito - 2

Antonie Lauritzen Mølgaard

Sportsrideklubben Petersborg

 

 

173,00
8

 

 

173

59,7

 

10

16

Winston - 1

Trine Fisker

Sakskøbing Rideklub

 

 

171,00
9

 

 

171

59,0

 

9

14

Trixi - 3

Josefine Folman Bach

Rideklubben Falken

 

 

169,00
10

 

 

169

58,3

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


5 Team Lodbergs LA2-B - Ponyer - A

 

Antal plac.: 2  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

Sponsor: Team Lodberg
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

66

Højgårds Boli - 2

Katrine Groot

Sportsrideklubben Petersborg

 

 

223,00
1

 

 

223

69,7

1

2

63

Rønnely'S Chiquita - 2

Maria Mortensen

Midtsjællands Rideklub

 

 

210,00
2

 

 

210

65,6

2

4

64

Artos - 1

Annika Løvmose Holm

Odsherreds Rideklub

 

 

208,00
3

 

 

208

65,0

 

3

113

Swing King - 1

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

203,00
4

 

 

203

63,4

 

5

67

Korreborg'S Hero - 3

Sofie F. B. Sørensen

Sportsrideklubben

 

 

199,00
5

 

 

199

62,2

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


6 LA4-B - Ponyer - A

 

Antal plac.: 2  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Evan Back Jørgensen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

66

Højgårds Boli - 2

Katrine Groot

Sportsrideklubben Petersborg

 

 

223,00
1

 

 

223

69,7

1

4

63

Rønnely'S Chiquita - 2

Maria Mortensen

Midtsjællands Rideklub

 

 

216,00
2

 

 

216

67,5

2

6

64

Artos - 1

Annika Løvmose Holm

Odsherreds Rideklub

 

 

216,00
2

 

 

216

67,5

2

2

113

Swing King - 1

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

213,00
4

 

 

213

66,6

 

7

82

Lyngvejens Favorit - 3

Emilie Bryde Thrane

Midtsjællands Rideklub

 

 

212,00
5

 

 

212

66,3

 

5

81

Lilleprins - 1

Emma Dueholm

Horns Herreds Rideklub

 

 

198,00
6

 

 

198

61,9

 

8

67

Korreborg'S Hero - 3

Sofie F. B. Sørensen

Sportsrideklubben

 

 

190,00
7

 

 

190

59,4

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


7 LA6-A - Ponyer - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Evan Back Jørgensen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

75

Lucas - 1

Nana Gajhede

Sportsrideklubben

 

 

263,00
1

 

 

263

69,2

1

1

77

Heifi Søblink - 1

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

255,00
2

 

 

255

67,1

2

8

18

Speyksbosch Honneur - 1

Henriette Reher

Nordsjællands Sportsrideklub

 

 

250,00
3

 

 

250

65,8

3

5

79

Bjerregårds Mozart - 1

Cecilie Poulsen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

 

 

248,00
4

 

 

248

65,3

 

7

78

Vanja 2 - 1

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

244,00
5

 

 

244

64,2

 

3

73

Røgild'S Nikos - 1

Mathilde Koefoed-Nielsen

Slagelse Rideklub

 

 

243,00
6

 

 

243

63,9

 

2

72

Øxenborg's Papagena - 2

Helene Koefoed-Nielsen

Slagelse Rideklub

 

 

241,00
7

 

 

241

63,4

 

4

76

Zaron - 1

Klara Meyer

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

234,00
8

 

 

234

61,6

 

6

80

Adeleide - 1

Louise Sandra Clausen

Vedbæk Rideklub

 

 

207,00
9

 

 

207

54,5

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


8 PRI-A - Ponyer - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Evan Back Jørgensen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

75

Lucas - 1

Nana Gajhede

Sportsrideklubben

 

 

271,00
1

 

 

271

71,3

1

1

78

Vanja 2 - 1

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

266,00
2

 

 

266

70,0

2

5

146

Burton's Surprise - 1

Nickie N. Ringstrøm

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

265,00
3

 

 

265

69,7

3

3

158

Fairy Tale - 2

Nicole Johnsen

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

260,00
4

 

 

260

68,4

 

2

83

Holsteins Number One - 1

Rebecca Emilie Rhee

Holte Ride-Klub

 

 

259,00
6

 

 

259

68,2

 

7

79

Bjerregårds Mozart - 1

Cecilie Poulsen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

 

 

254,00
7

 

 

254

66,8

 

10

77

Heifi Søblink - 1

Maria Nolte Bager

Midtsjællands Rideklub

 

