Resultater 2014

Resultater d. 29.-30. November 2014

Lørdag

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


Klasseoversigt
1Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
220 - 30 cm - Hest & Pony B0 - A
340 cm - Hest & Pony B0 - A
450 cm - Hest & Pony B0 - A
550 cm Bareback - Hest & Pony B0 - A
660 cm - Hest & Pony B0 - A
770 cm - Hest & Pony B0 - A
880 cm - Hest & Pony B0 - A
990 cm - Hest & Pony B0 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


1 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

83

LOUISE

Melisa Harc

Midtsjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

2

30

SIR JAMES ARCHI BALD NOIR JR - 3

Ella Heise

Storkøbenhavns Rideklub

35,000

0,000

H

3

3

110

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

35,000

0,000

H

3

4

2

PLUTO - 3

Ea Rebbe

Fladså Rideklub

35,000

0,000

H

3

5

32

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

6

83

LOUISE

Melisa Harc

Midtsjællands Rideklub

35,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


2 20 - 30 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

2

PLUTO - 3

Ea Rebbe

Fladså Rideklub

35,000

0,000

H

3

2

32

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

3

110

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

35,000

0,000

H

3

4

21

ASGÅRDS FRIGG

Mia Louise Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

3

5

30

SIR JAMES ARCHI BALD NOIR JR - 3

Ella Heise

Storkøbenhavns Rideklub

35,000

0,000

H

3

6

31

GEFION

Rosa Brandt

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

7

86

ENGTOFTS LAD - 1

Cecilie Rex Thestrup

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

Udgået

8

13

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


3 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

13

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

3

86

ENGTOFTS LAD - 1

Cecilie Rex Thestrup

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

5

21

ASGÅRDS FRIGG

Mia Louise Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

3

6

27

SNOWBALL - 2

Sarah Lund Mortensen

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

3

7

28

SIR ARTHUR - 1

Rebecca Rueskov Brinch

Karlslunde Rideklub

35,000

0,000

H

3

8

78

WERBUM - 2

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

35,000

0,000

H

3

9

7

FLORIAN - 2

Emma Rebbe

Fladså Rideklub

35,000

0,000

H

 

4

60

FLAMINGO

Julie Echmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

1

121

CARISMA - 1

Marie Hoff Meyer

Rideklubben Epona

35,000

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


4 50 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

121

CARISMA - 1

Marie Hoff Meyer

Rideklubben Epona

35,000

0,000

H

3

2

111

HANNE - 1

Sofie Ørtoft

Ukendt

35,000

0,000

H

3

4

6

VALIANT W

Sofie Louise Steenhoff Gellner

Petersminde Rideklub

35,000

0,000

H

3

5

7

FLORIAN - 2

Emma Rebbe

Fladså Rideklub

35,000

0,000

H

3

6

11

BAKKELY STELLA - 2

Amalie Engelhart Dall

Algestrup Sportsrideklub

35,000

0,000

H

3

7

27

SNOWBALL - 2

Sarah Lund Mortensen

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

3

8

28

SIR ARTHUR - 1

Rebecca Rueskov Brinch

Karlslunde Rideklub

35,000

0,000

H

3

9

29

BLADE - 1

Anna Heise

Ballerup Rideklub

35,000

0,000

H

3

12

78

WERBUM - 2

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

35,000

0,000

H

3

13

80

CHARLIE

Naja  Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

 

3

18

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

11

40

APPEAL - 1

Katharina Randløv Blaabjerg

ØstSjællands Rideklub

35,000

16,000

H

 

10

38

PASCAL´S GAMBIT - 1

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

35,000

16,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


5 50 cm Bareback - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

15

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

2

57

ENGTOFTS VICTOR - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


6 60 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

116

BIANCA

Line Kosiara Børner

Strøby Rideklub

35,000

0,000

H

3

3

11

BAKKELY STELLA - 2

Amalie Engelhart Dall

Algestrup Sportsrideklub

35,000

0,000

H

3

5

29

BLADE - 1

Anna Heise

Ballerup Rideklub

35,000

0,000

H

3

8

1

LARS - 2

Sara Brix Lauridsen

Tuse Næs Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

 

1

80

CHARLIE

Naja  Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

7

40

APPEAL - 1

Katharina Randløv Blaabjerg

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

6

38

PASCAL´S GAMBIT - 1

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

35,000

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


7 70 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

0

111

HANNE - 1

Sofie Ørtoft

Ukendt

35,000

0,000

H

3

1

14

TEQUILA

Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

4

116

BIANCA

Line Kosiara Børner

Strøby Rideklub

35,000

0,000

H

3

6

36

JEDIDJAN CLAUDIUS - 2

Kiah Andersen

Midtsjællands Rideklub

35,000

0,000

H

 

5

17

TABASCO - 1

Cecilie Karlsson

Dragør- Store Magleby Rideklub

35,000

4,000

H

 

7

42

FISKERGAARDENS AMEYSING - 2

Mia Louise Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

8,000

H

 

8

104

ENGTOFTS ALLY

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

35,000

8,000

H

 

2

8

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

35,000

16,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


8 80 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

107

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

35,000

0,000

H

3

3

88

NELLY - 2

Natascha Vest

Vestegnens Rideklub

35,000

0,000

H

3

5

89

PAPAYA LEY

Louise Kjøler

Vestegnens Rideklub

35,000

0,000

H

3

10

20

LAIBEK'S OLYMPIC - 1

Johanne Skands

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

3

11

22

FISKERGAARDENS AMEYSING - 2

Clara Ryom

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

0,000

H

 

1

56

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

4

90

V. SULAIKA 5

Simone Kjøler

Vestegnens Rideklub

35,000

4,000

H

 

8

14

TEQUILA

Michelle Juel Sørensen

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

12

36

JEDIDJAN CLAUDIUS - 2

Kiah Andersen

Midtsjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

6

49

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

35,000

8,000

H

 

13

39

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

35,000

8,000

H

 

9

17

TABASCO - 1

Cecilie Karlsson

Dragør- Store Magleby Rideklub

35,000

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


9 90 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

50

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

35,000

4,000

H

 

2

20

LAIBEK'S OLYMPIC - 1

Johanne Skands

Haslev Køre- Og Rideforening

35,000

4,000

H

 

3

39

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

35,000

8,000

H

Top | Retur


Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


Klasseoversigt
13ØSR's Julehold Cup 45 - 55 cm. - Hest/Pony - B1 - A
14ØSR's Julehold Cup 75 - 85 cm. - Hest/Pony - B1 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


13 ØSR's Julehold Cup 45 - 55 cm. - Hest/Pony - B1 - A

 

Dotering:  

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 
 

Plac

Hold

Resultat

 

Rytter

Hest

1.

2.

O

Tid

1

Tømmermændene 

0,000

   

0,000

95,500

 

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

0,000

   

0,000

35,800

 

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Emma Knudsen

0,000

   

8,000

35,300

 

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Mie Mundberg

0,000

   

0,000

29,000

 

ENGTOFTS MULLE

Trine Mundberg Olsson

0,000

   

0,000

30,700

2

Østermarkgaard's Nissepiger

0,000

   

0,000

125,000

 

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

0,000

   

0,000

42,600

 

CHILI'S ZAPPA

Vibeke Winther

0,000

   

0,000

51,500

 

LARS - 2

Sara Brix Lauridsen

0,000

   

0,000

30,900

 

BAKKELY BELLA - 1

Deepa Schølin Enevoldsen

0,000

   

4,000

39,500

 

De røde lyn

         
 

FIRHØJS JÚNE - 2

Fie Juel Glem

DIS_Udgået

       
 

MANGO - 2

Freja Juel Glem

DIS_Udgået

       
 

VALIANT W

Sofie Louise Steenhoff Gellner

4,000

       
 

Julemandens Hjælpere

0,000

   

4,000

114,400

 

BARCARDI - 1

mette simonsen

4,000

   

4,000

45,500

 

ENGTOFTS VICTOR - 2

Anna Kløve Thystrup

0,000

   

4,000

41,800

 

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

0,000

   

0,000

36,300

 

BENJAMIN 386 - 1

Mai Jelved

0,000

   

0,000

36,300

 

Kok Amok

0,000

   

8,000

123,100

 

VIBELYNGENS POCHINTU

Nadja Engelhardt

16,000

   

4,000

47,600

 

DONATA

Line Hansen

0,000

   

DIS_Udgået

 
 

CARISMA

Bettina Haubt

0,000

   

0,000

36,900

 

JASPER

Sandra larsen

0,000

   

4,000

38,600

 

Familien Jul

8,000

       
 

LYNGVEJENS DIVAS - 3

Sofie witten

4,000

       
 

DJORDI - 1

Maria Josephine Witten

4,000

       
 

ALADIN - 3

Mille Andersen

0,000

       

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


14 ØSR's Julehold Cup 75 - 85 cm. - Hest/Pony - B1 - A

Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Hold

Resultat

 

Rytter

Hest

1.

