Resultater 2012

Resultater 24. Nov. 2012

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


Klasseoversigt
1.Bom-klasse Trækker tilladt - Hest & Pony B0 - A
2.20-30 cm Trækker tilladt - Hest & Pony B0 - A
3.40 cm - Hest & Pony B0 - A
4.50 cm - Hest & Pony B0 - A
5.50 cm Bareback - Hest & Pony B0 - A
6.60 cm - Hest & Pony B0 - A
7.70 cm - Hest & Pony B0 - A
8.80 cm - Hest & Pony B0 - A
10.100 cm - Hest & Pony B0 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


1 Bom-klasse Trækker tilladt - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

13

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

3

1

12

TIKKI - 2

Mikkel Kristensen

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

3

8

43

ENGTOFTS LESLIE

Victoria Schramm

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

3

3

19

PLUTO - 3

Ea Rebbe

Lejre Rideklub

54,000

0,000

H

3

4

22

SNUSKE - 3

Annika Andersen

Stevns Rideklub

54,000

0,000

H

3

5

28

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Josefine Keller Most

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

3

6

35

COCIO

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

54,000

0,000

H

3

7

37

SHIVAS REGAL

Sophie Pilemand Lund

Vallø Sportsrideklub

54,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


2 20-30 cm Trækker tilladt - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

16

HALKÆRHUS PAINTED PONY - 1

Bolette Pedersen

Stevns Rideklub

54,000

0,000

H

3

9

43

ENGTOFTS LESLIE

Victoria Schramm

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

3

1

13

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

54,000

0,000

H

3

3

18

PLUTO - 3

Emma Rebbe

Lejre Rideklub

54,000

0,000

H

3

4

21

KIKI VOGT

Isabella Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

54,000

0,000

H

3

5

22

SNUSKE - 3

Annika Andersen

Stevns Rideklub

54,000

0,000

H

Udgået

8

37

SHIVAS REGAL

Sophie Pilemand Lund

Vallø Sportsrideklub

   

H

Udgået

7

35

COCIO

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


3 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

11

TIKKI - 2

Helena Kristensen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

2

17

ARTEMIS HIPPIOS - 2

Lærke Vinther

Hvalsø Rideklub

66,000

0,000

H

 

3

27

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

 

5

40

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

Udgået

4

36

SHIVAS REGAL

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


4 50 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

4

63

VALIANT W

Sofie gellner

Tømmerup Sportsrideklub

66,000

0,000

H

3

2

15

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Lærke Vinther

Hvalsø Rideklub

66,000

0,000

H

3

7

74

PASCAL GAMBIT

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

66,000

0,000

H

 

1

42

ENGTOFTS MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Jordan

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

 

6

27

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

66,000

12,000

H

Udgået

5

36

SHIVAS REGAL

Sille Luna Fischer

Vallø Sportsrideklub

   

H

Udgået

3

1

ROSA - 1

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


5 50 cm Bareback - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

5

32

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

4

14

KIKI DEE

Helene Lau Adrian

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

 

2

44

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

66,000

12,000

H

 

1

8

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

66,000

12,000

H

 

6

58

SUNSHINE

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

66,000

12,000

H

Udgået

3

11

TIKKI - 2

Helena Kristensen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


6 60 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

0

32

RYTTERGAADENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olson

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

2

16

HALKÆRHUS PAINTED PONY - 1

Bolette Pedersen

Stevns Rideklub

66,000

0,000

H

3

5

41

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

3

20

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

 

1

74

PASCAL GAMBIT

Lina Stegeager

Stevns Rideklub

66,000

8,000

H

Udgået

4

33

ENGTOFTS MERLYN - 1

Dagmar stamm kristensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


7 70 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

69

FANTI

Anne-Sophie Nielsen

Ukendt

66,000

0,000

H

3

4

73

BJERGETS FOX - 3

Emma Christensen

Vallø Sportsrideklub

66,000

0,000

H

3

10

57

ÅKÆRS ZABINA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

6

8

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

9

41

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

1

71

DILARINA

Nadja Myron

Stevns Rideklub

66,000

0,000

H

3

0

23

VERONICA

Ulla Brixtofte

Stevns Rideklub

66,000

0,000

H

3

11

58

SUNSHINE

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

 

3

10

KIKI VOGT

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

66,000

4,000

H

 

8

33

ENGTOFTS MERLYN - 1

Dagmar stamm kristensen

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

 

5

5

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

66,000

12,000

H

Udgået

7

26

TULLE - 2

Camilla Hindkjær

Vallø Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


8 80 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

11

29

ENGTOFTS MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

1

75

HALKÆRHUS PAINTED PONY - 1

Sisse Tollestrup Kallehave

Sportsrideklubben Aalborg

66,000

0,000

H

3

7

5

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

3

8

6

NØRAGERS MAYBELINE - 1

Thea Sønderstrup-Andersen

Hvalsø Rideklub

66,000

0,000

H

3

2

71

DILARINA

Nadja Myron

Stevns Rideklub

66,000

0,000

H

3

6

2

SVANEGAARDENS IBIDON

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

66,000

0,000

H

3

13

34

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

66,000

0,000

H

 

4

73

BJERGETS FOX - 3

Emma Christensen

Vallø Sportsrideklub

66,000

4,000

H

 

10

23

VERONICA

Ulla Brixtofte

Stevns Rideklub

66,000

4,000

H

 

5

25

KALKWIJKS RAIZA - 1

Pernille Hindkjær

Vallø Sportsrideklub

66,000

4,000

H

 

3

10

KIKI VOGT

Rebecca Larsen

Faxe Køre- & Rideforening

66,000

8,000

H

 

14

57

ÅKÆRS ZABINA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

66,000

12,000

H

Udgået

12

30

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

15

26

TULLE - 2

Camilla Hindkjær

Vallø Sportsrideklub

   

H

Udgået

9

9

ANASTACIA

Katja Stanley Sørensen

Fjordlandets Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


10 100 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

3

38

KRONBORGS CARDANO

Ane Rømer

Vallø Sportsrideklub

66,000

0,000

H

3

-1

14

KIKI DEE

Helene Lau Adrian

ØstSjællands Rideklub

66,000

0,000

H

 

0

3

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

 

4

39

CALABRIA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

66,000

4,000

H

 

2

24

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

66,000

4,000

H

Top | Retur


Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


Klasseoversigt
11.Jule Hold Cup 45-55 cm - Hest & Pony B1 - A
12.Jule Hold Cup 75-85 cm - Hest & Pony B1 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


11 Jule Hold Cup 45-55 cm - Hest & Pony B1 - A

Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Hold

Resultat

 

Rytter

Hest

1.

2.

O

Tid

1

Team Horse Power

0,000

   

0,000

96,300

 

WAHZEEM - 1

Cathrine Thers Madsen

0,000

   

0,000

30,100

 

ROLØKKE CLASSIC

Anna Nyrann Pedersen

0,000

   

0,000

33,700

 

SKOVBJERGS BLAI

Mia Sloth Thomassen

0,000

   

0,000

32,500

2

Isdronningerne

0,000

   

0,000

113,600

 

SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS - 2

Lærke Vinther

0,000

   

DIS_Udgået

 
 

LUNDEMARKSGÅRDS SILJE - 2

Marika Jørgensen

0,000

   

0,000

39,800

 

MONTANAS AURORA

Jennifer Jørgensen

0,000

   

0,000

33,200

 

ARTEMIS HIPPIOS - 2

Lærke Vinther

0,000

   

0,000

40,600

 

Regnbuens Feer

         
 

ENGTOFTS MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Jordan

DIS_Udgået

       
 

THOR

Emma Knudsen

DIS_Udgået

       
 

FUGLEKILDES DANNY - 1

Camilla Zacho Larsen

0,000

       
 

ENGTOFTS LAD - 1

Frederikke Sommer

4,000

       
 

Team Røde Lyn

         
 

MALIBU

Louise Læsøe

DIS_Ej_modt

       
 

RINSKE

Freja Holm Wikke

0,000

       
 

VALIANT W

Sofie gellner

Afmeldt

       
 

Team Angels

4,000

   

8,000

136,900

 

ROSA - 1

Victoria Suzette Kahr

4,000

   

0,000

33,200

 

LANDO

Cilie Dalby Christensen

0,000

   

0,000

32,500

 

SPEEDY0223

Maria Ellinghart

0,000

   

4,000

39,800

 

LAZARON

Sandra Andersen

0,000

   

4,000

31,400

 

Team Lucia Brides

16,000

       
 

ENGTOFTS LAD - 1

Freja Lærke Rasmussen

12,000

       
 

ENGTOFTS SIGURD

Anna Kløve Thystrup

4,000

       
 

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

DIS_Udgået

       
 

ENGTOFTS MERLYN - 1

Christina Kirkegaard Nielsen

0,000

       

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs Julestævne med Jule hold cup
24/11/2012 - 24/11/2012


12 Jule Hold Cup 75-85 cm - Hest & Pony B1 - A

Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Hold

Resultat

 

Rytter

Hest

1.