 

241,00
8

 

 

241

63,4

 

6

18

Speyksbosch Honneur - 1

Henriette Reher

Nordsjællands Sportsrideklub

 

 

236,00
9

 

 

236

62,1

 

8

80

Adeleide - 1

Louise Sandra Clausen

Vedbæk Rideklub

 

 

219,00
10

 

 

219

57,6

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


9 D-klasse:St.nr.1-8 LC-1, St.nr.9-13: LC-2 St.nr. 14-22:LC-3 - A
D-klasse:LC1-A, LC2-A, LC3-A

 

Antal plac.: 6  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

86

After Eight'S Chanel

Tine Bukke

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,83
1

 

 

71

70,8

1

15

86

After Eight'S Chanel

Tine Bukke

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,42
2

 

 

70

70,4

2

20

123

Pluto Callisto

Kristina Klindt

Stevns Rideklub

 

 

70,00
3

 

 

70

70,0

3

10

100

Lundemarksgårds Enya

Julie Ivanoff Luplau

Vallø Sportsrideklub

 

 

67,39
4

 

 

67

67,4

4

14

153

Sofus Hjortelund

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

67,08
5

 

 

67

67,1

5

17

101

Bianca

Line Kosiara

Strøby Rideklub

 

 

66,25
6

 

 

66

66,3

6

9

155

bella.x

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,09
7

 

 

66

66,1

 

19

121

Lundemarksgaard Pandora

Trine Fjællegaard Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

65,83
8

 

 

66

65,8

 

1

154

Bella

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,83
8

 

 

66

65,8

 

22

139

Dukat

Gitte Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

64,17
10

 

 

64

64,2

 

16

99

Arendze Firfod

Sanne Dahlin

Vallø Sportsrideklub

 

 

63,33
11

 

 

63

63,3

 

18

114

Drisdals melanie

Lone Christensen

Nyskovens Sportsrideklub

 

 

63,33
11

 

 

63

63,3

 

21

124

Marcell

Annette Klindt

Stevns Rideklub

 

 

62,08
13

 

 

62

62,1

 

5

115

Coco's Irish Tabaluca

kamilla schou

Stevns Rideklub

 

 

61,25
14

 

 

61

61,3

 

6

122

scooter

Charlotte Rasmussen

Rideklubben Epona

 

 

60,83
15

 

 

61

60,8

 

7

138

Miss Melanie

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

 

 

60,83
15

 

 

61

60,8

 

8

139

Dukat

Gitte Skytte

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

60,42
17

 

 

60

60,4

 

12

115

Coco's Irish Tabaluca

kamilla schou

Stevns Rideklub

 

 

58,26
18

 

 

58

58,3

 

13

138

Miss Melanie

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

 

 

56,96
19

 

 

57

57,0

 

4

107

Engtoft'S Kasino

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

52,50
20

 

 

53

52,5

 

11

107

Engtoft'S Kasino

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

52,17
21

 

 

52

52,2

 

2

152

wawrzyn

victoria christensen

Strøby Rideklub

 

 

46,67
22

 

 

47

46,7

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


10 Team Lodberg Cup: St.nr. 1-9: LB-1,St.nr. 10-16 LA-1 - A
D-klasse, Cup:LB1-A, LA1-A

 

Antal plac.: 4  
Dotering: 500  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

Sponsor: Team Lodberg
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

16

3

Lundemarksgårds Layout

Sara Wagner

Vallø Sportsrideklub

 

 

70,83
1

 

 

71

70,8

1

9

2

Star-Girl Enshøj

Katharina Rasmussen

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

70,37
2

 

 

70

70,4

2

15

126

Zindy Street

Marie-Louise Hansen

Fladså-Rideklub

 

 

67,69
3

 

 

68

67,7

3

7

123

Pluto Callisto

Kristina Klindt

Stevns Rideklub

 

 

67,41
4

 

 

67

67,4

4

13

112

Brage Stengaard

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

67,31
5

 

 

67

67,3

 

1

157

Heslegård´s Laura

Heidi Dyrholm

Stevns Rideklub

 

 

66,30
6

 

 

66

66,3

 

3

101

Bianca

Line Kosiara

Strøby Rideklub

 

 

65,93
7

 

 

66

65,9

 

11

24

Prinz Polldi

Michelle Guldbjerg

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

65,38
8

 

 

65

65,4

 

2

153

Sofus Hjortelund

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

64,44
9

 

 

64

64,4

 

6

120

Vesterlunds Cheval

Kathrine Amalie Cederwall

Nyskovens Sportsrideklub

 