2.

O

Tid

1

Hverdagens helte

0,000

   

0,000

95,000

 

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

0,000

   

0,000

33,500

 

LODGE PARK RAPADASH - 1

Cecilie Nielsen

0,000

   

4,000

39,100

 

ENGTOFTS ALLY

Julie Mundberg

0,000

   

0,000

32,300

 

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

0,000

   

0,000

29,200

 

Disney's Frost

         
 

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

DIS_Udgået

       
 

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

DIS_Udgået

       
 

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

DIS_Udgået

       
 

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh

4,000

       
 

Team Nissebanden

         
 

PAPAYA LEY

Louise Kjøler

DIS_Udgået

       
 

V. SULAIKA 5

Simone Kjøler

0,000

       
 

NELLY - 2

Natascha Vest

0,000

       
 

Stjernerne

0,000

   

8,000

93,300

 

RINKENÆS' CHICO

Mille Lykke Jørgensen

0,000

   

12,000

55,100

 

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

0,000

   

8,000

33,300

 

SANTO - 2

Fie Kæregaard Paaske

0,000

   

0,000

30,700

 

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

0,000

   

0,000

29,300

Top | Retur

Søndag

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


Klasseoversigt
15Rideskole Cup - Hest & Pony - B - A
16Cup alle mod alle, B- bane - Hest & Pony - A
18Cup alle mod alle, A- bane - Hest & Pony - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


15 Rideskole Cup - Hest & Pony - B - A
Start 1-3 LD1, 4-5 LD2

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Lotte Wulff Dahlin

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

59

ENGTOFTS SIGURD - 2

Maria Isabella Kristensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,83
1

 

 

66

65,833

1

2

84

SKOUSBOE ROXY - 2

Anna  Caspersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,56
2

 

 

66

65,556

2

5

58

ENGTOFTS LAD - 1

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,48
3

 

 

65

65,476

 

4

49

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,29
4

 

 

59

59,286

 

3

85

ENGTOFTS MAJOR - 2

Cecilie Rex Thestrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,06
5

 

 

58

58,056

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


16 Cup alle mod alle, B- bane - Hest & Pony - A
Start 1-5 LD1, 6-7 LD2, 8-9 LC1, 10-11 LC3, 12 LA3, 13-14 LC2, 15 LB1, 16 LA4
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

23

ANDORRA - 1

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

69,00
1

 

 

69

69,000

1

16

23

ANDORRA - 1

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

67,60
2

 

 

68

67,600

2

1

58

ENGTOFTS LAD - 1

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,50
3

 

 

68

67,500

3

13

19

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,00
4

 

 

66

66,000

4

9

9

LODGE PARK RAPADASH - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
5

 

 

65

65,400

 

5

51

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Linette Møller Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
6

 

 

65

65,000

 

11

33

GAY COUNT ROLLO - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,80
7

 

 

63

62,800

 

2

43

LOTUS

Christina Sveigaard

Stevns Rideklub

 

 

62,20
8

 

 

62

62,200

 

4

81

LUGANDA - 1

Naja  Bøttcher

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,20
8

 

 

62

62,200

 

7

18

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,90
10

 

 

62

61,900

 

6

32

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,40
11

 

 

61

61,400

 

3

37

MISTER MILTON

Natasja Mundeling

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,30
12

 

 

61

61,300

 

8

16

STENDYSSEN´S SHELLEY - 3

Marie Louise Loberg

Strøby Rideklub

 

 

61,00
13

 

 

61

61,000

 

15

33

GAY COUNT ROLLO - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,90
14

 

 

61

60,900

 

10

10

TONADA

Laura Johansen Skov

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

60,80
15

 

 

61

60,800

 

14

12

MALOU - 2

Natasja Mundeling

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,30
16

 

 

59

59,300

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


18 Cup alle mod alle, A- bane - Hest & Pony - A
Start 1-9 LC1, 10-11 LC2, 12-13 LC3, 14 LB1, 15 LB3. 16 LA1
Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

94

MAAIKE

Fie Munck

Stevns Rideklub

 

 

69,40
1

 

 

69

69,400

1

7

77

MALINA

Sanne Dahlin

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,20
2

 

 

69

69,200

2

15

44

LOBERGS SIXTINA

Michelle Thrane Ibsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

69,14
3

 

 

69

69,138

3

10

119

ANNIKA

Luna Hansen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

69,13
4

 

 

69

69,130

4

16

24

ROMAN DEE VIEMOSE

Maria Flor Johansen

Sportsrideklubben

 

 

68,70
5

 

 

69

68,704

 

6

99

RHIHANNA

Stephanie Hansen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

68,60
6

 

 

69

68,600

 

8

35

LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,40
7

 

 

68

68,400

 

9

39

JAMILLA

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
8

 

 

65

65,400

 

1

34

BAALHOUGAARD'S AMARNI

Simone Foskjær Bader

Midtsjællands Rideklub

 

 

64,80
9

 

 

65

64,800

 

4

119

ANNIKA

Luna Hansen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

64,40
10

 

 

64

64,400

 

2

41

CORNELL

Jeanette Reinhardt Mogensen

Stevns Rideklub

 

 

64,00
11

 

 

64

64,000

 

13

109

LUNDSBJERGGÅRD CASSIE

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,40
12

 

 

63

63,400

 

12

26

QUVINTOR

Sarah Dahl Kenbo

Rideklub Strålen

 

 

61,80
13

 

 

62

61,800

 

5

109

LUNDSBJERGGÅRD CASSIE

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,00
14

 

 

59

59,000

 

14

26

QUVINTOR

Sarah Dahl Kenbo

Rideklub Strålen

 

 

57,10
15

 

 

57

57,097

 

11

99

RHIHANNA

Stephanie Hansen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


Resultater


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


Klasseoversigt
17ØSR Julehold Cup B-bane - Hest & Pony - A
19ØSR Julehold Cup A-bane - Hest & Pony - A

 

Resultatliste

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


17 ØSR Julehold Cup B-bane - Hest & Pony - A

 

Dotering:  

 

Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose

 

 
 

Plac

Hold

Resultat
 

Rytter

Hest

E

H

C

M

B

I alt

1

Østermarkgaard's Nissepiger

   

201

   

201

 

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Alice H. Oldenborg

   

68,200

   

68

 

DON MAGIC

Hanne Oldenborg

   

65,172

   

65

 

CHILI'S ZAPPA

Deepa Enevoldsen

   

63,966

   

64

 

DON MAGIC

Louise  Rasmussen

   

67,500

   

68

2

Snehvide og de 7 små dværge.