2.

O

Tid

 

MIDNIGHT EXSPRESS - 1

Camilla Holmegaard

0,000

   

0,000

27,200

 

PIMBOLI - 1

Maja Bræstrup Lillemæhlum

0,000

   

0,000

28,600

 

SHERDIL

Anne Marie Lodberg

4,000

   

4,000

40,000

 

Engle og Dæmoner

16,000

   

16,000

180,600

 

ENGTOFTS MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

0,000

   

4,000

50,100

 

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

0,000

   

12,000

59,300

 

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

12,000

   

0,000

40,600

 

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

4,000

   

0,000

30,600

 

Surprise

0,000

       
 

JAMILLA

Mie Mundberg Hansen

0,000

       
 

SKOUBOUS CANDY FLOSS - 2

Christina Dahl

0,000

       
 

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Cecilie Nielsen

0,000

       
 

ROYAL MIRAGE

Ida Mundberg Hansen

0,000

       
 

Team Vadgaard

24,000

       
 

SVANEGAARDENS IBIDON

Rikke Rasmussen

0,000

       
 

FANTI

Ann Sophie Nilsen

16,000

       
 

LAZARON

Maria Andersen

4,000

       
 

SIEMPRE AMIGO - 1

Sandra S Andersen

4,000

       

Top | Retur

Resultater 15.-16. sep. 2012

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


Klasseoversigt
1.LD CUP-B - A
2.Rideskolens Klubmesterskab 2012 - A
3.LC1-B Ponyer - A
4.LC3-B Ponyer - A
5.LB Cup Pony - A
7.LA CUP Pony - A
9.ØSR Klubmesterskab 2012 - A
9.ØSR Klubmesterskab 2012 - B
10.LC-Cup Heste - A
12.LB CUP Hest - A
14.LA CUP Hest - A
16.ØSR Klubmesterskab 2012 - A
17.Bomklasse - Hest & Pony B0 - A
18.20-30 cm - Hest & Pony B0 - A
19.40 cm - Hest & Pony B0 - A
20.50 cm - Hest & Pony B0 - A
21.LD Pony B3 - A
22.LC Pony B3 - A
23.ØSR Klubmesterskab Pony B12 - A
23.ØSR Klubmesterskab Pony B12 - B
26.60 cm - Hest & Pony B0 - A
27.70 cm - Hest & Pony B0 - A
28.80 cm - Hest & Pony B0 - A
29.LD Heste B3 - A
32.ØSR Klubmesterskab 2012 B12 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


1 LD CUP-B - A
start nr. 1-5 LD1, start 6-10 LD2
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

19

ÅKÆRS ZABINA

Freja H. Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

71,33
2

 

 

71

71,333

1

1

65

MERLOT

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

68,67
4

 

 

69

68,667

2

7

66

MERLOT

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

68,33
4

 

 

68

68,333

3

9

63

ÅKÆRS ZABINA

Freja H. Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,22
5

 

 

67

67,222

 

10

39

SOLDALS ATLAS ATLANTIS - 1

Emma Egebjerg Månsson

Køge Sports Rideklub

 

 

64,44
6

 

 

64

64,444

 

6

101

KEZIA

Diana Drejgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

62,78
8

 

 

63

62,778

 

2

31

SCOTTY - 2

Melika Harc

Køge Sports Rideklub

 

 

62,67
8

 

 

63

62,667

 

4

45

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
8

 

 

60

60,000

 

5

75

LINGER LINGER - 2

Katharina R. Blaabjerg

ØstSjællands Rideklub

 

 

48,67
10

 

 

49

48,667

 

8

72

SCOTTY - 2

Melika Harc

Køge Sports Rideklub

 

 

 

 

 

   

Opgi

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


2 Rideskolens Klubmesterskab 2012 - A
start nr 1-6 rider LD1
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
Sponsor: Klindt Rideudstyr
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

40

ENGTOFT'S SIGURD - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,67
2

 

 

63

62,667

1

4

51

ENGTOFTS LAD - 1

Celine Graulund

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,33
3

 

 

61

61,333

2

5

37

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,67
4

 

 

61

60,667

 

1

36

ENGTOFTS LESLIE - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
4

 

 

60

60,000

 

2

45

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,33
6

 

 

59

59,333

 

3

87

ENGTOFTS MØLLER - 1

Christina Kirkegaard Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,67
7

 

 

59

58,667

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


3 LC1-B Ponyer - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

23

KÆRGAARDENS BEETHOVEN - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

161,00
1

 

 

161

67,083

1

5

33

JOE - 2

Sasja Mielskov

Karlslunde Rideklub

 

 

160,00
2

 

 

160

66,667

2

1

8

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Strøby Rideklub

 

 

149,00
3

 

 

149

62,083

 

6

39

SOLDALS ATLAS ATLANTIS - 1

Emma Egebjerg Månsson

Køge Sports Rideklub

 

 

147,00
4

 

 

147

61,250

 

8

74

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

141,00
5

 

 

141

58,750

 

2

22

PONY - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

140,00
6

 

 

140

58,333

 

7

71

SUNSHINE - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

139,00
7

 

 

139

57,917

 

3

75

LINGER LINGER - 2

Katharina R. Blaabjerg

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

     

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


4 LC3-B Ponyer - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Charlotte Nymand Schwartzlose
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

57

LUNDEMARKSGÅRDS CAPPUCCINO - 2

Freja Lundholm

Køge Sports Rideklub

 

 

171,00
1

 

 

171

71,250

1

2

8

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Strøby Rideklub

 

 

158,00
2

 

 

158

65,833

2

1

97

CARLO - 2

Camilla Andersen

Rideklub Strålen

 

 

158,00
2

 

 

158

65,833

2

3

56

GREY CHOISE LOVER - 2

Katja Cortsen

Vestegnens Rideklub

 

 

151,00
4

 

 

151

62,917

 

5

78

SOLVANGS BASTIAN - 1

Mie Henningsen

Stevns Rideklub

 

 

 

 

 

     

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


5 LB Cup Pony - A
Start nr. 1-6 LB1, 7-8 LB3
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

81

PRINS DELIGHT - 2

alberte høegh larsen

Rideklubben Vestervang

 

 

67,14
2

 

 

67

67,143

1

8

47

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,43
3

 

 

66

66,429

2

3

13

PRINS DELIGHT - 2

Alberte Høegh Larsen

Rideklubben Vestervang

 

 

65,36
4

 

 

65

65,357

 

5

70

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,29
5

 

 

64

64,286

 

2

88

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
7

 

 

63

62,500

 

1

97

CARLO - 2

Camilla Andersen

Rideklub Strålen

 

 

62,50
7

 

 

63

62,500

 

4

56

GREY CHOISE LOVER - 2

Katja Cortsen

Vestegnens Rideklub

 

 

56,07
8

 

 

56

56,071

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


7 LA CUP Pony - A
Start nr. 1-2 LA1
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

11

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,21
2

 

 

66

66,207

1

1

3

SØNDERMARKENS BELLA - 2

Marie Louise Hendriksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,45
3

 

 

63

63,448

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


9 ØSR Klubmesterskab 2012 - A
Kat. 2 & 3 ponyer, start 1-3 LC1, start 4 LC3, start 5 LA1
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

6

LÅDDENHØJS SWING BOY - 2

Sofia Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,08
2

 

 

67

67,083

1

5

3

SØNDERMARKENS BELLA - 2

Marie Louise Hendriksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,86
3

 

 

66

65,862

2

4

23

KÆRGAARDENS BEETHOVEN - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
5

 

 

64

64,167

 

2

71

SUNSHINE - 2

Sofie Bengtsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,17
5

 

 

64

64,167

 

3

74

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,92
6

 

 