 

63,33
10

 

 

63

63,3

 

4

117

Faurholts Devito

Vickie Olsen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

 

 

62,59
11

 

 

63

62,6

 

8

124

Marcell

Annette Klindt

Stevns Rideklub

 

 

62,22
12

 

 

62

62,2

 

14

117

Faurholts Devito

Vickie Olsen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

 

 

58,46
13

 

 

58

58,5

 

5

119

Crescendo

Emilie Lindskov Stang

Midtsjællands Rideklub

 

 

58,15
14

 

 

58

58,2

 

12

6

Afaia Ravnes-Have

Charlotte Kit Christensen

Midtsjællands Rideklub

 

 

54,62
15

 

 

55

54,6

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


11 Ridershops LA1-A - Heste - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

Sponsor: Ridersshop
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

159

Bon'a Parte

Joachim Chr. Thomsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

204,00
1

 

 

204

78,5

1

12

26

Fassbinder

Joachim Chr. Thomsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

202,00
2

 

 

202

77,7

2

9

19

Stærebogårds Cargo

Thea Katinka Dyrbjerg

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

175,00
3

 

 

175

67,3

3

6

3

Lundemarksgårds Layout

Sara Wagner

Vallø Sportsrideklub

 

 

172,00
4

 

 

172

66,2

 

2

112

Brage Stengaard

Lærke M. Siggaard

Nordvestsjællands Rideklub

 

 

167,00
5

 

 

167

64,2

 

5

2

Star-Girl Enshøj

Katharina Rasmussen

Aagerupgård Sportsrideklub

 

 

163,00
6

 

 

163

62,7

 

3

126

Zindy Street

Marie-Louise Hansen

Fladså-Rideklub

 

 

158,00
7

 

 

158

60,8

 

10

6

Afaia Ravnes-Have

Charlotte Kit Christensen

Midtsjællands Rideklub

 

 

156,00
8

 

 

156

60,0

 

8

22

Drisdal´s Labelle

Louise Dahl

Møllebakkens Rideklub

 

 

156,00
8

 

 

156

60,0

 

4

20

Valiant

Annemarie Brink

Ishøj Sportsrideklub

 

 

150,00
10

 

 

150

57,7

 

11

25

Elmelunds Cat World

Marianne Bering

Odsherreds Rideklub

 

 

148,00
11

 

 

148

56,9

 

7

21

Dolfus Stengaard

Bettina Degnebolig Linding

Sorø Sportsrideklub af 1992

 

 

146,00
12

 

 

146

56,2

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


12 Team Lodbergs LA2-A - Heste - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

Sponsor: Team Lodberg
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

37

Stenvænge Portræt

Charlotte Kappel

Nykøbing Falster Rideklub

 

 

197,00
1

 

 

197

67,9

1

5

32

Rico

Brian Hansen

Glostrup Rideklub

 

 

187,00
2

 

 

187

64,5

2

14

38

Gøngehusfarmens Licairo

Amalie Ploug

Slagelse Rideklub

 

 

186,00
3

 

 

186

64,1

3

9

36

Natalina

Louise Linde Jørgensen

Karlslunde Rideklub

 

 

182,00
4

 

 

182

62,8

 

11

27

Kvistgaardens Little Nini

Maiken Bjørch Hansen

Strøby Rideklub

 

 

181,00
5

 

 

181

62,4

 

4

22

Drisdal´s Labelle

Louise Dahl

Møllebakkens Rideklub

 

 

179,00
6

 

 

179

61,7

 

6

33

Egely'S Ernie Els

Grith Jerichau Clausen

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

179,00
6

 

 

179

61,7

 

13

29

Weltbestseller

Mette Thrane

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

174,00
8

 

 

174

60,0

 

7

34

Let's Dance Lalina

Kristina Nilsson

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

172,00
9

 

 

172

59,3

 

1

20

Valiant

Annemarie Brink

Ishøj Sportsrideklub

 

 

171,00
10

 

 

171

59,0

 

2

125

Landlysts Sir Barry

Lotte Vangerschou Postborg

Ride- Og Kørekl. Lolland

 

 

171,00
10

 

 

171

59,0

 

12

25

Elmelunds Cat World

Marianne Bering

Odsherreds Rideklub

 

 

162,00
12

 

 

162

55,9

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


13 PRO-HEST- LA4-A Heste - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

Sponsor: PRO-Hest
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

62

Højmosens Saturn

Elisabeth Bendix Aas

Midtsjællands Rideklub

 

 

227,00
1

 

 