   

196

   

196

 

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

   

58,889

   

59

 

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

   

61,389

   

61

 

ENGTOFT'S GONILLA

Louise Emma Krogh

   

64,167

   

64

 

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

   

70,600

   

71

 

Senior nisserne

   

189

   

189

 

FLAMINGO

Julie Echmann Pedersen

   

60,556

   

61

 

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Emma Knudsen

   

63,333

   

63

 

KASTANIELUNDS VESPER

Helen Bech Andersen

   

65,556

   

66

 

CHOISE

Nanna Camilla Pedersen

   

60,000

   

60

 

Nissebanden

   

186

   

186

 

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

   

57,778

   

58

 

TUTTER - 3

jean ferdinand kluge

   

61,389

   

61

 

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Linette Møller Andersen

   

63,889

   

64

 

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Mads lundberg

   

61,111

   

61

 

Engtoft Horses

   

181

   

181

 

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

   

60,556

   

61

 

BENJAMIN 386 - 1

Mai Jelved

   

60,000

   

60

 

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

   

59,167

   

59

 

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

   

60,833

   

61

Top | Retur


Resultatliste


DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Julestævne med Juleholdcup
29/11/2014 - 30/11/2014


19 ØSR Julehold Cup A-bane - Hest & Pony - A

Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Plac

Hold

Resultat
 

Rytter

Hest

E

H

C

M

B

I alt

1

Team Hawaii 

   

207

   

207

 

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

   

69,000

   

69

 

BARCARDI - 1

mette simonsen

   

70,400

   

70

 

RONJA SVALEBO

Louise Herrup

   

65,000

   

65

 

BARCARDI - 1

Trine Mundberg Olsson

   

67,593

   

68

 

New forest, avlet med hjertet  redet med stolthed

   

205

   

205

 

SOLDALS CHAMPAGNE - 1

Emma Egebjerg Månsson

   

68,000

   

68

 

GAVNHOLTS TIGER II - 1

Freya Nordstrøm Mandrupsen

   

69,200

   

69

 

KJØLENS FRIGGER - 1

Laura Skov

   

67,593

   

68

 

SOLDALS ATLAS ATLANTIS - 1

Louise Sørensen

           
 

Glade jul, Lundemarksgaard-jul

   

204

   

204

 

LUNDEMARKSGARDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

   

69,600

   

70

 

MALINA

Sanne Dahlin

   

68,800

   

69

 

LUNDEMARKSGÅRDS ENYA

Julie Ivanoff

   

65,323

   

65

 

Team Strålen

   

195

   

195

 

COBY - 1

Camilla Liv Andersen

   

67,400

   

67

 

CHEVAL VAPEUR

Carina Just Nielsen

   

65,645

   

66

 

LUNA - 1

Carla Julie Jensen

   

62,400

   

62

 

LERTEVANGS´ MILLE

Kristina Katarina Back Seger

   

58,500

   

59

Top | Retur

Resultater d. 13.+14. September

Resultater for søndag 14-09-2014

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


Klasseoversigt
17 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
18 20 - 30 cm - Hest & Pony B0 - A
19 40 cm - Hest & Pony B0 - A
20 50 cm - Hest & Pony B0 - A
21 60 cm - Hest & Pony B0 - A
22 70 cm - Hest & Pony B0 - A
23 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A
24 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A
25 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 - A
26 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - A
26 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - B
26 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - C
27 80 cm - Hest & Pony B0 - A
28 90 cm - Hest & Pony B0 - A
32 LD Springning Heste (90 cm) B3 - A
33 LC Springning Heste (100 cm) B3 - A
34 LB2** Springning Heste (110 cm) B3 - A
35 ØSR klubmesterskab 2014 - Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


17 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

Dommere: C: Anne Donatzky

 

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

43

BELISHA - 3

Phillippa Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

2

8

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

3

44

BELISHA - 3

Dominique Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


18 20 - 30 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

26

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

3

27

OLIVER AF HVORVARP - 3

Rose Wegge-Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

45,000

0,000

H

3

4

38

SNOWBALL - 2

Sarah Lund Mortensen

Haslev Køre- Og Rideforening

45,000

0,000

H

3

5

42

GEFION

Rosa Brandt

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

6

8

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

7

47

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Mads lundberg

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

1

48

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

45,000

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


19 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

60

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

 

1

26

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

6

82

SIR ARTHUR - 1

Rebecca Rueskov Brinch

Karlslunde Rideklub

45,000

12,000

H

Udgået

3

38

SNOWBALL - 2

Sarah Lund Mortensen

Haslev Køre- Og Rideforening

   

H

Udgået

4

42

GEFION

Rosa Brandt

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


20 50 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

82

SIR ARTHUR - 1

Rebecca Rueskov Brinch

Karlslunde Rideklub

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


21 60 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

60

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

45,000

0,000

H

 

2

2

BIANCA

Line Kosiara Børner

Strøby Rideklub

45,000

4,000

H

 

3

46

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

4

53

ENGTOFTS VICTOR - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


22 70 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

2

BIANCA

Line Kosiara Børner

Strøby Rideklub

45,000

0,000

H

3

2

46

HØJGAARDS BACARDI

mette simonsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

3

29

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

4

35

ENGTOFTS LAD - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

 

5

73

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


23 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

40

QUINTY - 1

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

49,200

0,000

H

       

 

 

31,600

0,000

1

2

1

83

TUTTER - 3

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

42,700

0,000

H

       

 

 

41,100

4,000

1

 

3

5

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

60,800

4,000

H

 

2

23

ALADIN - 3

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

 

5

33

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

55,800

8,000

H

 

6

24

AUBURN RED - 1

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

74,900

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


24 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

13

COBY - 1

Camilla liv Andersen

Rideklub Strålen

44,300

0,000

H

       

 

 

35,000

16,000

1

Udgået

2

32

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

46,200

0,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


25 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

19

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

45,800

0,000

H

       

 

 

33,800

4,000

1

Udgået

2

13

COBY - 1

Camilla liv Andersen

Rideklub Strålen

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


26 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - A
Start 1-3 LD. Start 4 LB
Antal plac.: 1 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

83

TUTTER - 3

Jean Ferdinan Kluge

ØstSjællands Rideklub

44,150

0,000

H

       

 

 

43,620

0,000

H2

 

4

19

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

48,200

4,000

H

       

 

 

46,500

0,000

H2

Udgået

3

23

ALADIN - 3

Mille Andersen

ØstSjællands Rideklub

   

H

       

 

 

52,130

0,000

H2

Udgået

1

86

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Ida Nymann

ØstSjællands Rideklub

   

H

       

 

 

62,800

12,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


26 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - B
Start 1-3 LD. Start 4 LC. Start 5 LA
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

12

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

47,630

0,000

H

       

 

 

48,700

0,000

H2

       

 

 

37,800

0,000

1

Udgået

3

53

ENGTOFTS VICTOR - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

54,530

0,000

H

       

 

 

52,270

0,000

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Udgået

1

5

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

   

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Udgået

4

29

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Udgået

2

75

ENGTOFTS SIGURD - 2

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

   

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

       

 

 

DIS_Udgået

 

1

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


26 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - C
Start 1-6 LD. Start 7-8 LB.
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

7

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

45,400

0,000

H

       

 

 

45,400

0,000

H2

       

 

 

32,330

0,000

1

2

8

20

LODGE PARK RAPADASH - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

49,690

0,000

H

       

 

 

44,410

0,000

H2

       

 

 

30,680

4,000

1

 

4

32

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

44,800

0,000

H

       

 

 

41,430

4,000

H2

 

3

35

ENGTOFTS LAD - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

44,800

0,000

H

       

 

 

41,430

4,000

H2

 

5

33

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

45,000

4,000

H

       

 

 

45,860

0,000

H2

 

2

73

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

46,000

0,000

H

       

 

 

46,530

4,000

H2

 

1

40

QUINTY - 1

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

51,100

4,000

H

       

 

 

50,690

4,000

H2

Udgået

6

24

AUBURN RED - 1

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


27 80 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

68

MACON

Sara Bruun

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

3

3

71

ENGTOFTS MULLE

Louise krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

 

1

85

GOLDVIN

Julie Joy Gorski

Tune Sportsrideklub

45,000

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


28 90 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 0 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

68

MACON

Sara Bruun

ØstSjællands Rideklub

45,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


32 LD Springning Heste (90 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

76

ENGTOFTS ALLY

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

55,100

0,000

H

       

 

 

40,750

0,000

1

 

-1

87

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

49,500

0,000

H

       