63

62,917

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


9 ØSR Klubmesterskab 2012 - B
Kat. 1, start nr. 1-3 LC1, 4 LC2, 5 LC3, 6 LB1, 7 LB3, 8-9 LA1
Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

102

LITTLE MISS MILTON - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

72,92
2

 

 

73

72,917

1

1

85

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

68,33
3

 

 

68

68,333

2

5

70

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,50
4

 

 

68

67,500

3

9

68

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,90
7

 

 

67

66,897

 

7

47

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,43
7

 

 

66

66,429

 

8

11

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

66,21
7

 

 

66

66,207

 

4

64

APHRODITE VAN` T TEMPELSHOF - 1

Laura Sheye Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
7

 

 

65

65,000

 

6

88

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,64
9

 

 

65

64,643

 

3

14

SØNDERLUND'S RENOIR - 1

Isabell Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
10

 

 

63

62,500

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


10 LC-Cup Heste - A
Start nr. 1-5 LC1, 6-7 LC3
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

76

HEARTBREAKER

Kristina Seger

Rideklub Strålen

 

 

68,33
2

 

 

68

68,333

1

1

99

VICTORIA

Mette Hougaard

Albertslund Rideklub

 

 

65,42
3

 

 

65

65,417

2

2

82

HEARTBREAKER

Kristina Seger

Rideklub Strålen

 

 

65,00
3

 

 

65

65,000

 

6

100

VICTORIA

Mette Hougaard

Albertslund Rideklub

 

 

64,58
5

 

 

65

64,583

 

4

50

SVALEGÅRDENS MADDOX

Helle Elmsted

Rideklubben Epona

 

 

59,17
6

 

 

59

59,167

 

3

38

HAMMER

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

57,92
7

 

 

58

57,917

 

5

55

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,00
7

 

 

55

55,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


12 LB CUP Hest - A
Start 1-2 LB1, 3-4 LB3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

20

HARVETT K

Louise Carstensen

Rideklubben Vestervang

 

 

72,60
2

 

 

73

72,598

1

3

83

HARVETT K

Louise Carstensen

Rideklubben Vestervang

 

 

70,39
3

 

 

70

70,385

 

4

84

HEILINE'S MARITZA

Sanne Lykke Møldrup

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

58,85
5

 

 

59

58,846

 

2

60

HEILINE'S MARITZA

Sanne Lykke Møldrup

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

58,15
5

 

 

58

58,148

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


14 LA CUP Hest - A
Start nr. 1 LA1, 2-5 LA2, 6 LA3, 7 LA4
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

41

TANHOLMS BUGATTI

Cecilie Rendsborg

Karlslunde Rideklub

 

 

67,93
3

 

 

68

67,931

1

5

91

TRISCIA SØLYST

Louise Bauer

Midtsjællands Rideklub

 

 

67,24
3

 

 

67

67,241

2

1

90

TRISCIA SØLYST

Louise Bauer

Midtsjællands Rideklub

 

 

65,00
3

 

 

65

65,000

 

6

42

TANHOLMS BUGATTI

Cecilie Rendsborg

Karlslunde Rideklub

 

 

63,45
5

 

 

63

63,448

 

7

92

JALINKCO OX

Sussie Hansen

Nykøbing Falster Rideklub

 

 

60,59
6

 

 

61

60,588

 

4

4

LET'S DANCE LALINA

Kristina Nilsson

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

56,55
7

 

 

57

56,552

 

2

93

JALINKCO OX

Sussie Hansen

Nykøbing Falster Rideklub

 

 

 

 

 

     

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


16 ØSR Klubmesterskab 2012 - A
start nr. 1-2 LC1, start 3 LC3, start 4-6 LB1, start 7 MB1
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

69

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

65,00
1

 

 

65

65,000

1

7

9

DEEP OCEAN

Pernille Bredil

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,05
3

 

 

64

64,054

2

4

104

BIRKNÆS CARLOS

Rikke Mølgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,96
5

 

 

63

62,963

 

2

38

HAMMER

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,50
5

 

 

63

62,500

 

5

54

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,74
6

 

 

61

60,741

 

6

62

COCO'S IRISH MICKEY

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

59,26
7

 

 

59

59,259

 

1

55

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

55,00
7

 

 

55

55,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


17 Bomklasse - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

7

2

MOLLI - 3

Marie-Louise Hove

Karlslunde Rideklub

44,700

0,000

H

3

5

37

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

46,900

0,000

H

3

2

36

ENGTOFTS LESLIE - 3

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

47,500

0,000

H

3

1

93

JALINKCO OX

Sussie Hansen

Nykøbing Falster Rideklub

48,500

0,000

H

3

4

18

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

58,100

0,000

H

3

3

17

TIKKI - 2

Mikkel Kristensen

ØstSjællands Rideklub

61,500

0,000

H

3

6

53

ENGTOFTS VANESSA - 2

Katrine Christensen

ØstSjællands Rideklub

70,800

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


18 20-30 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

6

43

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

42,300

0,000

H

3

4

37

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

51,300

0,000

H

3

3

18

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

56,800

0,000

H

3

2

58

ENGTOFTS LESLIE - 3

Josefine Most

ØstSjællands Rideklub

57,500

0,000

H

3

5

40

ENGTOFT'S SIGURD - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

67,000

0,000

H

 

1

93

JALINKCO OX

Sussie Hansen

Nykøbing Falster Rideklub

47,700

4,000

H

 

7

59

ENGTOFTS LESLIE - 3

Josefine Most

ØstSjællands Rideklub

75,800

8,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


19 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

6

54

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

72,400

0,000

H

3

5

44

RAY PAWERS SEABISCUIT

Mie Leth-Olsen

Strøby Rideklub

79,000

0,000

H

3

3

40

ENGTOFT'S SIGURD - 2

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

86,800

0,000

H

 

2

89

HESTEHAVENS ARCHIBALD

Sabrina Zimmerman Pedersen

Nyskovens Sportsrideklub

62,300

4,000

H

 

4

43

LANDO

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

65,100

4,000

H

Udgået

0

23

KÆRGAARDENS BEETHOVEN - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

1

16

TIKKI - 2

Helena Kristensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


20 50 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

7

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

61,900

0,000

H

3

3

16

TIKKI - 2

Helena Kristensen

ØstSjællands Rideklub

63,700

0,000

H

3

0

23

KÆRGAARDENS BEETHOVEN - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

74,600

0,000

H

 

9

35

BAKS POWER - 1

Emilie Hove

Karlslunde Rideklub

67,300

4,000

H

 

2

44

RAY PAWERS SEABISCUIT

Mie Leth-Olsen

Strøby Rideklub

77,100

4,000

H

 

7

32

JOE - 2

Marika Mielskov

Karlslunde Rideklub

78,800

4,000

H

 

10

54

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

84,900

4,000

H

 

5

89

HESTEHAVENS ARCHIBALD

Sabrina Zimmerman Pedersen

Nyskovens Sportsrideklub

64,200

8,000

H

 

6

105

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

87,800

8,000

H

 

8

34

ALEXANDER - 3

Maja Schølin Enevoldsen

Rideklub Strålen

111,200

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


21 LD Pony B3 - A

Antal plac.: 3 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

26

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

67,500

0,000

H

           

44,600

0,000

1

2

2

34

ALEXANDER - 3

Maja Schølin Enevoldsen

Rideklub Strålen

90,800

0,000

H

           

77,000

0,000

1

3

1

98

LUNDEMARKGAARDS VILD KAMILLE - 3

Kasper Egebjerg Månsson

Køge Sports Rideklub

62,400

0,000

H

           

47,700

4,000

1

 

9

52

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

70,100

4,000

H

 

7

70

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

63,400

12,000

H

 

10

35

BAKS POWER - 1

Emilie Hove

Karlslunde Rideklub

80,400

16,000

H

Udgået

3

45

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

11

77

ENGTOFTS MØLLER - 1

Dagmar stamm kristensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

8

79

WAHZEEM - 1

cathrine madsen

Hedehusgårdens Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


22 LC Pony B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

98

LUNDEMARKGAARDS VILD KAMILLE - 3

Kasper Egebjerg Månsson

Køge Sports Rideklub

63,100

0,000

H

           

57,700

0,000

1

Udgået

2

10

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

4

67

ESMEE - 1

Laura Andreá

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

3

79

WAHZEEM - 1

cathrine madsen

Hedehusgårdens Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


23 ØSR Klubmesterskab Pony B12 - A
Start nr. 1-5 LD, 6 LC
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