227

66,8

1

8

58

Gelsådalens Zorro

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub

 

 

224,00
2

 

 

224

65,9

2

11

59

Tungepil Pitt

Lykke Lenna Andersen

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

224,00
2

 

 

224

65,9

2

7

32

Rico

Brian Hansen

Glostrup Rideklub

 

 

217,00
4

 

 

217

63,8

 

12

38

Gøngehusfarmens Licairo

Amalie Ploug

Slagelse Rideklub

 

 

216,00
5

 

 

216

63,5

 

6

57

Bakkely's Lobstar

Jacqueline Juncker

Holte Ride-Klub

 

 

214,00
6

 

 

214

62,9

 

4

29

Weltbestseller

Mette Thrane

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

210,00
7

 

 

210

61,8

 

2

125

Landlysts Sir Barry

Lotte Vangerschou Postborg

Ride- Og Kørekl. Lolland

 

 

208,00
8

 

 

208

61,2

 

10

36

Natalina

Louise Linde Jørgensen

Karlslunde Rideklub

 

 

204,00
9

 

 

204

60,0

 

3

129

Zorro

Jan Wiinblad

Ledøje-Smørum Rideklub

 

 

202,00
10

 

 

202

59,4

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


14 LA6-A Heste - A

 

Antal plac.: 2  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Charlotte Olsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

59

Tungepil Pitt

Lykke Lenna Andersen

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

247,00
1

 

 

247

65,0

1

4

58

Gelsådalens Zorro

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub

 

 

246,00
2

 

 

246

64,7

2

1

156

Temptation

Irene de Darko

Fakse Køre- & Rideforening

 

 

246,00
2

 

 

246

64,7

2

7

52

Ankulgårds Rozitta

Michelle Guldbjerg

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

244,00
4

 

 

244

64,2

 

5

44

Prima Ballerina

Line Bjarnholt Mune

Holte Ride-Klub

 

 

240,00
5

 

 

240

63,2

 

2

60

Zoom-In Firfod

Jannie Arnvel

Vallø Sportsrideklub

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


15 MB0-A Heste - A

 

Antal plac.: 3  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Charlotte Olsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

47

Aston Martin

John Hvalsøe Saul

Sportsrideklubben

 

 

281,00
1

 

 

281

72,1

1

7

48

Hedelunds Mefisto

Joachim Chr. Thomsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

280,00
2

 

 

280

71,8

2

2

127

Atterupgaards Wellington

Frederik Gregers Dannisgård Larnæs

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

261,00
3

 

 

261

66,9

3

8

49

Monique

Iben Jacobsen

Vipperød Rideklub

 

 

256,00
4

 

 

256

65,6

 

9

50

Aucom Firfod

Anja Klüts

Bregnerødgård Sportsrideklub

 

 

252,00
5

 

 

252

64,6

 

3

43

Rubini Agerled

Trylle Arnfred

Frederiksværk Rideklub

 

 

243,00
6

 

 

243

62,3

 

12

52

Ankulgårds Rozitta

Michelle Guldbjerg

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

243,00
6

 

 

243

62,3

 

10

51

Ellely's Quick Steep

Hanne Mølbak

Sydsjællands Køre- og Rideforening

 

 

242,00
8

 

 

242

62,1

 

4

44

Prima Ballerina

Line Bjarnholt Mune

Holte Ride-Klub

 

 

241,00
9

 

 

241

61,8

 

11

41

Jack

Katrine Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

235,00
10

 

 

235

60,3

 

5

45

Figaro Nørrekær

Erik Laub

Frederiksværk Rideklub

 

 

235,00
10

 

 

235

60,3

 

1

39

Porto Alegre Pascha

Marlene Sick

Værløse Rideklub

 

 

225,00
12

 

 

225

57,7

 

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs C-stævne i dressur med D-klasser
25/02/2011 - 27/02/2011


16 MB1-A Heste - A

 

Antal plac.: 1  
Dotering: 250, 200, 150, 100  

 

Dommere: C: Charlotte Olsen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

55

Credo

Sanne Planck Svendsen

Darupgaards Rideklub

 

 

249,00
1

 

 

249

67,3

1

5

49

Monique

Iben Jacobsen

Vipperød Rideklub

 

 

238,00
2

 

 

238

64,3

 

3

41

Jack

Katrine Hastrup

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

223,00
3

 

 

223

60,3

 

2

54

Frederiksstens Victory

Pernille Jul Rasmussen

Køge Sports Rideklub

 

 

210,00
4

 

 

210

56,8

 

Top | Retur