 

 

32,450

4,000

1

 

1

54

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

45,060

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


33 LC Springning Heste (100 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

-1

87

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

47,730

8,000

H

 

1

28

ERAGON

Mathilde Christiansen

Rideklubben Epona

82,200

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


34 LB2** Springning Heste (110 cm) B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

80

COOLBOY CRUISER

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

47,700

0,000

H

 

3

79

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

48,820

4,000

H

 

2

28

ERAGON

Mathilde Christiansen

Rideklubben Epona

49,000

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


35 ØSR klubmesterskab 2014 - Hest - A
Start 1-6 LD. Start 7-8 LB
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Anne Donatzky
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

10

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

49,690

0,000

H

       

 

 

48,770

0,000

H2

       

 

 

31,750

0,000

1

2

6

76

ENGTOFTS ALLY

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

58,300

0,000

H

       

 

 

51,330

0,000

H2

       

 

 

36,210

0,000

1

 

8

80

COOLBOY CRUISER

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

50,370

0,000

H

       

 

 

48,640

0,000

H2

       

 

 

34,700

8,000

1

 

3

54

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

49,370

0,000

H

       

 

 

49,170

4,000

H2

 

4

71

ENGTOFTS MULLE

Louise krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

46,660

0,000

H

       

 

 

45,510

8,000

H2

 

2

1

GOLDEN CHAMPION - 1

Tine Hummelgaard Ahlén

ØstSjællands Rideklub

67,790

12,000

H

       

 

 

43,490

8,000

H2

Udgået

7

79

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

49,370

4,000

H

       

 

 

DIS_Udgået

 

H2

Top | Retur

Resultater for lørdag 13-09-2014

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


Klasseoversigt
1LD Cup - Hest & Pony - A
2Rideskoles Klubmesterskab 2014 - A
3LC1-B Ponyer 2014 - A
8Opv. Klasse til klubmesterskab - Pony - A
9ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - A
9ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - B
10LC1-A Heste 2014 - A
11LC3-A Heste 2014 - A
12LB1-A Heste 2014 - A
13LB3-A Heste 2014 - A
14LA Cup - Hest - A
15Opv. Klasse til klubmesterskab - Hest - A
16ØSR klubmesterskab 2014 - Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


1 LD Cup - Hest & Pony - A
Start 1-12 LD1. Start 13-21 LD2

 

Antal plac.: 5  
Dotering:  

 

Dommere: C: Annitta Duus

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

17

45

KOKKEDALS AMALTHEA - 1

Melika Harc

Midtsjællands Rideklub

 

 

75,95
1

 

 

76

75,952

1

9

45

KOKKEDALS AMALTHEA - 1

Melika Harc

Midtsjællands Rideklub

 

 

74,72
2

 

 

75

74,722

2

18

61

BAKKELY BELLA - 1

Deepa Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

71,67
3

 

 

72

71,667

3

10

67

MINTEBJERG'S LAMIRO

Simone Vilhemsen

Strøby Rideklub

 

 

71,67
3

 

 

72

71,667

3

19

39

PENNAL FREEBEE JUNIOR

Tina Skovlund Christensen

Stevns Rideklub

 

 

71,19
5

 

 

71

71,190

5

6

39

PENNAL FREEBEE JUNIOR

Tina Skovlund Christensen

Stevns Rideklub

 

 

69,44
6

 

 

69

69,444

 

1

61

BAKKELY BELLA - 1

Deepa Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

68,06
7

 

 

68

68,056

 

20

70

ENGTOFTS ALLY

Louise krogh  Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,86
8

 

 

68

67,857

 

12

77

ENGTOFTS LAD - 1

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,83
9

 

 

66

65,833

 

8

60

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

65,56
10

 

 

66

65,556

 

13

60

ELLEGAARDS ELLIOT - 2

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

65,24
11

 

 

65

65,238

 

5

31

KASTANIELUNDS VESPER

Helen Bech Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
12

 

 

65

65,000

 

7

48

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Tia Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,72
13

 

 

65

64,722

 

14

5

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,10
14

 

 

63

63,095

 

15

74

CHOICE

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,86
15

 

 

63

62,857

 

2

47

WEST SIDE BLUE HIT - 3

Mads lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,17
16

 

 

59

59,167

 

21

66

NØRREMARKENS FELICITY

Susanne Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,05
17

 

 

59

59,048

 

3

74

CHOICE

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,33
18

 

 

58

58,333

 

11

66

NØRREMARKENS FELICITY

Susanne Lundberg

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,06
19

 

 

58

58,056

 

4

22

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


2 Rideskoles Klubmesterskab 2014 - A
Start 1-3 LD1. Start 4-7 LD2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

70

ENGTOFTS ALLY

Louise krogh  Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,91
1

 

 

67

66,905

1

1

77

ENGTOFTS LAD - 1

Victoria schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,28
2

 

 

65

65,278

2

6

73

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,52
3

 

 

65

64,524

 

2

69

SKOUSBOE ROXY - 2

Anna  Caspersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,89
4

 

 

64

63,889

 

4

75

ENGTOFTS SIGURD - 2

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
5

 

 

63

63,333

 

7

29

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,10
6

 

 

63

63,095

 

3

65

ENGTOFTS MAJOR - 2

Cecilie Rex

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


3 LC1-B Ponyer 2014 - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

18

MONIQUE - 3

Mathilde Arentz Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

170,50
1

 

 

171

68,200

1

3

63

PASCAL'S GAMBIT - 2

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

 

 

168,00
2

 

 

168

67,200

 

2

8

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

163,50
3

 

 

164

65,400

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


8 Opv. Klasse til klubmesterskab - Pony - A
Start 1-2 LD2. Start 3 LC1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

49

GAY COUNT ROLLO - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

72,86
1

 

 

73

72,857

1

2

15

BALDUR - 2

Emma Rohde

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,95
2

 

 

71

70,952

 

3

32

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,80
3

 

 

71

70,800

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


9 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - A
Start 1-3 LC1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

15

BALDUR - 2

Emma Rohde

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,40
1

 

 

70

70,400

1

1

18

MONIQUE - 3

Mathilde Arentz Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,60
2

 

 

68

67,600

 

3

12

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
3

 

 

65

65,400

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


9 ØSR Klubmesterskab 2014 - Pony - B
Start 1 LC1, Start 2 LC2. Start 3 LB3. Start 4 LA1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

32

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,65
1

 

 

71

70,652

1

1

49

GAY COUNT ROLLO - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,40
2

 

 

70

70,400

 

3

7

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

69,52
3

 

 

70

69,516

 

4

36

LYKKEHØJS KENZO - 1

Karoline Wind

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,28
4

 

 

68

68,276

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


10 LC1-A Heste 2014 - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

67

MINTEBJERG'S LAMIRO

Simone Vilhemsen

Strøby Rideklub

 

 

181,00
1

 

 

181

72,400

1

2

56

BIRKNÆS CALOS

Rikke Mølgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

175,00
2

 

 

175

70,000

2

4

50

WHITNEY

Caroline Mosberg Frederiksen

Solrød Rideklub

 

 

171,50
3

 

 

172

68,600

 

5

51

LADY'S QUARTER PAST TWO

Camilla Ambjørn Buus-Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

152,00
4

 

 

152

60,800

 

3

55

KOMET

Sofie Mauritsen  Kraft

ØstSjællands Rideklub

 

 

149,50
5

 

 

150

59,800

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


11 LC3-A Heste 2014 - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

50

WHITNEY

Caroline Mosberg Frederiksen

Solrød Rideklub

 

 

179,00
1

 

 

179

71,600

1

5

41

LERTEVANGS MILLE

Kristina Katarina Bak Seger

Rideklub Strålen

 

 

166,50
2

 

 

167

66,600

2

6

14

CHEVAL VAPEUR

Carina Just Nielsen

Rideklub Strålen

 

 

159,50
3

 

 

160

63,800

 

8

57

NØRSKOVS DOMINIQUE

Liv Hougaard Rasmussen

Rideklubben Epona

 

 

158,00
4

 