15

LUCKY STAR - 2

Olivia Finnich

ØstSjællands Rideklub

47,000

0,000

H

           

48,700

0,000

H2

           

30,900

0,000

1

2

5

26

NØRLUNDS MR. MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

50,900

0,000

H

           

51,700

0,000

H2

           

33,100

0,000

1

 

6

10

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

49,700

0,000

H

           

45,300

0,000

H2

           

37,700

8,000

1

Udgået

4

22

PONY - 2

Camilla Zacho Larsen

ØstSjællands Rideklub

59,400

0,000

H

           

57,400

0,000

H2

           

DIS_Udgået

 

1

 

1

45

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

70,000

0,000

H

           

63,100

4,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


23 ØSR Klubmesterskab Pony B12 - B
start nr 1-4 LD, 5-6 LC, 7 LB
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

67

ESMEE - 1

Laura Andreá

ØstSjællands Rideklub

55,400

0,000

H

           

57,600

0,000

H2

           

55,400

0,000

1

2

5

68

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

53,500

0,000

H

           

49,500

4,000

H2

           

29,900

0,000

1

 

2

52

ENGTOFTS LAD - 1

Julie Gothenburg

ØstSjællands Rideklub

47,800

4,000

H

           

44,100

0,000

H2

           

27,300

4,000

1

 

6

85

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

51,100

4,000

H

           

54,600

0,000

H2

           

29,500

4,000

1

 

3

77

ENGTOFTS MØLLER - 1

Dagmar stamm kristensen

ØstSjællands Rideklub

55,500

0,000

H

           

66,000

4,000

H2

           

48,800

4,000

1

 

7

88

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

51,400

4,000

H

           

50,200

4,000

H2

 

4

70

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

52,200

4,000

H

           

54,000

4,000

H2

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


26 60 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

1

97

CARLO - 2

Camilla Andersen

Rideklub Strålen

76,600

0,000

H

 

4

73

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

71,400

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


27 70 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

8

73

COCO'S IRISH MICKEY

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

62,800

0,000

H

3

3

80

MAKRON

Camilla Juul Møller

Ledøje-Smørum Rideklub

66,200

0,000

H

 

6

28

TEQUILA

Maria Stig Sørensen

Køge Sports Rideklub

59,900

4,000

H

 

5

27

CHILLI OX

Sarah Stig Sørensen

Køge Sports Rideklub

71,300

4,000

H

 

2

97

CARLO - 2

Camilla Andersen

Rideklub Strålen

74,000

4,000

H

 

9

76

HEARTBREAKER

Kristina Seger

Rideklub Strålen

76,400

4,000

H

 

7

29

DIOR

Nadia Nymann Overgaard

Rideklub Strålen

88,500

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


28 80 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

2

5

RED HOT CHILI

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

71,200

0,000

H

3

1

80

MAKRON

Camilla Juul Møller

Ledøje-Smørum Rideklub

72,000

0,000

H

 

6

29

DIOR

Nadia Nymann Overgaard

Rideklub Strålen

67,200

4,000

H

 

5

28

TEQUILA

Maria Stig Sørensen

Køge Sports Rideklub

58,800

8,000

H

 

8

76

HEARTBREAKER

Kristina Seger

Rideklub Strålen

72,700

8,000

H

 

4

27

CHILLI OX

Sarah Stig Sørensen

Køge Sports Rideklub

69,500

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


29 LD Heste B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

25

KIKI DEE

Helene Lau Adrian

ØstSjællands Rideklub

65,100

0,000

H

           

41,000

0,000

1

2

4

46

MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

73,500

0,000

H

           

58,200

0,000

1

 

2

5

RED HOT CHILI

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

71,900

4,000

H

 

5

55

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

90,600

20,000

H

Udgået

6

69

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

1

19

ÅKÆRS ZABINA

Freja H. Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udvidede Klubstævne med Klubmesterskab
15/09/2012 - 16/09/2012


32 ØSR Klubmesterskab 2012 B12 - A
Start nr. 1-6 LD, 7 LC, 8 LB
Antal plac.: 2 Metode: B12
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

25

KIKI DEE

Helene Lau Adrian

ØstSjællands Rideklub

51,600

0,000

H

           

50,700

0,000

H2

2

7

86

CON AIR

Marie Louise Pihl

ØstSjællands Rideklub

63,000

0,000

H

           

64,300

4,000

H2

 

8

103

SILVIA'S SURVIVOR

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

54,600

8,000

H

           

62,500

0,000

H2

 

4

46

MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

56,600

4,000

H

           

55,000

8,000

H2

 

5

55

STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

70,100

20,000

H

           

60,300

12,000

H2

Udgået

1

19

ÅKÆRS ZABINA

Freja H. Rasmussen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

6

69

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur

Resultater 16.-17. juni 2012

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


Klasseoversigt
1.LD1-B Hest &Pony - A
2.LD1-B Rideskole/part klasse Hest & Pony - A
3.LD2-B Ponyer - A
4.LC1-B Ponyer - A
5.LC3-B Ponyer - A
6.LB1-B Ponyer - A
7.LB3-B Ponyer - A
10.Opv. kl. Højelse Hesteklinik Cup - Pony - A
11.LC3-B Ponyer 3. afd. af Højelse Hesteklinik Cup - A
12.LC1-A Heste - A
13.LC3-A Heste - A
14.LB1-A Heste - A
15.LB3-A Heste - A
16.LA1-A Heste - A
17.LA2-A Heste - A
18.Opv. kl. Højelse Hesteklinik Cup - Hest - A
19.LC3-A Heste 3. afd. af Højelse Hesteklinik Cup - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


1 LD1-B Hest &Pony - A

Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

68

DOT COM

Frederikke Aagot

Hvalsø Rideklub

 

 

105,00
1

 

 

105

105,000

1

5

24

HESTEHAVENS SAFAIE

Alberte Høegh Larsen

Rideklubben Vestervang

 

 

96,00
2

 

 

96

96,000

2

2

81

LANDLYST'S MONETTE

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

95,00
3

 

 

95

95,000

3

1

101

SOLAIRA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

95,00
3

 

 

95

95,000

3

3

82

PANTANAGAARDENS MEGANE

Mette Hougaard

Albertslund Rideklub

 

 

93,00
5

 

 

93

93,000

 

6

67

COOL MAN - 1

Natasha Blume

Rytterforeningen Hviid

 

 

84,00
6

 

 

84

84,000

 

9

56

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

83,00
7

 

 

83

83,000

 

4

51

MULLE

Tina Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

80,00
8

 

 

80

80,000

 

8

69

SOFIE

Julie Pedersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

76,00
9

 

 

76

76,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


2 LD1-B Rideskole/part klasse Hest & Pony - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

54

LESLIE

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

88,00
1

 

 

88

88,000

1

1

56

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

87,00
2

 

 

87

87,000

 

4

52

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

84,00
3

 

 

84

84,000

 

3

63

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

83,00
4

 

 

83

83,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


3 LD2-B Ponyer - A

Antal plac.: 3  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

68

DOT COM

Frederikke Aagot

Hvalsø Rideklub

 

 

127,00
1

 

 

127

70,556

1

4

24

HESTEHAVENS SAFAIE

Alberte Høegh Larsen

Rideklubben Vestervang

 

 

120,00
2

 

 

120

66,667

2

3

39

KRARUPS FARINELLI - 1

Emma Marie Jessen

Midtsjællands Rideklub

 

 

119,00
3

 

 

119

66,111

3

5

44

TARZAN

Carmen Perch-nielsen

Strøby Rideklub

 

 

113,00
4

 

 

113

62,778

 

2

42

LUNDEMARKSGÅRDS ARION - 2

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

109,00
5

 

 

109

60,556

 

1

28

COPYRIGHT

Zarina Winter

Køge Sports Rideklub

 

 

108,00
6

 

 

108

60,000

 

7

65

VERONA

Cecilie Zacho

Rideklub Strålen

 

 

107,00
7

 

 

107

59,444

 

8

67

COOL MAN - 1

Natasha Blume

Rytterforeningen Hviid

 

 

97,00
8

 

 

97

53,889

 

6

58

SIDNEY

Josefine Christensen

Rytterforeningen Hviid

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


4 LC1-B Ponyer - A

Antal plac.: 4  
Dotering:  
Dommere: C: Maiken Bjørch Hansen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

39

KRARUPS FARINELLI - 1

Emma Marie Jessen

Midtsjællands Rideklub

 

 

156,00
1

 

 

156

65,000

1

1

28

COPYRIGHT

Zarina Winter

Køge Sports Rideklub

 

 

150,00
2

 

 

150

62,500

2

7

36

KÆRGAARDENS BEETHOVEN - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

147,00
3

 

 

147

61,250

3

2

108

LUNDEMARKSGÅRDS HERA OPHELIA - 1

Sofie Øzbelli

Vallø Sportsrideklub

 

 

146,00
4

 

 

146

60,833

4

13

58

SIDNEY

Josefine Christensen

Rytterforeningen Hviid

 

 

141,00
5

 

 

141

58,750

 

6

21

KARLA - 2

Kie Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

136,00
6

 

 

136

56,667

 

12

45

LUCKY STAR - 2

Olivia Finnich

ØstSjællands Rideklub

 

 

135,00
7

 

 

135

56,250

 

5

83

FREE LEE - 1

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

135,00
7

 

 

135

56,250

 

11

44

TARZAN

Carmen Perch-nielsen

Strøby Rideklub

 

 

134,00
9

 

 

134

55,833

 

3

65

VERONA

Cecilie Zacho

Rideklub Strålen

 

 

133,00
10

 

 

133

55,417

 

8

37

BELISHA - 3

Cassandra Pilgård Andersen

ØstSjællands Rideklub

 

 

132,00
11

 

 

132

55,000

 

4

40

SØNDERLUND'S RENOIR

Isabell Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

132,00
11

 

 

132

55,000

 

10

42

LUNDEMARKSGÅRDS ARION - 2

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

120,00
13

 

 

120

50,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


5 LC3-B Ponyer - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

86

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

 

 

160,00
1

 

 

160

66,667

1

2

89

ATREJU - 1

Kristine Christensen

Hvalsø Rideklub

 

 

157,00
2

 

 

157

65,417

 

4

94

PEPSI - 1

Klara Nørrekær Lund

Rideklubben Vestervang

 

 

157,00
2

 

 

157

65,417

 

3

93

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

 

 

155,00
4

 

 

155

64,583

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


6 LB1-B Ponyer - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

13

JASMIN - 2

Maja Rytorp Christiansen

Rideklubben Vestervang

 

 

188,00
1

 

 

188

67,143

1

2

7

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

 

 

183,00
2

 

 

183

65,357

2

1

95

BURBERRY - 2

Malene Cecilie Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

181,00
3

 

 

181

64,643

 

7

89

ATREJU - 1

Kristine Christensen

Hvalsø Rideklub

 

 

180,00
4

 

 

180

64,286

 

4

23

LUNDEMARKSGÅRDS HERO - 2

Sigrid Lindskov Stang

Midtsjællands Rideklub

 

 

179,00
5

 

 

179

63,929

 

6

60

NAVOY - 1

Caroline Danneskiold Lassen

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

179,00
5

 

 

179

63,929

 

8

94

PEPSI - 1

Klara Nørrekær Lund

Rideklubben Vestervang

 

 

175,00
7

 

 

175

62,500

 

5

36

KÆRGAARDENS BEETHOVEN - 2

Cecilie Grønbech

ØstSjællands Rideklub

 

 

164,00
8

 

 

164

58,571

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


7 LB3-B Ponyer - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Trine Revsbech
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

13

JASMIN - 2

Maja Rytorp Christiansen

Rideklubben Vestervang

 

 

195,00
1

 

 

195

69,643

1

1

95

BURBERRY - 2

Malene Cecilie Pedersen

Strøby Rideklub

 

 

188,00
2

 

 

188

67,143

2

5

23

LUNDEMARKSGÅRDS HERO - 2

Sigrid Lindskov Stang

Midtsjællands Rideklub

 

 

182,00
3

 

 

182

65,000

 

2

2

SØNDERMARKENS BELLA - 2

Marie Louise Hendriksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

179,00
4

 

 

179

63,929

 

3

7

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

 

 

174,00
5

 

 

174

62,143

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


10 Opv. kl. Højelse Hesteklinik Cup - Pony - A
Start nr. 1-7 LC3
Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

34

CALANDIAS AVALANCHE - 1

Maja Olund Raunstrup

Midtsjællands Rideklub

 

 

166,00
1

 

 

166

166,000

1

6

80

DINA

Cecilie Køhlert

Rytterforeningen Hviid

 

 

166,00
1

 

 

166

166,000

1

7

29

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

163,00
3

 

 

163

163,000

 

2

77

SIMONE - 1

Victoria Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

 

 

160,00
4

 

 

160

160,000

 

3

33

FELIX - 1

Katrine Arnesen

Midtsjællands Rideklub

 

 

159,00
5

 

 

159

159,000

 

5

74

LUCKY BOY - 2

Rikke Hansen

Vindinge Rideklub

 

 

154,00
6

 

 

154

154,000

 

1

9

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Strøby Rideklub

 

 

141,00
7

 

 

141

141,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


11 LC3-B Ponyer 3. afd. af Højelse Hesteklinik Cup - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

80

DINA

Cecilie Køhlert

Rytterforeningen Hviid

 

 

168,00
1

 

 

168

70,000

1

5

29

VINDEGÅRDENS SHINING SAFIR - 1

Mille Brødsgaard

ØstSjællands Rideklub

 

 

167,00
2

 

 

167

69,583

2

7

34

CALANDIAS AVALANCHE - 1

Maja Olund Raunstrup

Midtsjællands Rideklub

 

 

167,00
2

 

 

167

69,583

2

1

77

SIMONE - 1

Victoria Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

 

 

163,00
4

 

 

163

67,917

 

8

74

LUCKY BOY - 2

Rikke Hansen

Vindinge Rideklub

 

 

159,00
5

 

 

159

66,250

 

3

6

FRESH PRINCE - 1

Ida-marie Olsen

Karlslunde Rideklub

 

 

158,00
6

 

 

158

65,833

 

6

33

FELIX - 1

Katrine Arnesen

Midtsjællands Rideklub

 

 

157,00
7

 

 

157

65,417

 

4

9

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Strøby Rideklub

 

 

144,00
8

 

 

144

60,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


12 LC1-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

85

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

166,00
1

 

 

166

69,167

1

1

61

JUMPÉDO XX (DEN)

Sheila Maria Schade

Rideklubben Epona

 

 

162,00
2

 

 

162

67,500

2

4

81

LANDLYST'S MONETTE

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

 

 

162,00
2

 

 

162

67,500

2

5

82

PANTANAGAARDENS MEGANE

Mette Hougaard

Albertslund Rideklub

 

 

150,00
4

 

 

150

62,500

 

2

59

ENGTOFTS STJERNE

Isabell Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

131,00
5

 

 

131

54,583

 

6

71

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


13 LC3-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

75

LUNDEMARKSGÅRDS ENYA

Julie Ivanoff

Vallø Sportsrideklub

 

 

162,00
1

 

 

162

67,500

1

3

85

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

149,00
2

 

 

149

62,083

 

1

43

TAY LYSEGÅRD

Anne Katrine Sjørslev Nielsen

Stevns Rideklub

 

 

 

 

 

   

Disk

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


14 LB1-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

4

VEMMETOFTE COMPASSION

Frederikke Olsen

Roskilde Rideklub

 

 

187,00
1

 

 

187

69,259

1

1

75

LUNDEMARKSGÅRDS ENYA

Julie Ivanoff

Vallø Sportsrideklub

 

 

177,00
2

 

 

177

65,556

 

3

76

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

175,00
3

 

 

175

64,815

 

4

78

PRINS TRISTAN

Rikke Svendsen

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

175,00
3

 

 

175

64,815

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


15 LB3-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

4

VEMMETOFTE COMPASSION

Frederikke Olsen

Roskilde Rideklub

 

 

172,00
1

 

 

172

66,154

1

3

78

PRINS TRISTAN

Rikke Svendsen

Rideklubben Ørsted Holme

 

 

172,00
1

 

 

172

66,154

1

5

10

FAURHOLTS DEVITO

Vickie Olsen

Rideklubben Vestervang

 

 

171,00
3

 

 

171

65,769

 

1

99

BIANCA

Line Kosiara Børner

Greve Rideklub

 

 

161,00
4

 

 

161

61,923

 

4

76

BELLA

Rise Larsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

159,00
5

 

 

159

61,154

 

6

41

ACTION NIECE

Christina Lyngholm

ØstSjællands Rideklub

 

 