 

158

63,200

 

3

17

REGINA

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

 

 

157,00
5

 

 

157

62,800

 

7

11

WEBSTER W

Nadia Bredahl Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

152,00
6

 

 

152

60,800

 

1

51

LADY'S QUARTER PAST TWO

Camilla Ambjørn Buus-Nielsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


12 LB1-A Heste 2014 - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

41

LERTEVANGS MILLE

Kristina Katarina Bak Seger

Rideklub Strålen

 

 

203,50
1

 

 

204

67,833

1

5

57

NØRSKOVS DOMINIQUE

Liv Hougaard Rasmussen

Rideklubben Epona

 

 

192,50
2

 

 

193

64,167

2

2

14

CHEVAL VAPEUR

Carina Just Nielsen

Rideklub Strålen

 

 

192,00
3

 

 

192

64,000

 

6

16

LUNA

carla julie jensen

Rideklub Strålen

 

 

189,00
4

 

 

189

63,000

 

1

11

WEBSTER W

Nadia Bredahl Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

187,00
5

 

 

187

62,333

 

7

21

HELKAN´S KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

180,50
6

 

 

181

60,167

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


13 LB3-A Heste 2014 - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

16

LUNA

carla julie jensen

Rideklub Strålen

 

 

188,50
1

 

 

189

65,000

1

1

17

REGINA

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

 

 

179,00
2

 

 

179

61,724

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


14 LA Cup - Hest - A
Start 1-3 LA1. Start 4 LA2. Start 5 LA4
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

37

DIA NIVAL AF OVERVINHOLM

Helle Ragnhild Clausen

Hashøj Rideklub

 

 

64,07
1

 

 

64

64,074

1

4

62

CHILI'S ZAPPA

Deepa Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

63,45
2

 

 

63

63,448

2

3

34

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,04
3

 

 

62

62,037

 

5

62

CHILI'S ZAPPA

Deepa Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

 

 

61,18
4

 

 

61

61,176

 

1

85

GOLDVIN

Julie Joy Gorski

Tune Sportsrideklub

 

 

60,56
5

 

 

61

60,556

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


15 Opv. Klasse til klubmesterskab - Hest - A
Start 1 LD1. Start 2 LD2. Start 3-6 LC1
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

4

LUNDEMARKSGÅRDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
1

 

 

65

65,000

1

4

10

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,80
2

 

 

65

64,800

2

1

78

FLAMINGO

Julie Eckmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,72
3

 

 

65

64,722

 

3

64

SATURN

Michelle schamaitat

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,20
4

 

 

57

57,200

 

6

72

CAMELOT

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

52,20
5

 

 

52

52,200

 

5

58

LUNDSBJERGGÅRD CASSIE

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

46,80
6

 

 

47

46,800

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's D-Stævne med klubmesterskab
13/09/2014 - 14/09/2014


16 ØSR klubmesterskab 2014 - Hest - A
Start 1-8 LC1. Start 9-10 LC3. Start 11 LA1
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

34

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,52
1

 

 

69

68,519

1

3

10

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,20
2

 

 

67

67,200

2

8

9

RONJA SVALEBO

Louise Herrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
3

 

 

65

65,400

3

4

64

SATURN

Michelle schamaitat

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,40
3

 

 

65

65,400

3

10

21

HELKAN´S KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,00
5

 

 

64

64,000

 

5

72

CAMELOT

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,00
5

 

 

64

64,000

 

6

78

FLAMINGO

Julie Eckmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,80
7

 

 

60

59,800

 

7

4

LUNDEMARKSGÅRDS MAXIMILIAN

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,60
8

 

 

60

59,600

 

9

59

FAUERHOLTS RAVEL

Ida Amalie  Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,40
9

 

 

58

58,400

 

2

84

COOLBOY CRUISER

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

56,80
10

 

 

57

56,800

 

1

58

LUNDSBJERGGÅRD CASSIE

Ida Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

47,60
11

 

 

48

47,600

 

Top | Retur

Resultater d. 24.-25. Maj 2014

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


Klasseoversigt
28.Springning Showklasse - Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
29.Springning Showklasse - 20-30 cm - Hest & Pony B0 - A
30.Springning Showklasse - 40 cm - Hest & Pony B0 - A
31.Springning Showklasse - 50 cm - Hest & Pony B0 - A
32.Springning Showklasse - 60 cm - Hest & Pony B0 - A
33.LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A
33.LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - B
34.LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A
34.LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - B
35.LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 - A
36.LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B3 - A
37.Springning Showklasse - 70 cm - Hest & Pony B0 - A
38.Springning Showklasse - 80 cm - Hest & Pony B0 - A
39.LD Springning Heste (90 cm) B3 - A
40.LC Springning Heste (100 cm) B3 - A
41.LB2** Springning Heste (110 cm) B3 - A
42.LA2** Springning Heste (120 cm) B3 - A
44.Springning Showklasse - 100 cm - Hest & Pony B0 - A
45.Springning Showklasse - 110 cm - Hest & Pony B0 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


28 Springning Showklasse - Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

53

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

56,600

0,000

H

3

2

30

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

57,000

0,000

H

3

1

26

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

68,900

0,000

H

 

5

55

KARL - 1

Alberte Lærke Nedergaard

Rideklub Strålen

67,700

4,000

H

Opgivet

6

51

COPPEN - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


29 Springning Showklasse - 20-30 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 5 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

82

ELLEGAARDS ELLIOT

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

46,100

0,000

H

3

7

26

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

56,500

0,000

H

3

4

55

KARL - 1

Alberte Lærke Nedergaard

Rideklub Strålen

57,500

0,000

H

3

1

77

CEDERGÅRDENS DUN DIMOND

Cloe Vandyck

ØstSjællands Rideklub

59,100

0,000

H

3

5

30

ENGTOFT'S SIGURD

Julie Jepsen Schultz

ØstSjællands Rideklub

60,800

0,000

H

 

3

51

COPPEN - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

58,900

4,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


30 Springning Showklasse - 40 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

77

CEDERGÅRDENS DUN DIMOND

Cloe Vandyck

ØstSjællands Rideklub

59,800

0,000

H

 

2

11

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

62,500

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


31 Springning Showklasse - 50 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

63

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

49,500

0,000

H

3

1

82

ELLEGAARDS ELLIOT

Maja Schølin Enevoldsen

Stevns Rideklub

63,700

0,000

H

 

2

11

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

65,000

4,000

H

 

3

27

PASCAL´S GAMBIT

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

106,600

12,000

H

Udgået

4

38

STRØGÅRDENS ASKEPOT - 3

Laura Ølvang Thorvil

Rideklubben Strøgården

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


32 Springning Showklasse - 60 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

20

CAPRIELL DÉ COFF - 1

Nicole B. Rasmussen

Rideklubben Strøgården

47,000

0,000

H

3

4

63

ENGTOFTS LAD - 1

Nikoline Riis Poulsen

ØstSjællands Rideklub

48,400

0,000

H

3

1

81

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

52,200

0,000

H

 

5

67

FLAMINGO

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

57,100

16,000

H

Udgået

3

27

PASCAL´S GAMBIT

Jasmin schroeder

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


33 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

91

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

50,700

0,000

H

       

 

 

28,600

0,000

1

2

7

75

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

50,700

0,000

H

       

 

 

31,600

0,000

1

 

5

33

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

47,800

0,000

H

       

 

 

32,200

0,000

1

 

1

13

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

63,100

0,000

H

       

 

 

38,900

0,000

1

 

4

90

NIGHT-GIRL - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

48,100

0,000

H

       

 

 

36,300

4,000

1

 

6

68

ENGTOFTS VICTOR - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

61,200

4,000

H

Udgået

3

38

STRØGÅRDENS ASKEPOT - 3

Laura Ølvang Thorvil

Rideklubben Strøgården

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


33 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - B

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

79

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

46,500

0,000

H

       

 

 

30,100

0,000

1

2

2

20

CAPRIELL DÉ COFF - 1

Nicole B. Rasmussen

Rideklubben Strøgården

47,500

0,000

H

       

 

 

33,100

8,000

1

 

6

41

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

46,900

4,000

H

 

1

81

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

49,400

8,000

H

 

3

9

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

76,700

16,000

H

 

4

29

AUBURN RED - 1

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

101,600

16,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


34 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

23

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

49,900

0,000

H

       

 

 

33,200

0,000

1

2

4

33

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

48,800

0,000

H

       

 

 

35,100

0,000

1

 

1

13

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

60,400

0,000

H

       

 

 

41,300

0,000

1

 

5

68

ENGTOFTS VICTOR - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

56,300

4,000

H

 

6

75

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

62,400

4,000

H

 

7

91

PANDORA - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

62,600

4,000

H

Udgået

3

90

NIGHT-GIRL - 2

Annika Andersen

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


34 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - B

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

79

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Emma Knudsen

ØstSjællands Rideklub

46,500

0,000

H

       

 

 

35,500

0,000

1

 

2

41

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

45,200

0,000

H

       

 

 

64,100

8,000

1

 

4

29

AUBURN RED - 1

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

48,600

4,000

H

 

3

9

LOET BASLAND - 1

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

47,300

12,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


35 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

73

SPARKI - 2

Mie Larsen

Stenlille Sportsrideklub

49,300

4,000

H

 

1

23

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

49,300

20,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


36 LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

8

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

51,100

0,000

H

       

 

 

40,300

4,000

1

 

1

73

SPARKI - 2

Mie Larsen

Stenlille Sportsrideklub

48,100

4,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


37 Springning Showklasse - 70 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

17

MACON

Sara Bruun

ØstSjællands Rideklub

52,900

0,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


38 Springning Showklasse - 80 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

61

ENGTOFTS ALLY

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

45,200

0,000

H

3

5

17

MACON

Sara Bruun

ØstSjællands Rideklub

51,100

0,000

H

 

6

43

SAXO SPECIAL

Clara Ryom

Haslev Køre- Og Rideforening

53,800

12,000

H

 

4

15

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

96,000

12,000

H

Udgået

2

62

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

3

12

TRITON

Nicoline P. Pedersen

Karlslunde Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


39 LD Springning Heste (90 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 3 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

14

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

52,200

0,000

H

       

 

 

31,800

0,000

1

2

9

61

ENGTOFTS ALLY

Julie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

48,200

4,000

H

3

8

59

ENGTOFTS MULLE

Marika Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

54,200

4,000

H

 

-1

89

SAKARIAS

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

57,400

4,000

H

 

5

42

JAMILLA - 1

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

63,200

4,000

H

 

4

15

SØGAARDS MASTERPIECE

Kristine Lütken Hedegaard

Faxe Køre- & Rideforening

67,000

4,000

H

 

2

12

TRITON

Nicoline P. Pedersen

Karlslunde Rideklub

61,600

12,000

H

 

10

62

ENGTOFTS STJERNE

Julie Gothenborg

ØstSjællands Rideklub

92,100

12,000

H

 

6

43

SAXO SPECIAL

Clara Ryom

Haslev Køre- Og Rideforening

54,200

16,000

H

Udgået

1

78

BENJAMIN INDIA

Maria Kolls

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


40 LC Springning Heste (100 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

14

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

53,600

0,000

H

       

 

 

39,200

4,000

1

2

6

59

ENGTOFTS MULLE

Marika Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

51,400

0,000

H

       

 

 

43,600

4,000

1

 

1

83

RED HOT CHILI

Helene Lau Adrian

Stevns Rideklub

51,600

4,000

H

 

0

89

SAKARIAS

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

56,900

8,000

H

 

2

86

SØNDERSTRANDS TANGO

Malou Caroline Christensen

Ukendt

79,800

12,000

H

 

4

42

JAMILLA - 1

Alberte Anastasia Pettersson

ØstSjællands Rideklub

63,000

16,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


41 LB2** Springning Heste (110 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

87

COOLBOY CRUISER

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

55,900

4,000

H

2

2

83

RED HOT CHILI

Helene Lau Adrian

Stevns Rideklub

50,400

8,000

H

 

4

84

SVANEGAARDENS IBIDON

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

58,300

8,000

H

 

6

88

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

59,500

8,000

H

 

0

76

ELIGIUS KEY (SWB)

Simone Bøgelund Nielsen

Ukendt

54,000

12,000

H

Udgået

5

86

SØNDERSTRANDS TANGO

Malou Caroline Christensen

Ukendt

   

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


42 LA2** Springning Heste (120 cm) B3 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

0

88

GANGNAM STYLE

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

53,200

0,000

H

       

 

 

44,500

0,000

1

 

0

76

ELIGIUS KEY (SWB)

Simone Bøgelund Nielsen

Ukendt

53,300

8,000

H

 

0

87

COOLBOY CRUISER

Mie Mundberg

ØstSjællands Rideklub

53,700

8,000

H

 

0

84

SVANEGAARDENS IBIDON

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

59,000

12,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


44 Springning Showklasse - 100 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

8

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

52,100

0,000

H

 

4

18

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

54,800

8,000

H

 

2

74

KEATINGSTOWN COCO - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

67,800

8,000

H

Top | Retur


 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


45 Springning Showklasse - 110 cm - Hest & Pony B0 - A

 

 

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  

 

 

Dommere: C: Karina Eckert

 

 

 
 

 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

74

KEATINGSTOWN COCO - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

57,100

0,000

H

3

0

24

LODGE PARK RAPADASH - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

61,600

0,000

H

Top | Retur

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


Klasseoversigt
1LD-cup Hest. - A
3Alle mod alle CUP Rideskole - A
4LD- Cup Pony - A
6LC- Cup Pony - A
9 LB- Cup Pony - A
12LA-Cup Pony - A
15 Opv. Højelse Hesteklinik Cup Pony - A
16Ponyer Højelse Hesteklinik Cup - LC3-B Ponyer 2014 - A
17LC- Cup Hest - A
20LB- Cup Hest - A
23LA - Cup Hest - A
26Opv. Højelse Hesteklinik Cup Hest - A
27Heste Højelse Hesteklinik Cup - LC3-A Heste 2014 - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


1 LD-cup Hest. - A
Start1-8 LD1, 9-15 LD2

 

Antal plac.: 4  
Dotering:  

 

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

52

EISIG'S CARLOS

Mie Normand

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,00
1

 

 

70

70,000

1

4

16

WEBSTER W

Nadia Bredahl Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

69,17
2

 

 

69

69,167

2

8

66

FLAMINGO

Julie Echmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,78
3

 

 

68

67,778

3

15

26

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,38
4

 

 

67

67,381

4

10

51

COPPEN - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,57
5

 

 

64

63,571

 

11

57

PEGASUS

Julie Nytoft

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
6

 

 

63

63,333

 

9

80

FREDERIK DONHOLM

Caroline Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
6

 

 

63

63,333

 

6

51

COPPEN - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,78
8

 

 

63

62,778

 

2

26

SOLHØJGÅRDS WAFAYA - 1

Malene Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
9

 

 

63

62,500

 

13

52

EISIG'S CARLOS

Mie Normand

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,91
10

 

 

62

61,905

 

3

2

MORGAN FORT

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

61,39
11

 

 

61

61,389

 

14

65

CHOICE

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,19
12

 

 

61

61,190

 

7

65

CHOICE

Nanna Camilla Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,28
13

 

 

60

60,278

 

12

2

MORGAN FORT

Linda Novak

Stevns Rideklub

 

 

57,62
14

 

 

58

57,619

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


3 Alle mod alle CUP Rideskole - A
Start 1 LD1, 2-3 LD2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

64

ENGTOFTS SIGURD - 2

Mai Jelved

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,06
1

 

 

63

63,056

1

2

33

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,14
2

 

 

62

62,143

 

3

68

ENGTOFTS VICTOR - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,14
2

 

 

62

62,143

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


4 LD- Cup Pony - A
Start 1-3 LD1, 4-5 LD2
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

35

STENDYSSEN´S SHELLEY - 3

Marie Louise Loberg

Strøby Rideklub

 