158,00
6

 

 

158

60,769

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


16 LA1-A Heste - A

Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

27

VICKTOR

Jeanine Mortensen

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

176,00
1

 

 

176

67,692

1

1

110

SERGEANT PEPPER

Helle R. Clausen

Hashøj Rideklub

 

 

166,00
2

 

 

166

63,846

 

2

10

FAURHOLTS DEVITO

Vickie Olsen

Rideklubben Vestervang

 

 

161,00
3

 

 

161

61,923

 

4

35

VICTORIA

Bitten Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

148,00
4

 

 

148

56,923

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


17 LA2-A Heste - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Annitta Duus
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

110

SERGEANT PEPPER

Helle R. Clausen

Hashøj Rideklub

 

 

201,00
1

 

 

201

69,310

1

1

106

ROSSINI

Trine Henneberg

Fuglsangsgaard Rideklub

 

 

193,00
2

 

 

193

66,552

2

2

18

ROMEO´S DJARGO

Catrine Hartung Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

191,00
3

 

 

191

65,862

 

6

27

VICKTOR

Jeanine Mortensen

Sportsrideklubben Vallensbæk

 

 

190,00
4

 

 

190

65,517

 

5

102

KÆRHOLMS CASSANDRA

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

 

 

176,00
5

 

 

176

60,690

 

8

107

ROMANO

Trine Henneberg

Fuglsangsgaard Rideklub

 

 

176,00
5

 

 

176

60,690

 

3

109

ENGTOFTS KATARGO

Trine Toft Hansen

Køge Sports Rideklub

 

 

174,00
7

 

 

174

60,000

 

7

73

SONNERUPGÅRDS MR. SORU

Kristina Stange

Faxe Køre- & Rideforening

 

 

164,00
8

 

 

164

56,552

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


18 Opv. kl. Højelse Hesteklinik Cup - Hest - A
start nr 1-3 LC3
Antal plac.: 1  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

38

HADBERGS ORION

Stine Hedenskog

Karlslunde Rideklub

 

 

66,25
2

 

 

66

66,250

1

3

49

HESLEGÅRD´S LAURA

Heidi Carina Dyrholm

Stevns Rideklub

 

 

63,33
3

 

 

63

63,333

 

2

20

SUWENIE

Diana B. Hansen

Rideklubben Vestervang

 

 

55,00
3

 

 

55

55,000

 

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


19 LC3-A Heste 3. afd. af Højelse Hesteklinik Cup - A

Antal plac.: 2  
Dotering:  
Dommere: C: Laura-Adele Nielsen
 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

46

FABRIX D'ASTI

Simone B. L. Kristensen

Vindinge Rideklub

 

 

165,00
1

 

 

165

68,750

1

4

38

HADBERGS ORION

Stine Hedenskog

Karlslunde Rideklub

 

 

164,00
2

 

 

164

68,333

2

2

20

SUWENIE

Diana B. Hansen

Rideklubben Vestervang

 

 

160,00
3

 

 

160

66,667

 

3

31

SANDAGERGÅRD´S STELLA

Cecilia Bonefeld Dahl

Midtsjællands Rideklub

 

 

156,00
4

 

 

156

65,000

 

6

49

HESLEGÅRD´S LAURA

Heidi Carina Dyrholm

Stevns Rideklub

 

 

153,00
5

 

 

153

63,750

 

1

12

MAY PICCOLO

Anja Hansen

Stevns Rideklub

 

 

144,00
6

 

 

144

60,000

 

Top | Retur


Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


Klasseoversigt
20.Bom klasse - Hest & Pony B0 - Trækker tillads - A
21.20-30 cm - Hest & Pony B0 - Trækker tilladt - A
22.40 cm - Hest & Pony B0 - A
23.50 cm - Hest & Pony B0 - A
24.60 cm - Hest & Pony B0 - A
25.LD Springning Ponyer B3 - A
26.LC Springning Ponyer B3 - A
27.LB2** Springning Ponyer B3 - A
28.LA2** Springning Ponyer B3 - A
29.70 cm - Hest & Pony B0 - A
30.80 cm - Hest & Pony B0 - A
31.LD Springning Heste B3 - A
32.LC Springning Heste B3 - A
33.LB1* Springning Heste B3 - A
34.LA1* Springning Heste B3 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


20 Bom klasse - Hest & Pony B0 - Trækker tillads - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

50

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

60,500

0,000

H

1

5

66

ENGTOFTS LESLIE - 3

Josefine Most

ØstSjællands Rideklub

66,900

0,000

H

1

3

54

LESLIE

Victoria B. Schramm

ØstSjællands Rideklub

71,800

0,000

H

1

4

63

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

79,300

0,000

H

1

1

48

TIKKI - 2

Mikkel Kristensen

ØstSjællands Rideklub

101,900

0,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


21 20-30 cm - Hest & Pony B0 - Trækker tilladt - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

63

ENGTOFTS MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

50,900

0,000

H

1

1

50

ZYKO SOYA

Kimmie Ingleby

ØstSjællands Rideklub

56,100

0,000

H

1

5

66

ENGTOFTS LESLIE - 3

Josefine Most

ØstSjællands Rideklub

58,800

0,000

H

1

2

56

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

72,600

0,000

H

1

3

62

ROCKEY - 3

Melika Harc

Køge Sports Rideklub

75,900

0,000

H

Diskvalificeret

6

40

SØNDERLUND'S RENOIR

Isabell Møller

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


22 40 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

40

SØNDERLUND'S RENOIR

Isabell Møller

ØstSjællands Rideklub

60,300

0,000

H

1

3

56

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

92,800

0,000

H

1

4

62

ROCKEY - 3

Melika Harc

Køge Sports Rideklub

93,500

0,000

H

 

6

116

FINESSA

Elisabeth Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

69,900

4,000

H

 

5

90

MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

58,400

8,000

H

Diskvalificeret

7

117

THAILIG ALBAIT

Victoria Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

   

H

Diskvalificeret

1

115

FINESSA

Victoria Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


23 50 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

90

MORGAN - 2

Amanda Zahle Knop

ØstSjællands Rideklub

51,300

0,000

H

1

1

116

FINESSA

Elisabeth Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

53,700

0,000

H

1

3

86

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

55,100

0,000

H

1

2

117

THAILIG ALBAIT

Victoria Bonefeld-Dahl

Midtsjællands Rideklub

68,400

0,000

H

 

6

64

ENGTOFTS MØLLER

Dagmar stamm kristensen

ØstSjællands Rideklub

80,300

4,000

H

 

8

8

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

   

H

Diskvalificeret

5

52

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


24 60 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

8

ZYKO SOYA

Tina Ingleby

ØstSjællands Rideklub

48,700

0,000

H

1

4

64

ENGTOFTS MØLLER

Dagmar stamm kristensen

ØstSjællands Rideklub

52,600

0,000

H

1

5

86

RYTTERGAARDENS IZETTE - 1

Trine Mundberg Olsson

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


25 LD Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

45

LUCKY STAR - 2

Olivia Finnich

ØstSjællands Rideklub

54,600

0,000

H

           

40,300

0,000

1

2

4

79

ROOSGÅRDENS CASILLERO DEL DIABLO - 1

Emilie Bøtker

Rideklubben Vestervang

63,500

0,000

H

           

48,100

0,000

1

 

1

52

ENGTOFT´S MR. BUTTERFLY - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

72,400

4,000

H

 

5

88

ENGTOFTS MERLYN - 1

Signe Sørensen

ØstSjællands Rideklub

80,100

12,000

H

Udgået

2

47

TIKKI - 2

Helena Kristensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


26 LC Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 3 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

16

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

59,000

0,000

H

           

35,300

0,000

1

2

9

88

ENGTOFTS MERLYN - 1

Signe Sørensen

ØstSjællands Rideklub

63,400

0,000

H

           

39,500

0,000

1

3

7

72

ESMEE - 1

Laura Andreá

ØstSjællands Rideklub

66,300

0,000

H

           

48,600

0,000

1

 

8

79

ROOSGÅRDENS CASILLERO DEL DIABLO - 1

Emilie Bøtker

Rideklubben Vestervang

63,700

0,000

H

           

49,700

0,000

1

 

6

101

SOLAIRA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

62,900

0,000

H

           

38,000

4,000

1

 

10

93

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

64,300

0,000

H

           

41,000

4,000

1

 

3

45

LUCKY STAR - 2

Olivia Finnich

ØstSjællands Rideklub

63,900

4,000

H

 

5

83

FREE LEE - 1

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

65,500

4,000

H

 

1

22

JOKER - 3

Louise Kamper Frederiksen

Rideklubben Epona

75,800

4,000

H

Udgået

4

47

TIKKI - 2

Helena Kristensen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


27 LB2** Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 3 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

1

NALA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

54,800

0,000

H

           

33,900

0,000

1

2

2

16

SALT AND PEPPER - 2

Neel Bernhoff

ØstSjællands Rideklub

53,300

0,000

H

           

32,800

4,000

1

3

10

93

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

57,000

0,000

H

           

39,400

4,000

1

 

7

72

ESMEE - 1

Laura Andreá

ØstSjællands Rideklub

59,700

0,000

H

           

42,100

4,000

1

 

6

92

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

52,300

4,000

H

 

8

7

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

54,600

4,000

H

 

1

22

JOKER - 3

Louise Kamper Frederiksen

Rideklubben Epona

55,900

4,000

H

 

4

83

FREE LEE - 1

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

56,700

4,000

H

 

3

30

SANNEBO'S CARREAS - 2

Julie Torngaard Heinemann

Rideklubben Vestervang

64,500

4,000

H

 

5

101

SOLAIRA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

78,500

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


28 LA2** Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

7

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

57,700

4,000

H

 

3

1

NALA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

58,100

4,000

H

 

4

92

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

74,300

4,000

H

Udgået

1

30

SANNEBO'S CARREAS - 2

Julie Torngaard Heinemann

Rideklubben Vestervang

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


29 70 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

21

KARLA - 2

Kie Møller

ØstSjællands Rideklub

78,000

4,000

H

 

2

114

HEARTBREAKER

Kristina Seeger

Rideklub Strålen

100,900

12,000

H

Udgået

5

81

LANDLYST'S MONETTE

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

   

H

Udgået

1

112

CARLO - 2

Camilla Andersen

Rideklub Strålen

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


30 80 cm - Hest & Pony B0 - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

114

HEARTBREAKER

Kristina Seeger

Rideklub Strålen

65,700

4,000

H

1

6

85

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

81,300

4,000

H

1

7

91

MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

87,800

4,000

H

 

0

105

JAMILLA

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

77,300

8,000

H

 

4

71

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

86,900

20,000

H

Udgået

5

81

LANDLYST'S MONETTE

Cilie Dalby Christensen

Strøby Rideklub

   

H

Udgået

3

55

DORPH

Nadja Myron

Stevns Rideklub

   

H

Udgået

1

112

CARLO - 2

Camilla Andersen

Rideklub Strålen

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


31 LD Springning Heste B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

105

JAMILLA

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

62,300

4,000

H

2

7

91

MULLE

Marika Grønqvist Bum Bøgesø

ØstSjællands Rideklub

83,200

4,000

H

 

3

85

BUSKBJERGGAARDS KIMBERLY

Amalie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

61,400

8,000

H

 

1

111

CORLEONE

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

98,300

12,000

H

 

5

70

ÅKÆRS ZABINA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

110,800

12,000

H

 

2

104

HAMILTON

Mie Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

82,100

16,000

H

Udgået

6

71

ENGTOFTS STJERNE

Clara Ryom

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

0

55

DORPH

Nadja Myron

Stevns Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


32 LC Springning Heste B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

14

AVITTA C

Lea Stork

Karlslunde Rideklub

65,900

0,000

H

           

48,600

0,000

1

 

2

100

SVANEGAARDENS IBIDON

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

72,400

4,000

H

 

3

98

CON AIR

Marie Louise Pihl

ØstSjællands Rideklub

73,000

4,000

H

 

6

70

ÅKÆRS ZABINA

Jessica Henriette Andreasen

ØstSjællands Rideklub

81,200

4,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


33 LB1* Springning Heste B3 - A

Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

5

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Trine Dahlin

Vallø Sportsrideklub

70,700

0,000

H

           

43,400

0,000

1

Diskvalificeret

1

103

SILVIA'S SURVIVOR

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

69,400

0,000

H

           

Diskvalificeret

 

1

 

3

98

CON AIR

Marie Louise Pihl

ØstSjællands Rideklub

74,000

12,000

H

 

5

14

AVITTA C

Lea Stork

Karlslunde Rideklub

84,600

12,000

H

 

2

100

SVANEGAARDENS IBIDON

Rikke Rasmussen

Stevns Rideklub

61,300

16,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs udviddede D-stævne med 3 afd. af Højelse Cup for pony og hest
16/06/2012 - 17/06/2012


34 LA1* Springning Heste B3 - A

Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Susan Holst
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

103

SILVIA'S SURVIVOR

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

68,900

4,000

H

 

1

102

KÆRHOLMS CASSANDRA

Ida Mundberg Hansen

ØstSjællands Rideklub

85,900

4,000

H

 

2

5

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Trine Dahlin

Vallø Sportsrideklub

71,000

8,000

H

Top | Retur

Aften C-stævne spring pony 13/6-2012

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØstSjællands Rideklubs aften C-stævne spring pony
13/06/2012 - 13/06/2012


Klasseoversigt
1.LB2** Springning Ponyer B3 - A
1.LB2** Springning Ponyer B3 - B
2.LA2** Springning Ponyer B3 - A
2.LA2** Springning Ponyer B3 - B
3.MB2** Springning Ponyer B3 - A

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs aften C-stævne spring pony
13/06/2012 - 13/06/2012


1 LB2** Springning Ponyer B3 - A
Kat 3 & 2
Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

Opgivet

4

10

AFRODITE STENGAARD - 2

Chelina Bonne

Haslev Køre- Og Rideforening

54,300

0,000

H

           

Opgivet

 

1

 

3

11

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

49,900

4,000

H

 

1

7

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

58,200

4,000

H

 

2

3

OSKAR VESTA - 3

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

86,900

12,000

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs aften C-stævne spring pony
13/06/2012 - 13/06/2012


1 LB2** Springning Ponyer B3 - B
Kat. 1
Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

4

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

54,400

0,000

H

           

44,400

0,000

1

2

0

14

UNITED COLOURS - 1

Petra Wittendorff

Karlslunde Rideklub

56,900

0,000

H

           

38,600

4,000

1

 

4

12

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

50,600

4,000

H

 

1

13

BALLYADAMS SPRING LADY - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

64,300

12,000

H

Udgået

3

8

BAMBI - 1

Camilla L. Andersen

Karlslunde Rideklub

   

H

Udgået

-1

15

SOLAIRA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

-2

16

FARMENS ASTERIX - 1

Mathilde Lassen

Nordsjællands Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs aften C-stævne spring pony
13/06/2012 - 13/06/2012


2 LA2** Springning Ponyer B3 - A
Kat 3 & 2
Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

7

CALYPSO - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

66,300

0,000

H

           

31,600

0,000

1

2

4

10

AFRODITE STENGAARD - 2

Chelina Bonne

Haslev Køre- Og Rideforening

71,300

0,000

H

           

40,400

4,000

1

 

3

11

OLDCASTLE SYLVESTER - 3

Josephine Sofia Eisenreich Vinther

Tattersall Pony Rideklub

63,200

4,000

H

Udgået

2

3

OSKAR VESTA - 3

Victoria Suzette Kahr

Køge Sports Rideklub

   

H

Opgivet

5

6

TIRANA - 2

Laura Kristine Thorup

Kongelundens Rideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs aften C-stævne spring pony
13/06/2012 - 13/06/2012


2 LA2** Springning Ponyer B3 - B
Kat. 1
Antal plac.: 2 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

1

NALA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

62,800

0,000

H

           

36,700

0,000

1

2

5

9

BOYANNA LADY - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

77,400

0,000

H

           

43,400

0,000

1

 

0

14

UNITED COLOURS - 1

Petra Wittendorff

Karlslunde Rideklub

68,600

4,000

H

 

6

12

OLIVIER - 1

Mette Teglers

ØstSjællands Rideklub

65,800

8,000

H

 

2

2

SKOUSBOE MARKSMAN - 1

Melanie Berggren

Nordvestsjællands Rideklub

80,300

12,000

H

Udgået

3

4

BARNABUS - 1

Lise Hanson

ØstSjællands Rideklub

   

H

Udgået

-1

16

FARMENS ASTERIX - 1

Mathilde Lassen

Nordsjællands Sportsrideklub

   