 

71,67
1

 

 

72

71,667

1

2

24

LODGE PARK RAPADASH - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,67
2

 

 

67

66,667

2

4

68

ENGTOFTS VICTOR - 2

Louise Emma Krogh Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,62
3

 

 

63

62,619

 

1

23

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,67
4

 

 

62

61,667

 

5

23

SANDY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,71
5

 

 

61

60,714

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


6 LC- Cup Pony - A
Start 1-7 LC1, 8-11 LC2, 12-13 LC3
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Helle Holst Pedersen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

41

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,26
1

 

 

68

68,261

1

9

32

WILMA - 2

Sarah Amalie Jensen

Midtsjællands Rideklub

 

 

66,96
2

 

 

67

66,957

2

11

49

GRIBSVADS LITTLE HECTOR - 2

Thilde Emilie Højer

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,96
2

 

 

67

66,957

2

2

32

WILMA - 2

Sarah Amalie Jensen

Midtsjællands Rideklub

 

 

66,40
4

 

 

66

66,400

 

4

49

GRIBSVADS LITTLE HECTOR - 2

Thilde Emilie Højer

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,40
4

 

 

66

66,400

 

8

10

LOUIS VUITTON - 1

Sidse Lærke Madsen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

66,30
6

 

 

66

66,304

 

7

35

STENDYSSEN´S SHELLEY - 3

Marie Louise Loberg

Strøby Rideklub

 

 

64,20
7

 

 

64

64,200

 

6

11

COPPEN - 1

Sascha Mai Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,20
8

 

 

63

63,200

 

5

24

LODGE PARK RAPADASH - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,20
8

 

 

63

63,200

 

1

33

SKOUSBOE ROXY - 2

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,20
10

 

 

60

60,200

 

12

18

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,40
11

 

 

58

58,400

 

3

41

SØLVMOSEGAARD'S SPUTNIK - 1

Freja Lærke Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


9 LB- Cup Pony - A
Start 1-2 LB1, 3-4 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

8

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,71
1

 

 

64

63,710

1

3

44

MALOES - 1

Sarah Dahl Larsen

Baunehøj Rideklub Næstved

 

 

63,38
2

 

 

63

63,380

 

1

10

LOUIS VUITTON - 1

Sidse Lærke Madsen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

56,94
4

 

 

57

56,935

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


12 LA-Cup Pony - A
Start 1-3 LA1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

8

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,89
1

 

 

62

61,890

1

1

85

BURBERRY - 2

Malene Cecilie Pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

57,76
2

 

 

58

57,759

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


15 Opv. Højelse Hesteklinik Cup Pony - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

22

AMIGO CHILLI - 2

Thea Skovrød Dysted

Rideklubben Vestervang

 

 

69,60
1

 

 

70

69,600

1

2

19

FAN DANGO A.M. - 2

Mette Buch

Salsmose Sportsrideklub

 

 

68,00
2

 

 

68

68,000

 

1

25

LYNGVEJENS KENZO - 2

Emma Paaske Andersen

Midtsjællands Rideklub

 

 

66,20
3

 

 

66

66,200

 

3

21

BALDUR - 2

Emma Rohde

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,40
4

 

 

64

64,400

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


16 Ponyer Højelse Hesteklinik Cup - LC3-B Ponyer 2014 - A

Antal plac.: 1  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 100  
Dommere: C: Gudrun Sjørslev
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

22

AMIGO CHILLI - 2

Thea Skovrød Dysted

Rideklubben Vestervang

 

 

185,00
1

 

 

185

74,000

1

1

19

FAN DANGO A.M. - 2

Mette Buch

Salsmose Sportsrideklub

 

 

168,50
2

 

 

169

67,400

 

4

25

LYNGVEJENS KENZO - 2

Emma Paaske Andersen

Midtsjællands Rideklub

 

 

163,00
3

 

 

163

65,200

 

2

21

BALDUR - 2

Emma Rohde

ØstSjællands Rideklub

 

 

156,50
4

 

 

157

62,600

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


17 LC- Cup Hest - A
Start 1-7 LC1, 8-15 LC2, 16-22 LC3
Antal plac.: 5  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

20

46

RIOJA

Cecilie Køhlert

Rytterforeningen Hviid

 

 

75,20
1

 

 

75

75,200

1

8

72

KOKKEDALS AMALTHEA - 1

Line Dyhrberg Munch

Midtsjællands Rideklub

 

 

72,50
2

 

 

73

72,500

2

11

46

RIOJA

Cecilie Køhlert

Rytterforeningen Hviid

 

 

70,42
3

 

 

70

70,417

3

3

72

KOKKEDALS AMALTHEA - 1

Line Dyhrberg Munch

Midtsjællands Rideklub

 

 

70,40
4

 

 

70

70,400

4

6

16

WEBSTER W

Nadia Bredahl Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

67,80
5

 

 

68

67,800

5

13

56

BIRKNÆS CALOS

Rikke Mølgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,46
6

 

 

66

66,458

 

17

31

LADY PORTIA

Rebecca Thrane

Slagelse Rideklub

 

 

64,80
7

 

 

65

64,800

 

1

66

FLAMINGO

Julie Echmann Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,60
8

 

 

65

64,600

 

2

57

PEGASUS

Julie Nytoft

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,00
9

 

 

64

64,000

 

21

69

HELKAN´S KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,00
10

 

 

63

63,000

 

18

34

MØGELMOSEGAARDS ROMADEAR

Kirstine Busch

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

62,80
11

 

 

63

62,800

 

9

14

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,28
12

 

 

62

62,282

 

4

14

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,20
13

 

 

62

62,200

 

10

31

LADY PORTIA

Rebecca Thrane

Slagelse Rideklub

 

 

61,46
14

 

 

61

61,458

 

16

6

NØRSKOVS DOMINIQUE

Liv Hougaard Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,40
15

 

 

61

61,400

 

19

7

MANHATTAN GRAFTEBJERG

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,60
16

 

 

60

59,600

 

22

50

SASJA

Simone Hellebek Helkan

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,60
17

 

 

59

58,600

 

15

69

HELKAN´S KAHLEA - 2

Maria Pyndt Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,92
18

 

 

58

57,917

 

5

71

DUSTY

Margit Agerskov

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

54,20
19

 

 

54

54,200

 

14

7

MANHATTAN GRAFTEBJERG

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

47,92
20

 

 

48

47,917

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


20 LB- Cup Hest - A
Start 1-3 LB1. 4 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

50

SASJA

Simone Hellebek Helkan

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
1

 

 

64

64,167

1

4

58

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,41
2

 

 

62

62,414

 

3

6

NØRSKOVS DOMINIQUE

Liv Hougaard Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,17
3

 

 

61

61,167

 

2

34

MØGELMOSEGAARDS ROMADEAR

Kirstine Busch

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

60,00
4

 

 

60

60,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


23 LA - Cup Hest - A
Start 1-2 LA1, 3 LA2
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

40

FLAWLESS SHAMAIN

Maj-Britt Pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

62,59
1

 

 

63

62,586

1

1

40

FLAWLESS SHAMAIN

Maj-Britt Pedersen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

61,48
2

 

 

61

61,481

 

2

58

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,82
3

 

 

60

59,815

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


26 Opv. Højelse Hesteklinik Cup Hest - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

4

ROLIGHEDENS JACKPOT - 1

Rose Boye Christensen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

62,40
1

 

 

62

62,400

1

3

47

CHANELL

Josefine Ellebæk

Midtsjællands Rideklub

 

 

62,20
2

 

 

62

62,200

 

1

37

KRISTIANSMINDES HODJA

amanda Dam Hansen

Darupgaards Rideklub

 

 

60,80
3

 

 

61

60,800

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's forårs D-stævne
24/05/2014 - 25/05/2014


27 Heste Højelse Hesteklinik Cup - LC3-A Heste 2014 - A

Antal plac.: 2  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 100  
Dommere: C: Pernille Bredil
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

4

ROLIGHEDENS JACKPOT - 1

Rose Boye Christensen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

158,00
1

 

 

158

63,200

1

1

1

SHEIK SØTTRUPGÅRD

Helle Damkær Winther

Odsherreds Rideklub

 

 

155,50
2

 

 

156

62,200

2

2

45

WISCHÉ

Amanda Mortensen

Rideklubben Vestervang

 

 

151,00
3

 

 

151

60,400

 

5

47

CHANELL

Josefine Ellebæk

Midtsjællands Rideklub

 

 

150,00
4

 

 

150

60,000

 

3

37

KRISTIANSMINDES HODJA

amanda Dam Hansen

Darupgaards Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur

Resultater 22-23 februar 2014

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


Klasseoversigt
13LA1-A Heste 2014 - tilmeld ikke denne klasse, skal bruges af arrangør - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


13 LA1-A Heste 2014 - tilmeld ikke denne klasse, skal bruges af arrangør - A 

Antal plac.: 3  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150, 150  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

37

FJORDVANGENS ZÜRICH

Maria L. Mortensen

Nyskovens Sportsrideklub

 

 

189,00
1

 

 

189

70,000

1

4

33

HOT QUESTION

Gitte Happel

Holte Ride-Klub

 

 

184,50
2

 

 

185

68,333

2

8

34

HØJMOSEGÅRDS CALIS

Melissa Dahl

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

 

 

183,50
3

 

 

184

67,963

3

12

44

LINDGAARDENS ACHILLES

Mette Isabella Anker Hansen

Rideklub Strålen

 

 

171,50
4

 

 

172

63,519

 

10

14

PILEGÅRDENS FLYIN AMIR

Begitte Skov Larsen

Ertebjerggaard Sports Rideklub

 

 

171,00
5

 

 

171

63,333

 

3

31

LANDANO

Camilla Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

170,00
6

 

 

170

62,963

 

7

28

ELLELY'S EMOTION

Frederik Larsen

Kalundborg Sportsrideklub

 

 

164,50
7

 

 

165

60,926

 

1

52

IN DIZGUISE FIRFOD

Kirstine Katerina Nielsen

Holte Ride-Klub

 

 

153,50
8

 

 

154

56,852

 

9

53

DRUEBROGAARDS DON RIMINI

Kirstine Katerina Nielsen

Holte Ride-Klub

 

 

136,00
9

 

 

136

50,370

 

Top | Retur

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


Klasseoversigt
2LA2-A Heste - A
3LA4-A Heste - A
4MB0-A Heste - A
5MB2-A Heste - A
6MA1-A Heste - A

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


2 LA2-A Heste - A 

Antal plac.: 2  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150, 150  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

32

LØVSKOVS GO' BOY

Tina Nielsen

Dragør- Store Magleby Rideklub

 

 

211,50
1

 

 

212

72,931

1

4

5

O'HARA

Irene de Darko

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

198,50
2

 

 

199

68,448

2

5

14

PILEGÅRDENS FLYIN AMIR

Begitte Skov Larsen

Ertebjerggaard Sports Rideklub

 

 

195,00
3

 

 

195

67,241

 

7

30

PARDON

Ida Wilken Rasmussen

Rideklub Strålen

 

 

192,00
4

 

 

192

66,207

 

1

49

CHRITCH

Simone Hellebek Helkan

ØstSjællands Rideklub

 

 

192,00
4

 

 

192

66,207

 

6

3

MIGUEL

Julie Dankau

Hvalsø Rideklub

 

 

191,50
6

 

 

192

66,034

 

3

4

ØSTRUPGÅRDS CHAPS GIRLPOWER

Mathilde Müller

Karlslunde Rideklub

 

 

190,50
7

 

 

191

65,690

 

9

39

BENETTON

Gitte Marie Hansen

Vipperød Rideklub

 

 

183,50
8

 

 

184

63,276

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


3 LA4-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150, 150  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

12

SMEDEGÅRDENS MONZA

Marianne Mortensen

Nyskovens Sportsrideklub

 

 

241,50
1

 

 

242

71,029

1

7

20

SARKOZY

Simone Kühle Pedersen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

234,50
2

 

 

235

68,971

2

2

3

MIGUEL

Julie Dankau

Hvalsø Rideklub

 

 

225,50
3

 

 

226

66,324

 

4

6

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

 

 

225,00
4

 

 

225

66,176

 

3

5

O'HARA

Irene de Darko

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

224,00
5

 

 

224

65,882

 

1

49

CHRITCH

Simone Hellebek Helkan

ØstSjællands Rideklub

 

 

217,50
6

 

 

218

63,971

 

6

30

PARDON

Ida Wilken Rasmussen

Rideklub Strålen

 

 

217,00
7

 

 

217

63,824

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


4 MB0-A Heste - A

Antal plac.: 3  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150, 150  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

27

AARØ'S GANDHI

Joachim Chr. Thomsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

268,00
1

 

 

268

68,718

1

6

21

DIMPLE

Cecilie Stengelshøj Madsen

Slagelse Rideklub

 

 

261,50
2

 

 

262

67,051

2

4

16

RIO H

Tenna Abel Larsen

Odsherreds Rideklub

 

 

260,50
3

 

 

261

66,795

3

10

41

KRAGLUNDS DIGGIMOND

Henrik Jørgensen

Ledøje-Smørum Rideklub

 

 

259,50
4

 

 

260

66,538

 

1

51

RICON

Karina Jensen

Nyskovens Sportsrideklub

 

 

259,50
4

 

 

260

66,538

 

5

18

LAZIO

Emma Bøjer Wimdrup

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

258,50
6

 

 

259

66,282

 

8

17

WIZZARD S

Emma Vulpius

Sportsrideklubben

 

 

249,50
7

 

 

250

63,974

 

9

25

CAPPUCCINO

Tina Jeppesen

Sakskøbing Rideklub

 

 

248,50
8

 

 

249

63,718

 

2

7

ELLELY'S QUICK STEEP

Hanne Mølbak

Sydsjællands Køre- og Rideforening

 

 

232,50
9

 

 

233

59,615

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


5 MB2-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150, 150  
Dommere: C: Laura Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

58

MON BIJOU

Joachim Chr. Thomsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

267,00
1

 

 

267

70,263

1

4

40

GUNNARSHOLM'S MOONLANDER

Lise Schultz Larsen

Birkerød Rideforening

 

 

252,00
2

 

 

252

66,316

 

2

17

WIZZARD S

Emma Vulpius

Sportsrideklubben

 

 

232,00
3

 

 

232

61,053

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


6 MA1-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering: 500, 400, 200, 150, 150, 150  
Dommere: C: Laura Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

46

CANEL V

Joachim Chr. Thomsen

Vallø Sportsrideklub

 

 

260,00
1

 

 

260

72,222

1

4

23

SKJOLDSGAARD MONTE-VO

Maja Andreasen

Vallø Sportsrideklub

 

 

249,00
2

 

 

249

69,167

 

5

1

WATSON

Louise Tandrup Østergaard

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

238,50
3

 

 

239

66,250

 

3

9

CORINA

Mathilde Worm

Noagård Rideklub

 

 

235,00
4

 

 

235

65,278

 

Top | Retur

 

Resultater 
ØstSjællands Rideklub 

 
Online link

DRF Stævnesystem - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


Klasseoversigt
7LA2-A Heste - A
9MB1-A Heste - A
10MB2-A Heste - A
12Prix St. George Heste - A

 

Resultatliste 
ØstSjællands Rideklub 

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR's Vinter C-Stævne for Hest 
22/02/2014 - 23/02/2014


7 LA2-A Heste - A 

 

 

Antal plac.: 2  
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150, 150  

 

 

Dommere: C: Jan Olsen

 

 

 
 

 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

32

LØVSKOVS GO' BOY

Tina Nielsen

Dragør- Store Magleby Rideklub

 

 

211,50
1

 

 

212

72,931

1

7

20

SARKOZY

Simone Kühle Pedersen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

208,50
2

 

 

209

71,897

2

8

56