H

Top | Retur


Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØstSjællands Rideklubs aften C-stævne spring pony
13/06/2012 - 13/06/2012


3 MB2** Springning Ponyer B3 - A
Kat. 2 & 1
Antal plac.: 1 Metode: B3
Dotering:  
Dommere: C: Karina Eckert
 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

Diskvalificeret

5

1

NALA - 1

Cecilie Nielsen

ØstSjællands Rideklub

64,400

0,000

H

           

Diskvalificeret

 

1

 

4

9

BOYANNA LADY - 1

Christina Nielsen

ØstSjællands Rideklub

69,800

4,000

H

 

1

6

TIRANA - 2

Laura Kristine Thorup

Kongelundens Rideklub

86,100

8,000

H

Opgivet

2

2

SKOUSBOE MARKSMAN - 1

Melanie Berggren

Nordvestsjællands Rideklub

   

H

Top | Retur

Resultater for d. 17.-19. Feb. 2012

Fredag

 

Sponsoreret af Ridershop Køge

 
Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR Udvidet D-stævne dressur 17.-18. februar 2012
17/02/2012 - 18/02/2012


Klasseoversigt
1LD Cup Pony/Hest Rideskoleryttere og Parter - A
2LD Cup Pony/Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Udvidet D-stævne dressur 17.-18. februar 2012
17/02/2012 - 18/02/2012


1 LD Cup Pony/Hest Rideskoleryttere og Parter - A
Start nr. 1-5 LD1, start nr. 6 LD2

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

59

LESLIE

Victoria Schramm

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,00
1

 

 

64

64,000

1

6

61

SKOUSBOE ROXY - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,78
4

 

 

63

62,778

2

2

60

BIMMER.X - 3

Caroline Eggert Jordan

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,67
4

 

 

63

62,667

 

3

62

MILLE - 3

Freja Sørensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,00
4

 

 

62

62,000

 

5

57

ELEKTRA

Anna Kløve Thystrup

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
5

 

 

60

60,000

 

4

58

VANESSA - 1

Katrine Christensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,00
5

 

 

60

60,000

 
Top|Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Udvidet D-stævne dressur 17.-18. februar 2012
17/02/2012 - 18/02/2012


2 LD Cup Pony/Hest - A
start nr. 1-5 LD1, 6-11 LD2

 

Antal plac.: 2  
Dotering:  

 

Dommere: C: Pernille Bredil

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

87

LUNDEMARKSGÅRDS LUCIFER

Cecilie Rasmussen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

64,00
1

 

 

64

64,000

1

10

24

RONJA SVALEBO

Louise Herrup Jensen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,33
3

 

 

63

63,330

2

9

52

LUNDEMARKSGAARDS ARION

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,75
6

 

 

63

62,750

 

4

15

ROLIGHEDENS JACKPOT

Line Kosiara Børner

Greve Rideklub

 

 

62,67
6

 

 

63

62,667

 

6

19

LUNDEMARKSGÅRDS LUCIFER

Cecilie Rasmussen

Ringsted Sports Rideklub

 

 

62,22
6

 

 

62

62,222

 

3

53

LUNDEMARKSGAARDS ARION

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

62,00
6

 

 

62

62,000

 

7

61

SKOUSBOE ROXY - 2

Mette Simonsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

61,11
8

 

 

61

61,110

 

5

86

LUNDEMARKSGÅRDS KAWASAKI - 2

sofie özbelli

Vallø Sportsrideklub

 

 

55,00
8

 

 

55

55,000

 


 
 
 
 

Lørdag

 
 

Resultater
ØstSjællands Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ØSR Udvidet D-stævne dressur 17.-18. februar 2012
17/02/2012 - 18/02/2012


Klasseoversigt
3LC123-B Cup Pony - A
4LB123-B Cup Pony - A
5LA123-B Cup Pony - A
6LC123-A Cup Hest - A
7LB123-A Cup Hest - A
8LA123-A Cup Hest - A

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Udvidet D-stævne dressur 17.-18. februar 2012
17/02/2012 - 18/02/2012


3 LC123-B Cup Pony - A
start nr 1-4 LC1, 5-8 LC2, 9-16 LC3

 

Antal plac.: 4  
Dotering:  

 

Dommere: C: Trine Revsbech

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

74

MR. QUICKLY - 3

Cecilie Andersen

Odsherreds Rideklub

 

 

72,27
2

 

 

72

72,270

1

8

91

JOKE - 2

Tess Westergaard

Gentofte Rideklub

 

 

71,25
3

 

 

71

71,250

2

2

17

MR. QUICKLY - 3

Cecilie Andersen

Odsherreds Rideklub

 

 

70,83
4

 

 

71

70,830

3

15

11

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

70,00
4

 

 

70

70,000

4

14

35

LUNDEMARKSGAARDS SOL - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

66,25
6

 

 

66

66,250

 

5

92

JOKE - 2

Tess Westergaard

Gentofte Rideklub

 

 

65,91
8

 

 

66

65,910

 

3

69

CALANDIAS AVALANCHE - 1

Maja Olund Raunstrup

Midtsjællands Rideklub

 

 

65,42
8

 

 

65

65,420

 

9

70

CALANDIAS AVALANCHE - 1

Maja Olund Raunstrup

Midtsjællands Rideklub

 

 

65,00
8

 

 

65

65,000

 

16

68

COCUS - 2

Rika Edelgren

Darupgaards Rideklub

 

 

64,17
11

 

 

64

64,170

 

1

86

LUNDEMARKSGÅRDS KAWASAKI - 2

sofie özbelli

Vallø Sportsrideklub

 

 

64,17
11

 

 

64

64,170

 

4

77

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Strøby Rideklub

 

 

63,33
14

 

 

63

63,330

 

12

78

SNOW PATROL - 1

Rie Prüss Petersen

Strøby Rideklub

 

 

63,33
14

 

 

63

63,330

 

6

34

LUNDEMARKSGAARDS SOL - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

63,18
14

 

 

63

63,180

 

11

71

BALDUR - 2

Mille Brødsgaard

Køge Sports Rideklub

 

 

62,50
15

 

 

63

62,500

 

13

43

SKOUSBOE CANDYFLOSS - 2

Christina Dahl

ØstSjællands Rideklub

 

 

60,42
16

 

 

60

60,420

 

10

16

KARLA

Kie Møller

ØstSjællands Rideklub

 

 

58,33
17

 

 

58

58,330

 
Top|Retur

 

Resultatliste
ØstSjællands Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ØSR Udvidet D-stævne dressur 17.-18. februar 2012
17/02/2012 - 18/02/2012


4 LB123-B Cup Pony - A
start nr. 1-7 LB1, 8-10 LB2, 11-17 LB3

 

Antal plac.: 4  
Dotering:  

 

Dommere: C: Trine Revsbech

 

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

36

LUNDEMARKSGAARD COPYRIGHT - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

67,50
5

 

 

68

67,500

1

7

25

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,14
5

 

 

67

67,143

2

13

26

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

 

 

67,14
5

 

 

67

67,143

2

6

48

SUPERSTAR - 2

Caroline Sachse

Rideklubben Vestervang

 

 

67,14
5

 

 

67

67,143

2

16

65

KARIMH - 1

Celina Falk

Rideklubben Vestervang

 

 

66,07
6

 

 

66

66,071

 

9

37

LUNDEMARKSGAARD COPYRIGHT - 2

Catarina Hall

Køge Sports Rideklub

 

 

65,39
8

 

 

65

65,390

 

15

39

MILANO HØJGÅRD - 1

Siri Brinch-Fischer Rasmussen

Darupgaards Rideklub

 

 

65,36
8

 

 

65

65,357

 

14

49

SUPERSTAR - 2

Caroline Sachse

Rideklubben Vestervang

 

 

64,64
10

 

 

65

64,640

 

3

11

BAILEY - 1

Clara Holde Løvgreen Sidor

ØstSjællands Rideklub

 

 

64,29
10

 

 

64

64,290

 

17

3

SØNDERMARKENS BELLA - 2

Marie Louise Hendriksen

ØstSjællands Rideklub

 

 

63,93
11

 

 

64

63,930

 

11

90

TANGO - 1

Celine Silfen

Darupgaards Rideklub

 

 

61,43
13

 

 

61

61,430

 

12

42

HOVFELDS CASANOVA - 1

Sara Petersen

Darupgaards Rideklub

 

 

61,42
13

 

 

61

61,420

 

1

71

BALDUR - 2